Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Treje Nyland
Nordbygda Ski
2:08:12.769180
76.8p
2
Jonas Hagberg
Borås SK
2:09:19.775820
+1:06.6540
76.0p
3
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:11:16.787540
+3:03.18260
74.5p
4
Ragnar Crona
Volvo IF
2:14:49.808810
+6:36.39530
72.1p
5
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
2:18:32.831130
+10:19.61850
69.7p
6
Markus Olin
IK Hakarpspojkarna
2:19:39.837870
+11:26.68590
69.0p
7
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:21:32.849170
+13:19.79890
67.8p
8
Tomas Berg
Källbottens IK
2:22:44.856300
+14:31.87020
67.1p
9
Johan Berglund
Vansbro Sparkfabrik
2:23:34.861350
+15:21.92070
66.6p
10
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:24:24.866320
+16:11.97040
66.2p
11
Magnus Kristiansen
Skiforeningen
2:25:21.872010
+17:08.102730
65.6p
12
Martin Rasböl Andersen
Brudpiga RK
2:25:49.874840
+17:36.105560
65.4p
13
Peter Gustafsson
Sälens IF
2:28:36.891590
+20:24.122310
63.9p
14
Stefan Lillsjö
Torshälla Nyby IS
2:31:10.906950
+22:57.137670
62.5p
15
Per Carlsson
Stora Tuna IK
2:31:57.911630
+23:44.142350
62.2p
16
Lukas Larsson
Boxholm Ekeby Ski
2:32:14.913340
+24:01.144060
62.0p
17
Per Westlund
Dalregementets IF
2:32:24.914320
+24:11.145040
61.9p
18
Olof Persson
Malungs IF
2:34:07.924690
+25:55.155410
61.1p
19
Gert Nestler
IFK Mora SK
2:36:27.938650
+28:14.169370
60.0p
20
Anders Sahlin
Ryda SK
2:41:23.968240
+33:10.198960
57.8p
21
Anders Larsson
Norabygdens SK
2:42:05.972410
+33:52.203130
57.5p
22
Tommy Theoren
Karlslunds IF
2:42:29.974820
+34:16.205540
57.3p
23
Lars Funk
IK Jarl
2:43:41.982060
+35:28.212780
56.8p
24
Kjell Lynne
Arvika IS
2:45:13.991220
+37:00.221940
56.2p
25
Jonny Widèn
Säffle SK
2:48:33.1011240
+40:20.241960
54.8p
26
Urban Johansson
Åmåls OK
2:49:57.1019600
+41:44.250320
54.3p
27
Anders Lövgren
Kvarnsvedens Goif
2:50:38.1023790
+42:26.254510
54.0p
28
Brännebrona SK
2:51:57.1031600
+43:44.262320
53.6p
29
Peter Lindberg
SK Glädjen
2:52:06.1032500
+43:53.263220
53.5p
30
Stefan Lindström
Arvika IS
2:52:43.1036290
+44:31.267010
53.3p
31
Petter Karlsson
Meritor FK
2:53:59.1043890
+45:47.274610
52.8p
32
Jesper Carlander
Idefjordens SK
2:54:29.1046810
+46:16.277530
52.6p
33
Henrik Friberger
Nacka Värmdö SK
2:54:34.1047320
+46:21.278040
52.6p
34
Peter Andersson
Gnosjö FK
2:55:15.1051400
+47:02.282120
52.4p
35
Magnus Gildevall
IK Stern
2:56:50.1060920
+48:37.291640
51.8p
36
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
2:57:21.1064080
+49:08.294800
51.6p
37
Mattias Erison
Örlings SK
2:59:09.1074820
+50:56.305540
51.0p
38
Pierre Malteskog
SK Glädjen
2:59:24.1076320
+51:11.307040
50.9p
39
Magnus Thors
Sälens IF
2:59:51.1079040
+51:38.309760
50.8p
40
Per Lennart Olsson
Lima IF
2:59:52.1079160
+51:39.309880
50.8p
41
Stefan Andersson
Domnarvets Goif
3:00:37.1083660
+52:24.314380
50.5p
42
Tomas Andersson
Sisu Forshaga
3:03:33.1101210
+55:20.331930
49.6p
43
Samuel Lundin
SK Glädjen
3:04:14.1105340
+56:01.336060
49.4p
44
Mikael Lund
Ryda SK
3:05:11.1111020
+56:58.341740
49.1p
45
Jimmy Svantesson
Ryda SK
3:05:11.1111070
+56:58.341790
49.1p
46
Christer Johansson
Älgå SK
3:05:33.1113200
+57:20.343920
48.9p
47
Niclas Petersson
SK Glädjen
3:07:11.1123030
+58:58.353750
48.4p
48
Anders Norlin
Arvikaverkens IK
3:08:01.1128000
+59:48.358720
48.2p
49
Per Gustafsson
Hällbybrunns IF
3:09:26.1136530
+1:01:13.367250
47.8p
50
Robert Blom
Ulvåkers IF
3:09:31.1137060
+1:01:18.367780
47.7p
51
Patrik Pettersson
Filipstads SF
3:09:50.1138990
+1:01:38.369710
47.6p
52
Per Arne Magnusson
Ryda SK
3:09:52.1139190
+1:01:40.369910
47.6p
53
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:10:19.1141850
+1:02:06.372570
47.5p
54
Urban Carlsson
Grava SK
3:12:11.1153050
+1:03:58.383770
47.0p
55
Per Olov Andersson
Sunne Slf
3:14:17.1165640
+1:06:04.396360
46.4p
56
Anders Nisser
Domnarvets Goif
3:14:47.1168640
+1:06:34.399360
46.2p
57
Tomas Lövberg
Sisu Forshaga
3:16:36.1179580
+1:08:23.410300
45.7p
58
Tony Albinsson
Äppelbo AIK
3:18:26.1190580
+1:10:13.421300
45.3p
59
Christoffer Ehrnstedt
Storvreta SK
3:19:22.1196150
+1:11:09.426870
45.0p
60
Markus Von Zweigbergk
Nybro Ski
3:21:08.1206710
+1:12:55.437430
44.6p
61
Torgrim Johansson
Magnor UL
3:21:14.1207340
+1:13:01.438060
44.5p
62
Lars Idmyr
IK Stern
3:23:00.1217920
+1:14:47.448640
44.1p
63
Peter Nordström
Axa Sports Club
3:24:10.1224900
+1:15:57.455620
43.8p
64
Raul Tillström
Torsby
3:25:41.1234040
+1:17:28.464760
43.4p
65
Tomas Jonsson
Abb IF
3:26:01.1236020
+1:17:48.466740
43.3p
66
Magnus Strandberg
IK Stern
3:28:33.1251260
+1:20:20.481980
42.7p
67
Tommy Andriasson
Nacka Värmdö SK
3:28:44.1252300
+1:20:31.483020
42.7p
68
Andes Sjögren
IK Stern
3:56:42.1420130
+1:48:29.650850
37.0p