Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2013-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Bodens SK
1:49:12.655130
85.7p
2
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:49:12.655170
+0
85.7p
3
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:49:13.655260
+1.30
85.7p
4
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:49:25.656480
+13.1250
85.5p
5
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:53:38.681770
+4:26.26540
81.7p
6
Martin Isaksson
IFK Umeå
1:56:51.701070
+7:39.45840
79.0p
7
Petter Ögren
Lycksele IF
1:58:16.709530
+9:04.54300
77.9p
8
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
1:58:27.710650
+9:15.55420
77.7p
9
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:00:09.720830
+10:57.65600
76.4p
10
Glenn Persson
Rossöns IF
2:02:17.733620
+13:04.78390
74.8p
11
Alexander Sjögren
Team Esplanad
2:06:53.761270
+17:41.106040
71.6p
12
Daniel Abdersson
Jalles Tc Umeå
2:07:04.762300
+17:51.107070
71.5p
13
Martin Mattsson
SK Bore
2:07:14.763330
+18:02.108100
71.4p
14
Olof Burström
SK Järven
2:07:53.767220
+18:40.111990
71.0p
15
Matti Kerro
Volvo FK
2:11:07.786680
+21:55.131450
68.9p
16
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:11:21.788090
+22:09.132860
68.8p
17
Magnus Enbom
Sunderby SK
2:13:11.799010
+23:58.143780
67.7p
18
Jörgen Johansson
Umeå OK
2:13:19.799810
+24:06.144580
67.6p
19
Isak Landström
IFK Umeå
2:16:43.820210
+27:30.164980
65.7p
20
Gunnar Ågrahn
Lycksele IF
2:16:58.821720
+27:45.166490
65.5p
22
Viktor Carlsson
Skellefteå SK
2:18:45.832490
+29:33.177260
64.6p
23
Erik Johansson
IK Studenterna
2:19:00.833910
+29:47.178680
64.4p
24
Martin Westman
IFK Umeå
2:21:08.846720
+31:55.191490
63.3p
25
Johan Viklund
Skogis IF
2:21:41.850080
+32:29.194850
63.0p
26
Filip Lundmark
Sorsele SK
2:21:56.851510
+32:43.196280
62.9p
27
Anders Sjöblom
Korsnäs IF SK
2:22:47.856650
+33:35.201420
62.5p
28
Anders Johansson
IK Studenterna
2:24:59.869830
+35:46.214600
61.4p
29
Henrik Holma
Vittjärvs IK
2:25:02.870100
+35:49.214870
61.3p
30
Elon Strömbäck
IK Studenterna
2:25:21.872020
+36:08.216790
61.2p
31
Håkan Risberg
IFK Umeå
2:25:51.875070
+36:39.219840
60.9p
32
Emil Mattsson
Vindelns IF
2:25:59.875820
+36:46.220590
60.9p
33
Matheus Henriksson
IFK Umeå
2:31:25.908420
+42:12.253190
58.4p
34
Joel Levisson
Team Sportia
2:31:31.909090
+42:19.253860
58.3p
35
Markus Lindgren
Avanzabank IF
2:32:14.913370
+43:02.258140
58.0p
36
Erik Nygren
Agnäs IK
2:34:21.926050
+45:09.270820
57.1p
37
Henrik Fors
Junosuando IK
2:35:04.930330
+45:51.275100
56.8p
38
August Nilsson
Treby IF
2:37:02.942180
+47:50.286950
56.0p
39
Björn Erik Lilja
IK Studenterna
2:40:12.961120
+50:59.305890
54.8p
40
Andre Nygård
Håknäs IF
2:40:21.962000
+51:08.306770
54.7p
41
Victor Andersson
Skellefteå SK
2:44:16.985540
+55:04.330310
53.2p
42
Alexander Öberg
Agnäs IK
2:46:47.1000660
+57:35.345430
52.3p
43
Anders Memmi
Halmstad OK
2:47:22.1004140
+58:10.348910
52.1p
44
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:47:47.1006610
+58:34.351380
52.0p
45
Daniel Ogenstedt
Hägglunds IOFK
2:49:39.1017870
+1:00:27.362640
51.3p
46
Robert Sandberg
IK Studenterna
2:55:19.1051830
+1:06:06.396600
49.5p
47
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
2:55:39.1053820
+1:06:26.398590
49.4p
48
Jimmy Södersqvist
Öredalens IK
2:57:53.1067210
+1:08:40.411980
48.7p
49
Johan Hedlund
Robertsfors IK
2:59:45.1078420
+1:10:32.423190
48.1p
-
Erik From
Team Sportia
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Eriksson
Agnäs IK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Westman
Röbäcks SK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Örnehult
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Joel Bodén
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Andre Jakobsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-