Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2013-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
19:10.114970
2
Sebastian Samuelsson
Remsle Skidklubb
19:14.115310
+3.240
3
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens Goif SK
19:15.115470
+5.400
4
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
19:44.118360
+33.3290
5
Hugo Jacobsson
Rembo IK
19:48.118720
+37.3650
6
Emil Danielson
Dala-järna IK
20:10.120940
+59.5870
7
Adam Gillman
Garphyttans IF
20:12.121170
+1:02.6100
8
Oscar Johansson
Linköpings SK
20:21.122030
+1:10.6960
9
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
20:25.122480
+1:15.7410
10
Filip Jacobsson
Garphyttans IF
20:29.122850
+1:18.7780
11
Fredrik Arnberg
Alnö SK
20:34.123330
+1:23.8260
12
David Larsson
Hudiksvalls IF
20:36.123510
+1:25.8440
13
Filip Halldén
Garphyttans IF
20:36.123550
+1:25.8480
14
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
20:53.125210
+1:42.10140
15
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
20:55.125460
+1:44.10390
16
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
20:57.125680
+1:47.10610
17
Elias Andersson
Sunderby SK
21:03.126280
+1:53.11210
18
Finn Wiktor Eriksson
Domnarvets Goif
21:03.126290
+1:53.11220
19
Johan Forslund
Föreningen Norsjö Skidor
21:04.126350
+1:53.11280
20
Jakob Fridesjö
Sunderby SK
21:07.126600
+1:56.11530
21
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
21:07.126630
+1:56.11560
22
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
21:10.126920
+1:59.11850
23
André Mattei
Sävast Ski Team IF
21:10.126930
+1:59.11860
24
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
21:12.127100
+2:01.12030
25
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
21:13.127280
+2:03.12210
26
Elias Olofsson
Vårby IK
21:15.127450
+2:04.12380
27
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
21:24.128340
+2:13.13270
28
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
21:25.128420
+2:14.13350
29
Oscar Nordin
Hägglunds Iofk
21:28.128710
+2:17.13640
30
Martin Persson
Årsunda IF
21:34.129320
+2:23.14250
31
Victor Kyllingstad
Häverödals SK
21:34.129380
+2:24.14310
32
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
21:35.129410
+2:24.14340
33
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
21:36.129580
+2:26.14510
34
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
21:42.130150
+2:31.15080
35
Erik Björkman
Täfteå IK
21:44.130370
+2:34.15300
36
Jack Sjödin
Junsele IF
21:47.130680
+2:37.15610
37
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
21:52.131110
+2:41.16040
38
Filip Åslin
Stockviks SF
21:58.131730
+2:47.16660
39
Adrian Dahlström
Åmåls OK
22:00.131950
+2:49.16880
40
Oscar Lindell
Stockviks SF
22:04.132300
+2:53.17230
41
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
22:04.132320
+2:53.17250
42
Arvid Aronsson
Stockviks SF
22:04.132350
+2:53.17280
43
Lukas Sondell
Hägglunds Iofk
22:05.132440
+2:54.17370
44
Anders Roos
Stuguns SK
22:06.132580
+2:56.17510
45
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
22:08.132740
+2:57.17670
46
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
22:09.132820
+2:58.17750
47
Alexander Hörnquist
Hägglunds Iofk
22:10.132910
+2:59.17840
48
Simon Jonsson
Gävle SK
22:14.133350
+3:03.18280
49
Joakim Wretling
IK Rex
22:15.133400
+3:04.18330
50
Joakim Ståhl
Järbo IF
22:18.133700
+3:07.18630
51
Edvin Murto
OK Sarven
22:20.133990
+3:10.18920
52
Simon Swedberg
Borås SK
22:22.134130
+3:11.19060
53
Simon Kolberg
Arvika IS
22:29.134890
+3:19.19820
54
Gabriel Strid
Sunne Slf
22:35.135410
+3:24.20340
55
Jonatan EK
Kalix SK
22:37.135600
+3:26.20530
56
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
22:47.136630
+3:36.21560
57
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
22:51.137090
+3:41.22020
58
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
22:56.137580
+3:46.22510
59
Oscar Lindgren
Hägglunds Iofk
23:03.138200
+3:52.23130
60
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
23:08.138720
+3:57.23650
61
Alexander Engman
OK Sarven
23:21.140090
+4:11.25020
62
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:32.141100
+4:21.26030
63
William Westerlund
Falu IK
23:35.141400
+4:24.26330
64
Jens Filipsson
Sunne Slf
23:52.143170
+4:42.28100
65
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
24:25.146420
+5:14.31350
66
Alexander Svensson
Äspereds IF
25:01.150080
+5:51.35010
67
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
25:31.153030
+6:20.37960
-
John Leander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Joel Burman
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
-
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Emil Nykvist
Sunne Slf
23:59:59.8639800
-
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
Marcus Alvebro
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Norström
Torshälla-nyby IS
23:59:59.8639800
-
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Göras
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
-
Emil Sellsve
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Johan Nilsson
Byske SK
23:59:59.8639800
-
Calle Andersson
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Alfred Boman
Tranemo IF Skidklubb
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)