Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2013-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:32:33.915200
74.9p
2
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
2:44:04.984300
+11:31.69000
68.2p
3
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:44:12.985100
+11:39.69800
68.1p
4
Johan Arnland
Storvreta IK
2:48:57.1013600
+16:24.98300
65.7p
5
Håkan Dahlén
Bälinge IF
2:52:59.1037800
+20:26.122500
63.7p
6
Fredrik Ström
Enköpings Aif
2:53:52.1043100
+21:19.127800
63.3p
7
Fredrik Stahring
Öregrunds IK
2:59:07.1074600
+26:34.159300
61.0p
8
Olof Borell
IK Rex
3:01:48.1090700
+29:15.175400
59.9p
9
Magnus Swedblom
Sundbybergs IK
3:03:33.1101200
+31:00.185900
59.2p
10
Lars Hjulström
IFK Enskede
3:04:21.1106000
+31:48.190700
58.9p
11
Per Blomgren
Vassunda IF
3:04:31.1107000
+31:58.191700
58.8p
12
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
3:04:36.1107500
+32:03.192200
58.8p
13
Lasse Nylund
Rävdun SK
3:07:40.1125900
+35:07.210600
57.6p
14
Jonas Andersson
Axa SC
3:12:04.1152300
+39:31.237000
56.0p
15
Mattias Jenefeldt
Bilia Sportklubb
3:12:33.1155200
+40:00.239900
55.8p
16
Johan Molander
Bälinge IF
3:12:46.1156500
+40:13.241200
55.7p
17
Robert Grünau
Häverödals IF
3:13:24.1160300
+40:51.245000
55.5p
18
Rasmus Bergqvist
Orsa SK
3:14:02.1164100
+41:29.248800
55.3p
19
Joakim Åsberg
Consoden Team IF
3:16:26.1178500
+43:53.263200
54.4p
20
Jonas Nyqvist
Enköpings Aif
3:18:03.1188200
+45:30.272900
53.9p
21
Albert Forsén
Sundbybergs IK
3:19:50.1198900
+47:17.283600
53.3p
22
Patrik Lundberg
Häverödals IF
3:22:06.1212500
+49:33.297200
52.6p
23
David Hellman
Storvreta IK
3:27:46.1246500
+55:13.331200
50.8p
24
Henrik Törnros
Öregrunds IK
3:35:53.1295200
+1:03:20.379900
48.5p
25
Sara Andersson
Sundbybergs IK
3:49:20.1375900
+1:16:47.460600
45.2p
-
Patrik Ingesson
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Esbjörn Brolund
Ufk
23:59:58.8639700
-
Fredrik Andersson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Fredrik Arnesson
Storådalens SK
23:59:58.8639700
-
Rickard Ankarkrans
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Magnus Karlsson
Häverödals IF
23:59:59.8639800
-
Magnus Wallenborg
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Leif Eklund
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
Tommy Vikman
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
-
Anders Ahlberg
Häverödals IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)