Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2013-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Hedman
Robertsfors IK
43:16.259510
66.5p
2
Lennart Svahn
Lycksele IF
44:33.267250
+1:17.7640
64.3p
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
46:37.279650
+3:21.20040
60.9p
4
Andreas Kvarnbrink
IFK Umeå
46:37.279690
+3:21.20080
60.9p
5
Linus Westergren
Täfteå IK
48:34.291310
+5:18.31700
58.1p
6
Lars Westergren
Täfteå IK
48:34.291340
+5:18.31730
58.1p
7
Stefan Nilsson
Högåkers OK
51:41.310070
+8:25.50460
54.1p
8
Marcus Oscarsson
Tavelsjö AIK
52:12.313100
+8:55.53490
53.5p
9
Mikael Wikström
Robertsfors IK
52:23.314210
+9:07.54600
53.3p
10
Edward Hansskog
Team Klankgliden
54:52.329120
+11:36.69510
50.5p
11
Ludvig Oscarsson
Tavelsjö AIK
57:04.342310
+13:48.82700
48.3p
12
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
57:08.342790
+13:52.83180
48.2p
13
Göran Renström
Burträsk SK
57:14.343340
+13:58.83730
48.1p
14
Gustav Jonsson
IK Klintarna
59:00.353950
+15:44.94340
46.5p
15
Edwin Nordmark
Täfteå IK
59:38.357710
+16:22.98100
46.0p
16
Jan-peter Nordmark
Täfteå IK
59:38.357730
+16:22.98120
46.0p
17
Viktor Holmgren
Täfteå IK
59:40.357970
+16:24.98360
45.9p
18
Noel Dahlin
Täfteå IK
1:00:53.365270
+17:37.105660
44.9p
19
Simon Önnbo
Strycksele IF
1:02:54.377300
+19:37.117690
43.3p
20
Andreas Persson
No Club
1:03:24.380360
+20:08.120750
42.9p
21
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
1:03:26.380530
+20:10.120920
42.9p
22
Magnus Nordgren
Vännäs SK
1:03:26.380570
+20:10.120960
42.9p
23
Anton Boström
Burträsk SK
1:05:15.391400
+21:58.131790
41.6p
24
Gunnar Resoluth
Team Klankgliden
1:06:40.399980
+23:24.140370
40.6p
25
Per Westergren
Täfteå IK
1:09:03.414220
+25:47.154610
39.0p
26
Mats Fredriksson
No Club
1:09:26.416580
+26:10.156970
38.8p
27
Leo Rönnlund
IFK Umeå
1:09:57.419680
+26:41.160070
38.5p
28
Tomas Rönnlund
Ikk
1:09:59.419870
+26:43.160260
38.4p
29
Tord Johansson
No Club
1:12:17.433680
+29:01.174070
37.1p
30
Gåth-axel Jonsson
Västerbottens Skidveteraner
1:12:21.434070
+29:05.174460
37.1p
31
Leonard Lycksell
Robertsfors IK
1:13:42.442120
+30:26.182510
36.3p
32
Hans Jonsson
Örträsk SK
1:13:56.443540
+30:40.183930
36.2p
33
David Andersson
IFK Åkullsjön
1:15:54.455300
+32:37.195690
35.2p
34
Emil Löfgren
Botsmarks SK
1:20:28.482730
+37:12.223120
33.0p
35
Martin Löfgren
Botsmarks SK
1:20:29.482850
+37:13.223240
33.0p
36
Vilhelm Muribi
Tavelsjö AIK
1:20:47.484610
+37:31.225000
32.8p
37
Martin Kristoffersson
Team Klankgliden
1:22:19.493820
+39:03.234210
32.2p
38
Otte Bokma
Bsk
1:24:21.506080
+41:05.246470
31.3p
39
Manfred Gradin
Robertsfors IK
1:25:49.514810
+42:33.255200
30.8p
40
Rasmus Lindgren
Åkullsjön
1:26:58.521760
+43:42.262150
30.3p
41
Andreas Johansson
Oskars
1:28:48.532750
+45:32.273140
29.6p
42
Marcus Johansson
Oskars
1:28:49.532820
+45:33.273210
29.6p
43
Petter Greve
Tundalsskolan
1:29:15.535460
+45:59.275850
29.5p
44
Johannes Andersson
Robertsfors IK
1:32:28.554750
+49:12.295140
28.4p
45
Josef Achi
No Club
1:32:50.556970
+49:34.297360
28.2p
46
Roger Edlund
Team Klankgliden
1:33:20.559980
+50:04.300370
28.1p
47
Timon Andersson
Robertsfors IK
1:34:20.565920
+51:04.306310
27.8p
48
Tommy Jonsson
Robertsfors IK
1:34:20.565980
+51:04.306370
27.8p
49
Assar Johansson
Sikeå SK
1:35:06.570560
+51:50.310950
27.5p
50
Andreas Höber
Vsik
1:38:47.592610
+55:31.333000
26.4p
51
Christer Höber
Vsik
1:38:51.593090
+55:35.333480
26.4p
52
Antonio Ortega Gilabert
Ica Diamanten
1:38:58.593700
+55:41.334090
26.4p
53
Kenth Pettersson
No Club
1:38:58.593770
+55:42.334160
26.4p
54
Tomas Hallberg
No Club
1:41:19.607810
+58:03.348200
25.7p
55
Hampus Holmström
Tundalsskolan
1:45:42.634110
+1:02:26.374500
24.6p
56
Elias Lundin
No Club
1:51:41.670060
+1:08:25.410450
23.2p
57
Mattias Lundin
No Club
1:51:51.671000
+1:08:34.411390
23.1p
58
Veli Mattila
Pattu
2:05:24.752330
+1:22:08.492720
20.5p
59
Peiter Remmers
Team Klankgliden
2:28:56.893580
+1:45:40.633970
17.1p
60
Karl-martin Munter
Tundalsskolan
2:33:35.921430
+1:50:19.661820
16.6p
-
Leo Svahn
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Hampus Lundqvist
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Wikström
Robertsfors IK
23:59:59.8639800
-
-
Nol Bollongino
Team Klankgliden
23:59:59.8639800
-
-
Olof Hallberg
No Club
23:59:59.8639800
-