Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2013-04-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
28km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:18:56.473590
83.2p
2
Jan Thomas Jenssen
Norway
1:20:28.482760
+1:31.9070
81.7p
3
Lars Gunnar Skjevdal
Norway
1:20:30.482920
+1:33.9230
81.7p
4
Martin Aune
Norway
1:20:30.482940
+1:33.9250
81.7p
5
Ole Nicolaisen
Norway
1:20:45.484490
+1:49.10800
81.5p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:20:48.484710
+1:51.11020
81.4p
7
Sindre Oewre Haugan
Norway
1:21:38.489790
+2:42.16100
80.7p
8
Peter Nilsson
Lycksele IF
1:21:49.490810
+2:52.17120
80.5p
9
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:22:51.497060
+3:54.23370
79.6p
10
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:22:57.497660
+4:00.23970
79.5p
11
Olof Jonsson
Duveds IF
1:23:10.498920
+4:13.25230
79.3p
12
Björn Sandström
Täfteå IK
1:23:12.499130
+4:15.25440
79.3p
13
Elias Dahl
Offerdals SK
1:23:39.501820
+4:42.28130
78.9p
14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:23:59.503880
+5:02.30190
78.6p
15
Torstein Buan Roevik
Norway
1:24:22.506140
+5:25.32450
78.3p
16
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:24:25.506450
+5:28.32760
78.2p
17
Magne Harborg
Norway
1:24:30.506920
+5:33.33230
78.2p
18
Torben Svensson
Järpens SK
1:24:32.507110
+5:35.33420
78.2p
19
Jon Lund-kempe
Kramfors Alliansen
1:24:32.507170
+5:35.33480
78.1p
20
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:24:36.507550
+5:39.33860
78.1p
21
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:25:04.510380
+6:07.36690
77.7p
22
Morten Torvik
Norway
1:25:07.510680
+6:10.36990
77.7p
23
John Gunnar Hoaas
Norway
1:25:23.512290
+6:27.38600
77.4p
24
Marcus Grate
Täfteå IK
1:25:59.515860
+7:02.42170
76.9p
25
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:26:01.516050
+7:04.42360
76.9p
26
Erik Persson
Eksjö SOK
1:26:57.521630
+8:00.47940
76.2p
27
Jens Selahn
Stockviks SF
1:27:25.524440
+8:28.50750
75.8p
27
Ola Brosveet Rannem
Norway
1:27:25.524440
+8:28.50750
75.8p
29
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
1:27:41.526020
+8:44.52330
75.6p
30
Sindre Groenflaten
Norway
1:27:55.527470
+8:58.53780
75.4p
31
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:28:03.528240
+9:06.54550
75.3p
32
Jesper Thor
Åsarna IK
1:28:12.529100
+9:15.55410
75.2p
33
Max Novak
Offerdals SK
1:28:22.530110
+9:25.56420
75.1p
34
Erling Engesvold Flataker
Norway
1:28:48.532770
+9:51.59080
74.7p
35
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:29:26.536560
+10:29.62870
74.2p
36
Erik Ögren
Luleå Gjutarens IF
1:29:37.537690
+10:41.64000
74.1p
37
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:30:20.541940
+11:23.68250
73.6p
38
Viktor Lindmark
Remsle SK
1:31:32.549140
+12:35.75450
72.7p
39
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
1:31:34.549330
+12:37.75640
72.7p
40
Daniel Bjoerkamo Vist
Norway
1:32:38.555720
+13:41.82030
71.9p
41
August Spik
Leksands SK
1:32:38.555730
+13:41.82040
71.9p
42
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
1:32:45.556410
+13:48.82720
71.8p
43
Jonas Persson
Trönö IK
1:34:03.564250
+15:06.90560
70.9p
44
Hannes Stenström
Järpens SK
1:34:24.566340
+15:27.92650
70.6p
45
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:34:33.567280
+15:36.93590
70.5p
46
Ludvig Grytbakk Tronsaune
Norway
1:34:34.567300
+15:37.93610
70.5p
47
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:35:16.571500
+16:19.97810
70.1p
48
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:39:52.599120
+20:55.125430
67.1p
49
Martin Spjut
Hällefors SK
1:45:04.630390
+26:08.156700
64.0p
-
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Torstein BU
Norway
23:59:59.8639800
-
Gaute Iversen
Norway
23:59:59.8639800
-
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
John Marius Aagaard
Norway
23:59:59.8639800
-
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)