Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Harsa Ski Marathon
2014-01-25
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Orsa Skimarathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
Axa SC
2:06:19.757840
86.6p
2
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:06:21.758060
+2.120
86.5p
3
Tom Ankerstål
Rehns BK
2:06:23.758230
+3.290
86.5p
4
Samuel Norlén
IK Stern
2:06:34.759300
+14.1360
86.4p
5
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:07:29.764840
+1:10.6900
85.6p
6
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:07:31.765050
+1:12.7110
85.6p
7
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:08:44.772320
+2:24.14380
84.6p
8
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:10:43.784240
+4:24.26300
83.0p
9
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:12:20.793920
+6:00.35980
81.7p
10
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:13:54.803360
+7:35.45420
80.5p
11
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:14:16.805520
+7:56.47580
80.3p
12
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:14:30.806920
+8:10.48980
80.1p
13
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
2:15:59.815850
+9:40.57910
79.0p
14
Rickard Noberius
Falu IK
2:16:47.820620
+10:27.62680
78.5p
15
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:17:20.823930
+11:00.65990
78.1p
16
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:18:08.828700
+11:48.70760
77.5p
17
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:18:09.828870
+11:50.70930
77.5p
18
Johan Nilsson
Edsbyns SK
2:19:23.836230
+13:03.78290
76.7p
19
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:21:27.848630
+15:07.90690
75.3p
20
Emil Thyrèn
Trönö IK
2:23:24.860320
+17:04.102380
74.1p
21
John Eriksson
Ljustorps IF
2:23:27.860630
+17:07.102690
74.0p
22
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:23:28.860700
+17:08.102760
74.0p
23
Fredrik Larsson
Nacka Värmdö SK
2:23:28.860760
+17:09.102820
74.0p
24
Johan Herrman
SK Ringen
2:24:02.864190
+17:43.106250
73.7p
25
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:24:11.865040
+17:52.107100
73.6p
26
Simon Karlsson
Karlslunds IF SF
2:24:29.866800
+18:09.108860
73.4p
27
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:24:38.867740
+18:19.109800
73.3p
28
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:25:57.875660
+19:38.117720
72.5p
29
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:26:10.876950
+19:51.119010
72.4p
30
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:26:22.878180
+20:03.120240
72.3p
31
Björn Waldebäck
IK Studenterna
2:27:13.883270
+20:54.125330
71.8p
32
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:28:02.888170
+21:43.130230
71.3p
33
Göran Härdin
Söderhamns SK
2:28:05.888450
+21:46.130510
71.3p
34
Jim Fröblom
Stockholms RK
2:28:37.891690
+22:18.133750
70.9p
35
Mattias Svärd
Gävle SK
2:28:56.893510
+22:36.135570
70.8p
36
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
2:29:31.897070
+23:12.139130
70.4p
37
Björn Strömbäck
IK Studenterna
2:29:39.897850
+23:20.139910
70.4p
38
Rolf Fasth
Östersunds SK
2:29:45.898470
+23:26.140530
70.3p
39
Erik Arebro
Sundbybergs IK
2:30:30.902950
+24:11.145010
69.9p
40
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:30:33.903210
+24:13.145270
69.9p
41
Andreas Hermansson
IFK Mora SK
2:30:51.905010
+24:31.147070
69.7p
42
Robert Nordström
Jättendals IF
2:30:54.905310
+24:34.147370
69.7p
43
Henrik Granström
Sundbybergs IK
2:31:15.907490
+24:56.149550
69.5p
44
Auro Dufva
Åsarna IK
2:32:53.917210
+26:33.159270
68.6p
45
Andre Larsson
Svegs IK
2:33:17.919620
+26:57.161680
68.4p
46
Björn Boström
Järbo IF
2:33:34.921390
+27:15.163450
68.2p
47
Patrik Ullstrand
Söderköping SK
2:34:08.924710
+27:48.166770
67.9p
48
Jonas Pettersson
Sweco IF
2:34:15.925450
+27:56.167510
67.9p
49
Fredrik Mickelsson
Yuppie Ski Club
2:34:21.926010
+28:01.168070
67.8p
50
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:34:40.927980
+28:21.170040
67.6p
51
Stefan Wiklund
Ernst & Young SK
2:35:22.932130
+29:02.174190
67.3p
52
Kalle Ekström
IK Rex
2:36:01.936070
+29:42.178130
66.9p
53
Elon Strömbäck
IK Studenterna
2:36:19.937800
+29:59.179860
66.8p
54
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:36:57.941680
+30:38.183740
66.5p
55
Erik Marsch
Näsvikens IK
2:37:38.945790
+31:19.187850
66.1p
56
Martin Svanborg-östlin
Sundbybergs IK
2:37:51.947020
+31:31.189080
66.0p
57
Per Melèn
Falu IK
2:38:04.948380
+31:45.190440
65.9p
58
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
2:38:44.952360
+32:25.194420
65.6p
59
Magnus Nygren
Axa SC
2:38:45.952440
+32:26.194500
65.6p
60
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:38:45.952490
+32:26.194550
65.6p
61
Tomas Berg
Källbottens IK
2:38:53.953290
+32:34.195350
65.5p
62
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:39:10.954960
+32:51.197020
65.4p
63
Erik Lundström
Åkersberga SK
2:39:11.955000
+32:51.197060
65.4p
64
Peter Gylderud
Högbo GOIF
2:40:07.960610
+33:47.202670
64.9p
65
Claes Jonsson
Norrala IF
2:40:10.960910
+33:50.202970
64.9p
66
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
2:40:46.964560
+34:27.206620
64.6p
67
Håkan Melin
Sundbybergs IK
2:40:49.964880
+34:30.206940
64.6p
68
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:40:54.965380
+34:35.207440
64.5p
69
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:41:18.967700
+34:58.209760
64.3p
70
Per Busk
Lillhärdals IF
2:41:31.969040
+35:12.211100
64.2p
71
Jonas Sjöstedt
Jumkils IF
2:41:33.969200
+35:13.211260
64.2p
72
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:41:56.971560
+35:37.213620
64.0p
73
Carl Asterius
Hagfors SF
2:42:45.976450
+36:26.218510
63.7p
74
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:43:27.980600
+37:07.222660
63.3p
75
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
2:43:30.980930
+37:10.222990
63.3p
76
Ulf Sand
Atlas Copco IF
2:43:41.982040
+37:22.224100
63.2p
77
Mårten Sahlin
Falu IK
2:43:44.982310
+37:24.224370
63.2p
78
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:44:40.987900
+38:20.229960
62.8p
79
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:44:42.988170
+38:23.230230
62.8p
80
Håkan Stenskog
Indals-Lidens SK
2:44:45.988430
+38:25.230490
62.8p
81
Björn Haglund
Hybo AIK
2:45:00.989960
+38:41.232020
62.6p
82
Christer Hördell
Föreningen IKJ Haninge
2:45:17.991670
+38:58.233730
62.5p
83
Pär Hedén
Gävle SK
2:45:36.993510
+39:16.235570
62.4p
84
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
2:47:31.1005010
+41:11.247070
61.5p
85
Åke Isaksson
Vassunda IF
2:47:40.1005960
+41:21.248020
61.5p
86
Nils Zätterström
Yuppie Ski Club
2:48:04.1008300
+41:44.250360
61.3p
87
Fredrik Busk
Svegs IK
2:48:12.1009120
+41:52.251180
61.2p
88
Mattias Järleby
Ncc IF Stockholm
2:48:43.1012260
+42:24.254320
61.0p
89
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:49:01.1014040
+42:42.256100
60.9p
90
Mats Kring
Njutångers IF SK
2:49:25.1016400
+43:05.258460
60.7p
91
Johan Pettersson
Axa SC
2:50:26.1022530
+44:06.264590
60.3p
92
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:51:04.1026390
+44:45.268450
60.0p
93
Magnus Karlsson
Axa SC
2:51:08.1026760
+44:49.268820
60.0p
94
Anders Staffas
Dala XC Ski Team
2:51:15.1027470
+44:56.269530
60.0p
95
Joakim Ramqvist Hallin
Storvreta IK
2:51:30.1028930
+45:10.270990
59.9p
96
Jonas Lindberg
Kungsgårdens SK
2:51:32.1029110
+45:12.271170
59.8p
97
Henrik Ejderholm
Tjällmo-Godegårds OK
2:51:47.1030630
+45:27.272690
59.7p
98
Anders Käll
Järfälla SK
2:51:47.1030630
+45:27.272690
59.7p
99
Olle Beckérus
Axa SC
2:52:09.1032810
+45:49.274870
59.6p
100
Thorbjörn Johnsson
Hudiksvalls IF
2:52:33.1035250
+46:14.277310
59.4p
101
Peter Ramström
Brottby SK
2:53:22.1040120
+47:02.282180
59.1p
102
Fredrik Ruben
IFK Lidingö SOK
2:53:49.1042830
+47:29.284890
58.9p
103
Erik Sjölund
Söderala AIK
2:53:49.1042890
+47:30.284950
58.9p
104
Mats Tidlund
Axa SC
2:53:50.1042940
+47:31.285000
58.9p
105
Pär Arvidsson
Svenska Fönster
2:53:50.1042980
+47:31.285040
58.9p
106
Ulf Arvidsson
Falu IK
2:54:18.1045770
+47:59.287830
58.7p
107
Gustav Karnebäck
Hybo AIK
2:54:30.1046900
+48:10.288960
58.7p
108
Mats Bergqvist
Falu IK
2:54:31.1047050
+48:12.289110
58.6p
109
Benny Andersson
Söderhamns SK
2:56:05.1056400
+49:45.298460
58.0p
110
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
2:56:36.1059590
+50:17.301650
57.8p
111
Tony Svensson
Stöde IF
2:56:48.1060710
+50:28.302770
57.8p
112
Thomas Hållén
Hudiksvalls IF
2:56:51.1061070
+50:32.303130
57.7p
113
Jonas Jonsson
Skanska IF
2:56:53.1061280
+50:34.303340
57.7p
114
Olov Svärd
Vallsta SK
2:56:58.1061720
+50:38.303780
57.7p
115
Arne Wenngren
Östervåla IF
2:57:18.1063740
+50:59.305800
57.6p
116
Henrik Littorin
Yuppie Ski Club
2:57:29.1064850
+51:10.306910
57.5p
117
David Törnquist
Rehns BK
2:57:37.1065680
+51:18.307740
57.5p
118
Per Carlsson
IK Stern
2:57:52.1067130
+51:32.309190
57.4p
119
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
2:57:54.1067340
+51:35.309400
57.3p
120
Björn Steffen
Hybo AIK
2:57:59.1067860
+51:40.309920
57.3p
121
Ulf Karlsson
Storviks IF
2:58:19.1069820
+51:59.311880
57.2p
122
Per Granqvist
Loos IF
2:58:53.1073220
+52:33.315280
57.0p
123
Lennart Bernström
Ufk
2:59:43.1078280
+53:24.320340
56.7p
124
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:59:53.1079230
+53:33.321290
56.6p
125
Rolf Vikström Look
Axa SC
2:59:53.1079280
+53:34.321340
56.6p
126
Ola Stenudd
Axa SC
3:00:16.1081540
+53:57.323600
56.5p
127
Johan Olsson
Årsunda IF
3:00:19.1081810
+53:59.323870
56.5p
128
Magnus Mineur
Gävle SK
3:00:49.1084830
+54:29.326890
56.3p
129
Magnus Blom
Söderhamns SK
3:00:53.1085240
+54:34.327300
56.3p
130
Michael Westin
Spikbodarnas IK
3:00:58.1085740
+54:39.327800
56.2p
131
Jan-Olof Jansson
Strömsbergs IF
3:01:27.1088650
+55:08.330710
56.0p
132
Lars-Göran Jonsson
Axa SC
3:01:37.1089600
+55:17.331660
56.0p
133
Stefan Adersten
Matfors SK
3:01:46.1090580
+55:27.332640
55.9p
134
Erik Ekström
IK Rex
3:01:58.1091720
+55:38.333780
55.9p
135
Erik Eriksson
Svegs IK
3:02:21.1094040
+56:02.336100
55.7p
136
Martin Joborn
IFK Västerås SK
3:02:54.1097330
+56:34.339390
55.5p
137
Erik Bylund
Hybo AIK
3:03:06.1098550
+56:47.340610
55.5p
138
Håkan Söderlund
Axa SC
3:03:08.1098720
+56:48.340780
55.5p
139
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
3:03:11.1099080
+56:52.341140
55.4p
140
Kristoffer Janze
Funäsdalens IF
3:04:48.1108760
+58:29.350820
54.9p
141
Joakim Jörgensen
Ski Bike & Run
3:04:58.1109740
+58:39.351800
54.8p
142
Stefan Olofsson
Atlas Copco IF
3:05:51.1115010
+59:31.357070
54.5p
143
Kurt Grängfors
Granbergs Ais
3:06:02.1116190
+59:43.358250
54.4p
144
Mårten Törnquist
Rehns BK
3:06:54.1121340
+1:00:35.363400
54.2p
145
Markus Forsberg
Axa SC
3:06:59.1121890
+1:00:40.363950
54.1p
146
Lars Worén
Svenska Fönster
3:07:01.1122040
+1:00:42.364100
54.1p
147
Magnus Boäng
Hybo AIK
3:07:02.1122130
+1:00:42.364190
54.1p
148
Jens Persson
Källbottens IK
3:07:07.1122660
+1:00:48.364720
54.1p
149
Marcus Jonsson
Storvreta IK
3:07:24.1124380
+1:01:05.366440
54.0p
150
Peter Delbom
Sundbybergs IK
3:07:49.1126860
+1:01:30.368920
53.9p
151
Peter Svedberg
Alfta-Ösa OK
3:09:22.1136160
+1:03:03.378220
53.3p
152
Tommy Larsson
Kilafors SK
3:09:48.1138780
+1:03:29.380840
53.2p
153
Joakim Åsberg
Storvreta IK
3:09:51.1139090
+1:03:32.381150
53.2p
154
Mats Jonsson
Storvreta IK
3:11:09.1146870
+1:04:50.388930
52.8p
155
Paul Jonasson
Svegs IK
3:11:18.1147700
+1:04:58.389760
52.7p
156
Mattias Andersson
Spirit IF
3:11:38.1149770
+1:05:19.391830
52.6p
157
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:12:00.1151960
+1:05:41.394020
52.5p
158
Peter Jäderström
OK Linné
3:12:19.1153880
+1:06:00.395940
52.4p
159
Fredrik Broman
Alfta-Ösa OK
3:12:30.1154910
+1:06:10.396970
52.3p
160
Daniel Hagstedt
Saltsjöbadens SLK
3:13:14.1159310
+1:06:54.401370
52.1p
161
Osmon Scipio
Stockholms RK
3:15:13.1171240
+1:08:54.413300
51.5p
162
Jonas Davidsson
Rehns BK
3:15:23.1172260
+1:09:04.414320
51.5p
163
Henrik Magnusson
Rehns BK
3:15:30.1172990
+1:09:11.415050
51.4p
164
Emil Nilsson
Hybo AIK
3:15:35.1173410
+1:09:15.415470
51.4p
165
Jonas Robertson
Hybo AIK
3:16:14.1177330
+1:09:54.419390
51.2p
166
Björn Ljung
Sundbybergs IK
3:16:38.1179710
+1:10:18.421770
51.1p
167
Andreas Avedal
Axa SC
3:16:39.1179880
+1:10:20.421940
51.1p
168
Tomas Sundqvist
Dala XC Ski Team
3:16:48.1180700
+1:10:28.422760
51.0p
169
Jocke Persson
Vallsta SK
3:16:49.1180860
+1:10:30.422920
51.0p
170
Robert Kraft
Sunnersta Aif
3:17:11.1183010
+1:10:51.425070
50.9p
171
Mårten Pransgård
Ingarö IF
3:17:22.1184120
+1:11:02.426180
50.9p
172
Robert Johansson
Svenska Fönster
3:17:24.1184330
+1:11:04.426390
50.9p
173
Anders Johansson
Näsvikens IK
3:19:35.1197460
+1:13:16.439520
50.2p
174
Richard Mulder
Stockholms RK
3:19:36.1197540
+1:13:17.439600
50.2p
175
BO Johansson
IFK Grängesberg SK
3:19:49.1198800
+1:13:29.440860
50.2p
176
Jonas Persson
Järvsö IF
3:19:50.1198930
+1:13:30.440990
50.2p
177
Jarmo Rantakokko
Storvreta IK
3:19:55.1199420
+1:13:35.441480
50.1p
178
Emanuel Bylund
Trönö IK
3:20:15.1201420
+1:13:55.443480
50.0p
179
Guillermo Bossi
Atlas Copco IF
3:20:50.1204970
+1:14:31.447030
49.9p
180
Jonas Björk
Trollhättans SOK
3:21:03.1206200
+1:14:43.448260
49.8p
181
Thomas Jonsson
Svenska Fönster
3:21:26.1208560
+1:15:07.450620
49.7p
182
Henrik Jakobson
Bravuras Skidvänner
3:22:27.1214670
+1:16:08.456730
49.4p
183
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
3:22:47.1216640
+1:16:28.458700
49.3p
184
Göran Småros
Kraft IF
3:22:55.1217400
+1:16:35.459460
49.3p
185
Jonas Nilsson
Matfors SK
3:23:26.1220510
+1:17:06.462570
49.1p
186
Tomi Yli-länttä
Åf Klubb
3:23:38.1221770
+1:17:19.463830
49.1p
187
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:25:08.1230700
+1:18:48.472760
48.7p
188
Rickard Redendal
Hybo AIK
3:25:18.1231780
+1:18:59.473840
48.6p
189
Niklas Wenngren
Östervåla IF
3:25:19.1231810
+1:18:59.473870
48.6p
190
Peter Kolmskog
Axa SC
3:25:42.1234100
+1:19:22.476160
48.5p
191
Jonas Gavelin
Axa SC
3:25:53.1235240
+1:19:34.477300
48.5p
192
Erik Johannesson
Gävle SK
3:25:53.1235290
+1:19:34.477350
48.5p
193
Magnus Mårtensson
Åf SK
3:27:23.1244270
+1:21:04.486330
48.1p
194
Emil Björklund
Rehns BK
3:28:15.1249460
+1:21:56.491520
47.8p
195
Michael Öh
Enebybergs IF
3:28:20.1249950
+1:22:01.492010
47.8p
196
Tomas Jansson
Svenska Fönster
3:28:27.1250660
+1:22:08.492720
47.8p
197
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
3:29:02.1254150
+1:22:43.496210
47.6p
198
Jonas Lindgren
Axa SC
3:29:27.1256610
+1:23:07.498670
47.5p
199
Tomas Persson
Hybo AIK
3:30:00.1259980
+1:23:41.502040
47.4p
200
Per Sjögrun
Telia IoFF
3:30:06.1260500
+1:23:46.502560
47.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Joakim Larsson
Alfta-Ösa OK
3:31:01.1266000
+1:24:41.508060
47.1p
202
Andreas Larsson
Bjuråkers GOIF
3:31:54.1271360
+1:25:35.513420
46.9p
203
Anton Persson
Bjuråkers GOIF
3:31:54.1271390
+1:25:35.513450
46.9p
204
Erik Fredin
Delsbo IF
3:31:55.1271410
+1:25:35.513470
46.9p
205
Patrick Livjin
Axa SC
3:32:00.1271990
+1:25:41.514050
46.9p
206
Lars Johansson
Vassunda IF
3:32:23.1274250
+1:26:04.516310
46.8p
207
Björn Thorén
Brottby SK
3:33:11.1279060
+1:26:52.521120
46.6p
208
Anders Karnebäck
Hybo AIK
3:34:36.1287560
+1:28:17.529620
46.2p
209
Anders Runhem
Hybo AIK
3:34:40.1287930
+1:28:20.529990
46.2p
210
Per-Erik Mattes
Edsbyns SK
3:34:43.1288260
+1:28:24.530320
46.2p
211
Carl-Johan Schultz
Axa SC
3:35:05.1290410
+1:28:45.532470
46.1p
212
Bosse Olsson
Söderhamns SK
3:36:34.1299310
+1:30:14.541370
45.8p
213
Peter Svensson
Vassunda IF
3:36:35.1299470
+1:30:16.541530
45.8p
214
Johnny Melin
Hudiksvalls IF
3:37:32.1305140
+1:31:13.547200
45.5p
215
Lars-Åke Persson
Hudiksvalls IF
3:37:33.1305250
+1:31:14.547310
45.5p
216
Johan Mattiasson
Sundbybergs IK
3:38:57.1313670
+1:32:38.555730
45.2p
217
Linus Mattsson
Rehns BK
3:39:36.1317510
+1:33:16.559570
45.1p
218
Torsten Svensson
Vallsta SK
3:40:21.1322060
+1:34:02.564120
44.9p
219
Christian Josefsson
Hybo AIK
3:40:49.1324840
+1:34:30.566900
44.8p
220
Jesper Fahlgren
Gävle SK
3:42:04.1332340
+1:35:45.574400
44.5p
221
Fredrik Nilert
Stockholm City Triathlon
3:42:39.1335830
+1:36:19.577890
44.4p
222
Niclas Jonsson
Högbo GOIF
3:42:42.1336100
+1:36:22.578160
44.3p
223
Daniel Hallberg
Atlas Copco IF
3:43:02.1338150
+1:36:43.580210
44.3p
224
Claes Jansson
Sundbybergs IK
3:43:45.1342410
+1:37:25.584470
44.1p
225
Victor Jansson
Sundbybergs IK
3:43:45.1342420
+1:37:25.584480
44.1p
226
Petter Leife
Häverödals IF
3:44:03.1344250
+1:37:44.586310
44.0p
227
Philip Von Platen
Enhörna IF
3:45:37.1353630
+1:39:17.595690
43.7p
228
Stefan Valsberg
Järvsö IF
3:45:51.1355070
+1:39:32.597130
43.7p
229
Lars Karlsson
Hudiksvalls IF
3:45:53.1355220
+1:39:33.597280
43.6p
230
Per Ola Gustavsson
Ramsjö SK
3:46:11.1357020
+1:39:51.599080
43.6p
231
Hasse Robertson
Hybo AIK
3:46:12.1357180
+1:39:53.599240
43.6p
232
Johan Furestad
Attunda IF
3:46:19.1357840
+1:40:00.599900
43.6p
233
Fredrik Fogelberg
Vassunda IF
3:46:24.1358340
+1:40:05.600400
43.5p
234
Anders Johansson
Sundbybergs IK
3:46:52.1361100
+1:40:32.603160
43.4p
235
Christoffer Hallenius
Matfors SK
3:48:23.1370210
+1:42:03.612270
43.1p
236
Max Leissner
Axa SC
3:49:01.1374030
+1:42:41.616090
43.0p
237
Emil Jansson
Axa SC
3:49:35.1377400
+1:43:15.619460
42.9p
238
Tony Eriksson
Nynäshamns IF SK
3:50:20.1381910
+1:44:00.623970
42.7p
239
Melker Larsson
Lucksta IF
3:50:21.1382010
+1:44:01.624070
42.7p
240
Hans-Göran Frisk
Vallsta SK
3:50:45.1384400
+1:44:25.626460
42.6p
241
Bengt Andersson
Atlas Copco IF
3:51:33.1389220
+1:45:13.631280
42.4p
242
Kristofer Ericson
Bravuras Skidvänner
3:52:27.1394620
+1:46:07.636680
42.3p
243
Lennart Schultz
Axa SC
3:52:44.1396380
+1:46:25.638440
42.2p
244
Jesper Uddin
Stockholms SIF
3:52:46.1396500
+1:46:26.638560
42.2p
245
Mikael Wendel
Atlas Copco IF
3:54:59.1409860
+1:48:40.651920
41.8p
246
Fredrik Malm
Nacka Värmdö SK
3:55:21.1412060
+1:49:02.654120
41.7p
247
Per Carlehed
Lycksele IF
3:57:47.1426660
+1:51:28.668720
41.2p
248
Per Johansson
Atlas Copco IF
3:57:49.1426800
+1:51:29.668860
41.2p
249
Göran Jansson
Accenture IF
3:58:22.1430190
+1:52:03.672250
41.1p
250
Flavio Donatello
Sundbybergs IK
3:59:29.1436870
+1:53:10.678930
40.9p
251
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
3:59:55.1439400
+1:53:35.681460
40.8p
252
Anders Nyström
Söderhamns SK
4:00:06.1440550
+1:53:47.682610
40.8p
253
Per Jemth
Arvika IS
4:00:11.1441010
+1:53:51.683070
40.7p
254
Torbjörn Lagerbäck
Axa SC
4:01:58.1451780
+1:55:39.693840
40.4p
255
John Wallberg
Hybo AIK
4:03:43.1462210
+1:57:23.704270
40.1p
256
Andreas Lönnmo
Atea Iff
4:05:09.1470880
+1:58:50.712940
39.8p
257
Kent Sörfelt
Svenska Fönster
4:06:56.1481500
+2:00:36.723560
39.5p
258
Mikael Wallén
Hällbybrunns IF
4:10:26.1502510
+2:04:06.744570
38.9p
259
Anton Friling
Axa SC
4:11:46.1510570
+2:05:27.752630
38.7p
260
Björn Möller
Atlas Copco IF
4:15:23.1532290
+2:09:04.774350
38.1p
261
Filip Lindström
Gräftåvallens SK
4:26:04.1596360
+2:19:45.838420
36.4p
262
Magnus Laupa
OK Skogshjortarna
4:31:23.1628240
+2:25:04.870300
35.6p
-
Jonas Andersson
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Andersson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Filip Dahlstedt
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Måns Edsman
Spirit IF
23:59:58.8639700
-
-
Mats Jansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Rikard Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Kalle Magnusson
Vallsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Göran Persson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Johannes Tyve
Söderhamns SK
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Vading
IK Rex
23:59:58.8639700
-
-
Peter Åkesson
Svenska Fönster
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Åström
SK Skinnsberg
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Dahlin
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Nils-Erik Nilsson
Vallsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Bäckman
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Bergsten
Spirit IF
23:59:58.8639700
-
-
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Magnusson
Atlas Copco IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Djurström
Upplands-Ekeby IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Henebratt
Väsby SK
23:59:58.8639700
-
-
Bo Ohlson
Atlas Copco IF
23:59:58.8639700
-
-
Jan-christer Andersson
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Blom
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Demling
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jens Eliasson
Svenska Fönster
23:59:59.8639800
-
-
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Johansson
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Tiger Balsam
23:59:59.8639800
-
-
David Kroon
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lehtinen
Dalregementets IF
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Lind
Svenska Fönster
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Olsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Pettersson
Preem IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Skaar
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Jerker Sundin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-