Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Preliminära resultat (14/2)
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joanna Bertlin
Uppsala
3:44:35.1347400
53.9p
2
Helena Zingmark
Stockholm
3:53:28.1400700
+8:53.53200
51.3p
3
Anna Kindlundh
Södertälje Nykvarn Orientering
4:04:15.1465400
+19:40.117900
48.4p
4
Marit Lundgren
DSIF
4:07:06.1482500
+22:31.135000
47.7p
5
Klara Torlén
Hammarby IF Skidor
4:09:38.1497700
+25:03.150200
47.1p
6
Susann Jungåker
Sollentuna
4:12:34.1515300
+27:59.167800
46.5p
7
Maja Öberg
GIH Stockholm
4:13:46.1522500
+29:11.175000
46.2p
8
Karin Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
4:17:58.1547700
+33:23.200200
45.2p
9
Tom Eriksson
Tullinge
4:23:41.1582000
+39:06.234500
44.0p
10
Synnöve Carlsson
Storvreta IK
4:24:05.1584400
+39:30.236900
44.0p
11
Anna Karin Lepik
Team Gladtjärn
4:24:10.1584900
+39:35.237400
43.9p
12
Malin Sparrman
OK Linné
4:24:54.1589300
+40:19.241800
43.8p
13
Ulrika Lundfeldt
Zinkgruvans IF
4:24:59.1589800
+40:24.242300
43.8p
14
Petra Henriksson Nousiainen
Karlslunds IF
4:26:08.1596700
+41:33.249200
43.5p
15
Lena Johansson
Mötesplats löpning
4:27:45.1606400
+43:10.258900
43.2p
16
Hanna Sjödin
Team Xshapers
4:29:41.1618000
+45:06.270500
42.8p
17
Elina Kall
Solna
4:31:48.1630700
+47:13.283200
42.4p
18
Linnéa Persson
Ludvika
4:31:51.1631000
+47:16.283500
42.4p
19
Josefin Larsson
Team Ekerö
4:32:55.1637400
+48:20.289900
42.2p
20
Åsa Strandberg
Katrineholm
4:34:12.1645100
+49:37.297600
42.0p
21
Ylva Stach
Konsulttjänst Ylva I.T
4:35:03.1650200
+50:28.302700
41.8p
22
Lena Karlsson
Visby
4:35:59.1655800
+51:24.308300
41.7p
23
Kristina Lundberg
Alunda
4:36:06.1656500
+51:31.309000
41.6p
24
Helena Åkerlind
Vattenfalls IF
4:36:28.1658700
+51:53.311200
41.6p
25
Emelie Klefbeck
Nacka
4:37:28.1664700
+52:53.317200
41.4p
26
Emma Lundgren
Bred Strömsberg
4:38:04.1668300
+53:29.320800
41.3p
27
Malin Attlin
Axa SC
4:38:47.1672600
+54:12.325100
41.1p
28
Karin Erkers
Östersund
4:42:32.1695100
+57:57.347600
40.5p
29
Sanna Andersson
Tullinge
4:43:44.1702300
+59:09.354800
40.3p
30
Åse Petersson
Misterhults AIS
4:44:23.1706200
+59:48.358700
40.2p
31
Emma Stenberg
Skellefteå
4:44:49.1708800
+1:00:14.361300
40.1p
32
Ingela Althén
Runhällen
4:46:06.1716500
+1:01:31.369000
39.9p
33
Mia Örnfeldt
Vinge Running Club
4:47:25.1724400
+1:02:50.376900
39.7p
34
Carin Starmark
3.Sjöstridsflj
4:47:50.1726900
+1:03:15.379400
39.6p
35
Lisa Hörnsten Friberg
Täby
4:48:51.1733000
+1:04:16.385500
39.4p
36
Gunnel Jernstig
Vänersborgs skidklubb
4:48:55.1733400
+1:04:20.385900
39.4p
37
Annika Lokrantz
Uppsala
4:49:23.1736200
+1:04:48.388700
39.3p
38
Malin Lokrantz
Uppsala
4:49:24.1736300
+1:04:49.388800
39.3p
39
Hanna Östfeldt
IK Jordbänningarna
4:50:05.1740400
+1:05:30.392900
39.2p
40
Anette Junger
Sågmyra SK
4:52:25.1754400
+1:07:50.406900
38.8p
41
Kerstin Lantz
IF Hagen SK
4:52:42.1756100
+1:08:07.408600
38.8p
42
Madeleine Axelsson
Kumla
4:53:08.1758700
+1:08:33.411200
38.7p
43
Linda Danielsson
Torsby Ski Tunnel
4:54:30.1766900
+1:09:55.419400
38.5p
44
Katarina Midfors
Ekängens IF
4:54:41.1768000
+1:10:06.420500
38.5p
45
Elinor Lingblom
IFK Sala
4:55:40.1773900
+1:11:05.426400
38.3p
46
Emma Karlsson
Tullinge
4:56:16.1777500
+1:11:41.430000
38.2p
47
Elin Liljeqvist
Söderbärke
4:56:27.1778600
+1:11:52.431100
38.2p
48
Catrin Tengblad
Segeltorp
4:57:33.1785200
+1:12:58.437700
38.0p
49
Märta Rauséus
Örebro
4:58:11.1789000
+1:13:36.441500
37.9p
50
Erika Franzén
Stockholm
4:58:47.1792600
+1:14:12.445100
37.8p
51
Rebecca Duvemyr
Nacka/Värmdö
4:59:11.1795000
+1:14:36.447500
37.8p
52
Sara Olsson
Sågmyra SK
4:59:58.1799700
+1:15:23.452200
37.7p
53
Lisa Grönlund
Axa Sportsclub
5:00:55.1805400
+1:16:20.457900
37.5p
54
Lena Lidén
Älvsjö
5:01:20.1807900
+1:16:45.460400
37.5p
55
Christina Södersten
KFUM Ludvika
5:03:26.1820500
+1:18:51.473000
37.2p
56
Anna Friis
Uppsala SLK
5:03:32.1821100
+1:18:57.473600
37.1p
57
Sussan Sandberg
Solvikingarna
5:03:47.1822600
+1:19:12.475100
37.1p
58
Sara Holmgren
Västerås SOK
5:04:02.1824100
+1:19:27.476600
37.1p
59
Hanna Söderberg
Umeå
5:04:36.1827500
+1:20:01.480000
37.0p
60
Sonja Sävås
Anderstorps orienteringsklubb
5:05:38.1833700
+1:21:03.486200
36.8p
61
Erika Tedeholm
Uppsala Judoklubb
5:05:43.1834200
+1:21:08.486700
36.8p
62
Sabine Gebert Persson
Uppsala Judoklubb
5:06:00.1835900
+1:21:25.488400
36.8p
63
Anna-Lena Morén
Åre
5:06:05.1836400
+1:21:30.488900
36.8p
64
Susanne Dannelind
Alfa Laval fritid
5:06:59.1841800
+1:22:24.494300
36.6p
65
Cathrina Rikner
Axla östhammar
5:07:14.1843300
+1:22:39.495800
36.6p
66
Elisabet Torstensson
Gropen
5:07:23.1844200
+1:22:48.496700
36.6p
67
Kristina Sikström
ifk Västerås
5:08:54.1853300
+1:24:19.505800
36.4p
68
Tone Graver
Team Aspø
5:09:44.1858300
+1:25:09.510800
36.3p
69
Elisabeth Nilsson
IFK Sala
5:10:10.1860900
+1:25:35.513400
36.2p
70
Christin Lundkvist
Vin o Sprit If /Åhus
5:10:17.1861600
+1:25:42.514100
36.2p
71
Susanne Fälth
Motala
5:10:30.1862900
+1:25:55.515400
36.1p
72
Anna Söderhjelm
VästeråsPolisens IF
5:10:46.1864500
+1:26:11.517000
36.1p
73
Frida Lindefors
Linköping
5:11:37.1869600
+1:27:02.522100
36.0p
74
Jessica Zetterlund
Hjo
5:11:52.1871100
+1:27:17.523600
36.0p
75
Erica Zetterlund
Hjo
5:11:53.1871200
+1:27:18.523700
36.0p
76
Christina Danielsson
Mamsell
5:12:04.1872300
+1:27:29.524800
35.9p
77
Johanna Dahlberg
Ludvika
5:12:07.1872600
+1:27:32.525100
35.9p
78
Annette Engström
Hammarby IF
5:12:33.1875200
+1:27:58.527700
35.9p
79
Hanna Martinsson
Axa Sportsclub
5:13:39.1881800
+1:29:04.534300
35.7p
80
Mikaela Nordin
Tandvårdsgruppen
5:14:03.1884200
+1:29:28.536700
35.7p
81
Harriet Pontán
Team Gladtjärn
5:15:23.1892200
+1:30:48.544700
35.5p
82
Emma Bergström
Fjugesta
5:15:47.1894600
+1:31:12.547100
35.4p
83
Anna Ojala
goif tjalve
5:17:02.1902100
+1:32:27.554600
35.3p
84
Carolina Nordh
Sollentuna SLK
5:17:03.1902200
+1:32:28.554700
35.3p
85
Therese Hermansson
Bromma
5:17:32.1905100
+1:32:57.557600
35.2p
86
Elisabeth Malmborg
Motala
5:17:56.1907500
+1:33:21.560000
35.1p
87
Ida Hamelius
ABB IF
5:18:30.1910900
+1:33:55.563400
35.1p
88
Lotta Hillgren
Mehedeby
5:19:36.1917500
+1:35:01.570000
34.9p
89
Jeanette Söderman
Carnegie IF
5:19:42.1918100
+1:35:07.570600
34.9p
90
Josefin Eriksson
Skuttunge SK
5:20:33.1923200
+1:35:58.575700
34.8p
91
Elsa Asplund
Skuttunge SK
5:20:35.1923400
+1:36:00.575900
34.8p
92
Malin Crafoord
Louise Crafoord Hofmann
5:20:42.1924100
+1:36:07.576600
34.8p
93
Katarina Hörnfeldt
Uppsala
5:22:20.1933900
+1:37:45.586400
34.6p
94
Maria Mörner
Stockholm
5:22:48.1936700
+1:38:13.589200
34.5p
95
Anna Wärme
ekhälla
5:24:45.1948400
+1:40:10.600900
34.3p
96
Maria Andersson
Stockholm
5:25:12.1951100
+1:40:37.603600
34.2p
97
Katarina Lindgren
Malmö
5:26:09.1956800
+1:41:34.609300
34.1p
98
Anita Bohlin
Linköpings skidklubb
5:27:57.1967600
+1:43:22.620100
33.9p
99
Emilie Lindgren
FM/4.e Sjöstridsflottiljen
5:30:19.1981800
+1:45:44.634300
33.6p
100
Arja Johansson
IF Hagen Skövde
5:30:25.1982400
+1:45:50.634900
33.6p
101
Gunilla Helmersson
Uppsala
5:31:32.1989100
+1:46:57.641600
33.5p
102
Malin Mellhorn
Uppsala
5:31:59.1991800
+1:47:24.644300
33.4p
103
Marie Mellhorn
Vällingby
5:32:11.1993000
+1:47:36.645500
33.4p
104
Elin Larsson
Enköping
5:33:00.1997900
+1:48:25.650400
33.3p
105
Karin Pollack
Sollentuna
5:33:33.2001200
+1:48:58.653700
33.2p
106
Anna Ceder
Oxvreten
5:34:13.2005200
+1:49:38.657700
33.1p
107
Louise Ullerhed
KBK adventures
5:34:20.2005900
+1:49:45.658400
33.1p
108
Emma Hellerstedt Eneström
Vällingby
5:35:46.2014500
+1:51:11.667000
33.0p
109
Sandra Wiik
Uppsala
5:36:30.2018900
+1:51:55.671400
32.9p
110
Karin Granholm
Högnabba UF
5:36:42.2020100
+1:52:07.672600
32.8p
111
Cecilia Holst
Adaptus
5:36:45.2020400
+1:52:10.672900
32.8p
112
Sofie Thorsell
Västerfärnebo AIK
5:36:49.2020800
+1:52:14.673300
32.8p
113
Sandra Thorsell
Västerfärnebo AIK
5:36:53.2021200
+1:52:18.673700
32.8p
114
Linda Magnusson
Västerås ck
5:37:27.2024600
+1:52:52.677100
32.8p
115
Katarina Björk
Saltsjöbadens IF
5:38:01.2028000
+1:53:26.680500
32.7p
116
Susanne Granskog
Bromma
5:40:00.2039900
+1:55:25.692400
32.5p
117
Annica Eriksson
Örebro
5:41:01.2046000
+1:56:26.698500
32.4p
118
Anna-Karin Fredriksson
Swedbank
5:41:26.2048500
+1:56:51.701000
32.3p
119
Antonia Hägg Billing
stockholm
5:42:07.2052600
+1:57:32.705100
32.2p
120
Tina Trosten
Västerås
5:42:10.2052900
+1:57:35.705400
32.2p
121
Lina Liljeqvist
västerås
5:42:30.2054900
+1:57:55.707400
32.2p
122
Jenni Boman
Järfälla
5:42:31.2055000
+1:57:56.707500
32.2p
123
Aire Kaasik
Rönninge
5:42:44.2056300
+1:58:09.708800
32.2p
124
Maija Kivimäki-Billinger
Stockholm
5:42:50.2056900
+1:58:15.709400
32.2p
125
Jonna Meerits
Västerås
5:45:02.2070100
+2:00:27.722600
31.9p
126
Inger Westerberg
Axa Sportsclub
5:45:03.2070200
+2:00:28.722700
31.9p
127
Catrin Sterner
Istrums SK
5:45:04.2070300
+2:00:29.722800
31.9p
128
Ann Nyström
AXA Sports Club
5:45:06.2070500
+2:00:31.723000
31.9p
129
Anna Gyhlenius
Solna
5:45:44.2074300
+2:01:09.726800
31.8p
130
Karolina Örnstedt
Timrå
5:45:58.2075700
+2:01:23.728200
31.8p
131
Mona Lauermann Orheden
Sollentuna
5:46:26.2078500
+2:01:51.731000
31.8p
132
Monica Ljung
Ödeshögs SK
5:46:31.2079000
+2:01:56.731500
31.8p
133
Linn Smärgel
Vänersborg
5:47:20.2083900
+2:02:45.736400
31.7p
134
Petra Larsson
AXA Sports club
5:47:20.2083900
+2:02:45.736400
31.7p
135
Victoria Jakobsson
Lund
5:47:55.2087400
+2:03:20.739900
31.6p
136
Helena Hansson
Katrineholm
5:47:56.2087500
+2:03:21.740000
31.6p
137
Madelen Ericson
Linköpings sk
5:48:13.2089200
+2:03:38.741700
31.6p
138
Eva-Lena Emilsson
Väderstad
5:48:23.2090200
+2:03:48.742700
31.6p
139
Malin Löfhaugen
Clas Ohlson IF, Insjön
5:49:46.2098500
+2:05:11.751000
31.4p
140
Olga Smirnoff
Västerås
5:50:00.2099900
+2:05:25.752400
31.4p
141
Carolina Nealis
Almunge IK
5:52:04.2112300
+2:07:29.764800
31.2p
142
Maria Olsson
Göteborg
5:52:05.2112400
+2:07:30.764900
31.2p
143
Katarina Duvemyr
Nacka Värmdö SK
5:52:26.2114500
+2:07:51.767000
31.1p
144
Anette Oldin
KFUM Örebro
5:52:40.2115900
+2:08:05.768400
31.1p
145
Katarina Strömberg
ESIK
5:52:54.2117300
+2:08:19.769800
31.1p
146
Mariana Borkowski
Storådalens SK
5:53:22.2120100
+2:08:47.772600
31.0p
147
Helena Kyrö
Enebyberg
5:53:24.2120300
+2:08:49.772800
31.0p
148
Hanna Mörtberg
Uppsala
5:54:13.2125200
+2:09:38.777700
31.0p
149
Märtha Lilliestråle Angert
FM/K3
5:54:22.2126100
+2:09:47.778600
30.9p
150
Else Husa
Ull Kisa
5:54:44.2128300
+2:10:09.780800
30.9p
151
Cristina Svärd
Ockelbo Sk
5:55:13.2131200
+2:10:38.783700
30.9p
152
Hannah Zeijland
Mölndal
5:55:48.2134700
+2:11:13.787200
30.8p
153
Johanna Zenk Palmborg
Saltsjöbaden
5:56:18.2137700
+2:11:43.790200
30.8p
154
Vicky Larsson
Örsundsbro
6:00:35.2163400
+2:16:00.815900
30.3p
155
Marie-Louise Nilsson
Älvdalens IF
6:01:00.2165900
+2:16:25.818400
30.3p
156
Caroline Steinwig
Göteborgs SK
6:01:47.2170600
+2:17:12.823100
30.2p
157
Nina Gradin
Varberg
6:01:56.2171500
+2:17:21.824000
30.2p
158
Jenny Johansson
FMV Sport
6:02:06.2172500
+2:17:31.825000
30.2p
159
Maria Andreasson
Swedbank
6:03:46.2182500
+2:19:11.835000
30.0p
160
Gunilla Samuelson
Axa sportsclub
6:04:09.2184800
+2:19:34.837300
30.0p
161
Josefin Forsgren
Umeå
6:04:11.2185000
+2:19:36.837500
30.0p
162
Lena Dahl
Segeltorp
6:04:44.2188300
+2:20:09.840800
29.9p
163
Madelene Karlsson
Garphyttans IF
6:04:56.2189500
+2:20:21.842000
29.9p
164
Amanda Fogelberg
FM/f17
6:05:41.2194000
+2:21:06.846500
29.8p
165
Kristina Magnusson
Karlskrona
6:06:28.2198700
+2:21:53.851200
29.8p
166
Ann Drougge
Säter
6:07:33.2205200
+2:22:58.857700
29.7p
167
Kia Johannessen
Frövi IK
6:07:34.2205300
+2:22:59.857800
29.7p
168
Ellinor Carlsson
Nybro SKI
6:08:19.2209800
+2:23:44.862300
29.6p
169
Catarina Hillblom
Uppsala
6:08:37.2211600
+2:24:02.864100
29.6p
170
Elin Brundin
Älvsjö
6:08:38.2211700
+2:24:03.864200
29.6p
171
Anna Sandin
IF Hallby SOK
6:10:07.2220600
+2:25:32.873100
29.4p
172
Elin Karlsson
IK Stern
6:10:23.2222200
+2:25:48.874700
29.4p
173
Karolina Öhqvist
Motala
6:10:28.2222700
+2:25:53.875200
29.4p
174
Annelie Petersson
Arboga sk
6:10:41.2224000
+2:26:06.876500
29.4p
175
Ellen Åkeson
Stockholm
6:10:41.2224000
+2:26:06.876500
29.4p
176
Helena Nordström
S-E Bankens IF
6:10:42.2224100
+2:26:07.876600
29.4p
177
Jenny Hansson
Broby
6:11:33.2229200
+2:26:58.881700
29.3p
178
Nina Saarvanto
Team Ljungbacka
6:12:33.2235200
+2:27:58.887700
29.2p
179
Marit Brodd Almgren
Söderhamns UIF
6:13:25.2240400
+2:28:50.892900
29.1p
180
Eva Gustafsson
Värmdö
6:16:00.2255900
+2:31:25.908400
28.9p
181
Tina N Mörnstam
Limhamn
6:16:17.2257600
+2:31:42.910100
28.9p
182
Therese Andersson
Västerås
6:17:51.2267000
+2:33:16.919500
28.7p
183
Viktoria Rydback
SLIF
6:18:58.2273700
+2:34:23.926200
28.6p
184
Anna Rehnström Minton
Stockholm
6:19:18.2275700
+2:34:43.928200
28.6p
185
Anna Dehn
Täby
6:19:27.2276600
+2:34:52.929100
28.6p
186
Maria Sundesten
Stockholm
6:20:15.2281400
+2:35:40.933900
28.5p
187
Carin Westerlund
Årsunda IF
6:20:29.2282800
+2:35:54.935300
28.5p
188
Ilona Heikka
Sundbyberg
6:20:41.2284000
+2:36:06.936500
28.5p
189
Anne Hägvall
Vallentuna
6:21:42.2290100
+2:37:07.942600
28.4p
190
Katarina Larsson
Avesta
6:22:03.2292200
+2:37:28.944700
28.4p
191
Therese Sundström
stockholm
6:22:07.2292600
+2:37:32.945100
28.4p
192
Ebba Persson
Engelbrektsloppet
6:22:11.2293000
+2:37:36.945500
28.4p
193
Katri Sinisalo
Eskilstuna
6:22:15.2293400
+2:37:40.945900
28.4p
194
Ann-Marie Olsson
Huddinge sjukhus if, Sthlm läns landsting
6:22:31.2295000
+2:37:56.947500
28.3p
195
Helena Hallberg
Eskilstuna
6:22:45.2296400
+2:38:10.948900
28.3p
196
Sara Wahstedt
Oslo
6:22:45.2296400
+2:38:10.948900
28.3p
197
Susanne Morin-Johansson
Överkalix IF
6:22:46.2296500
+2:38:11.949000
28.3p
198
Catharina Jedenius
Göteborgs kungliga segelsällskap
6:23:15.2299400
+2:38:40.951900
28.3p
199
Greta Lysholm
Malmö
6:23:26.2300500
+2:38:51.953000
28.3p
200
Annie Olsson
Lund
6:23:52.2303100
+2:39:17.955600
28.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Kerstin Malmström
Stockholms Landstings IF
6:24:13.2305200
+2:39:38.957700
28.2p
202
Ewa Krylander
Stockholm
6:25:09.2310800
+2:40:34.963300
28.1p
203
Johanna Jonsson
IKHP Huskvarna
6:26:03.2316200
+2:41:28.968700
28.0p
204
Emy Thellenberg
Avesta
6:26:18.2317700
+2:41:43.970200
28.0p
205
Linda Hietanen
Medåkers IF Skidor
6:27:12.2323100
+2:42:37.975600
27.9p
206
Eva Haimi
Linköpings SK
6:29:13.2335200
+2:44:38.987700
27.8p
207
Charlotte Sperling
Lidingö
6:29:26.2336500
+2:44:51.989000
27.8p
208
Ingrid Andersson
Linköping
6:29:27.2336600
+2:44:52.989100
27.8p
209
Helene Henriksson
Stockholm
6:29:28.2336700
+2:44:53.989200
27.8p
210
Elin Klockars Pontén
Gustavsberg
6:29:58.2339700
+2:45:23.992200
27.7p
211
Monica Åström
Malmköping
6:30:09.2340800
+2:45:34.993300
27.7p
212
Merja Andersson
Stockholm
6:30:15.2341400
+2:45:40.993900
27.7p
213
Linda Österlund
Motala
6:30:42.2344100
+2:46:07.996600
27.7p
214
Sandra Perneblad
Näshulta GoIF
6:31:15.2347400
+2:46:40.999900
27.6p
215
Brita Nääs
Solna
6:31:55.2351400
+2:47:20.1003900
27.6p
216
Åsa Dahlén
Föreningen Engelbrektsloppet
6:33:12.2359100
+2:48:37.1011600
27.5p
217
Kerstin Åkesson
Linköping
6:33:42.2362100
+2:49:07.1014600
27.4p
218
Charlotta Truelson
Kil
6:33:48.2362700
+2:49:13.1015200
27.4p
219
Maria Lundahl
Hässleholm
6:34:04.2364300
+2:49:29.1016800
27.4p
220
Maria Svanehed
CRAFT
6:35:29.2372800
+2:50:54.1025300
27.3p
221
Cecilia Tellgren
Vällingby
6:35:40.2373900
+2:51:05.1026400
27.3p
222
Fanny Stenberg
Linköping
6:35:55.2375400
+2:51:20.1027900
27.2p
223
Ulla Ullberg
Karolinska IF
6:35:57.2375600
+2:51:22.1028100
27.2p
224
Kristiina Blomberg
Saltsö-Boo
6:37:00.2381900
+2:52:25.1034400
27.2p
225
Therese Nilsson
Högsby
6:38:02.2388100
+2:53:27.1040600
27.1p
226
Emelie Wiberg
Oskarshamn
6:38:04.2388300
+2:53:29.1040800
27.1p
227
Anna Westerlind
Hammarö
6:40:22.2402100
+2:55:47.1054600
26.9p
228
Soila Kyppö
SLIF Stockholm
6:42:55.2417400
+2:58:20.1069900
26.7p
229
Anna Olsson
FM/4Sjöstridsflottiljen
6:43:29.2420800
+2:58:54.1073300
26.7p
230
Åsa Johansson
Sundbyberg
6:43:40.2421900
+2:59:05.1074400
26.6p
231
Josefine Andersson
Ljung
6:45:09.2430800
+3:00:34.1083300
26.5p
232
Evelina Sande Idenfeldt
Åkers Styckebruk
6:45:44.2434300
+3:01:09.1086800
26.5p
233
Susann Edstedt
Trollbäcken
6:46:54.2441300
+3:02:19.1093800
26.4p
234
Elin Bergkvist
NocOut Linköping
6:47:11.2443000
+3:02:36.1095500
26.4p
235
Susanna Forsberg
IFK Tuna
6:47:18.2443700
+3:02:43.1096200
26.4p
236
Sabina Johansson
Östersund
6:47:27.2444600
+3:02:52.1097100
26.4p
237
Cécile Ménez
Göteborg
6:47:27.2444600
+3:02:52.1097100
26.4p
238
Veronica Strömquist
Motala
6:48:15.2449400
+3:03:40.1101900
26.3p
239
Annika Svanberg
Granbergsbal IF
6:49:05.2454400
+3:04:30.1106900
26.2p
240
Kersti´n Persson
gävle sk
6:50:04.2460300
+3:05:29.1112800
26.2p
241
Veronica Karlsson
Adidas
6:51:01.2466000
+3:06:26.1118500
26.1p
242
Monika Wiktorsson Eureenius
BORÅS
6:51:04.2466300
+3:06:29.1118800
26.1p
243
Suzanne Wallén
Huddinge
6:53:47.2482600
+3:09:12.1135100
25.9p
244
Therese Larsson
Bromma
6:55:03.2490200
+3:10:28.1142700
25.8p
245
Anna Storm Halvarsson
Västerås
6:56:39.2499800
+3:12:04.1152300
25.7p
246
Martina Magnusson
Torslanda
6:59:07.2514600
+3:14:32.1167100
25.5p
247
Julia Nyström
Enköping
6:59:49.2518800
+3:15:14.1171300
25.5p
248
Anneli Ingvarsson
Oskarshamn
6:59:57.2519600
+3:15:22.1172100
25.5p
249
Ann-Louise Hult
FM/P4
7:00:07.2520600
+3:15:32.1173100
25.5p
250
Cecilia Jarl
Balsby SK
7:01:23.2528200
+3:16:48.1180700
25.4p
251
Susanne Högling
Örebro
7:04:36.2547500
+3:20:01.1200000
25.2p
252
Birgitta Alverman
AXA sports club
7:05:33.2553200
+3:20:58.1205700
25.1p
253
Jenny Källman
Ok Hällen
7:06:48.2560700
+3:22:13.1213200
25.0p
254
Helene Karlsson
Kalmar
7:10:16.2581500
+3:25:41.1234000
24.8p
255
Johanna Arell
Dirty´s Vänner
7:10:55.2585400
+3:26:20.1237900
24.7p
256
Anna Sjöholm
Alingsås
7:12:59.2597800
+3:28:24.1250300
24.6p
257
Katarina Odemark
Danderyd
7:13:00.2597900
+3:28:25.1250400
24.6p
258
Linnea Jürss
KBK Adventures
7:13:44.2602300
+3:29:09.1254800
24.6p
259
Anna-Lena Vesterlund
Axa sportsclub
7:14:12.2605100
+3:29:37.1257600
24.5p
260
Emma Nilsson
Lomma
7:15:56.2615500
+3:31:21.1268000
24.4p
261
Josefin Söderkvist
Uppsala
7:16:07.2616600
+3:31:32.1269100
24.4p
262
Christine Edvartsen
Verisure
7:16:11.2617000
+3:31:36.1269500
24.4p
263
Mikaela Larsson
Motala
7:17:07.2622600
+3:32:32.1275100
24.3p
264
Eva Norlander
SLIF
7:17:58.2627700
+3:33:23.1280200
24.3p
265
Evelina Svensson
AXA SC
7:17:59.2627800
+3:33:24.1280300
24.3p
266
Lis Röpke
Oxberg IF
7:19:37.2637600
+3:35:02.1290100
24.2p
267
Susanne Skoog
bankeryd
7:20:53.2645200
+3:36:18.1297700
24.1p
268
Caroline Lindholm
Adidas Stockholm
7:23:06.2658500
+3:38:31.1311000
24.0p
269
Johanna Carlsson
Adidas
7:23:16.2659500
+3:38:41.1312000
24.0p
270
Annicka Vennberg
Märsta
7:25:07.2670600
+3:40:32.1323100
23.9p
271
Heléne Hansson
Gävle Skidkamrater
7:27:49.2686800
+3:43:14.1339300
23.7p
272
Lotta Wallster Stenberg
Börje SK
7:30:35.2703400
+3:46:00.1355900
23.5p
273
Anna Åkerblad
Linköping
7:31:23.2708200
+3:46:48.1360700
23.5p
274
Ingegerd Skogsund
axa
7:39:41.2758000
+3:55:06.1410500
23.0p
275
Monika Sedira
Triathlon Syd
7:41:28.2768700
+3:56:53.1421200
22.9p
276
Anita Andersson
Engelbrektsloppet
7:49:35.2817400
+4:05:00.1469900
22.5p
277
Anna Borg
annamartinaklubben
7:50:34.2823300
+4:05:59.1475800
22.4p
278
Maria Johansson
SLIF
7:56:46.2860500
+4:12:11.1513000
22.1p
-
Linnea Carlsson
Skarpnäcks OL
23:59:58.8639700
-
-
Chatarina Karlsson
Ekerö
23:59:58.8639700
-
-
Stina Törner
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Lena Hedén
Mollösund
23:59:58.8639700
-
-
Marie Fellke
Falun
23:59:58.8639700
-
-
Helen Lundblad
Mälardalens högskola
23:59:58.8639700
-
-
Sandra Wibrand
Linköping
23:59:58.8639700
-
-
Klara Holmgård
Kils OK
23:59:58.8639700
-
-
Gunborg Eriksson
IFK Sala
23:59:58.8639700
-
-
Frida Bergman
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Christina Sahlberg
OK Linné
23:59:58.8639700
-
-
Karin Arnström
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Catrine Mattsson
Axa Sportsclub
23:59:58.8639700
-
-
Camilla Gileus
Täby
23:59:58.8639700
-
-
Therese Edvall
Solna
23:59:58.8639700
-
-
Therese Eriksson
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Maria Bergstrand
Motala AIF OL
23:59:58.8639700
-
-
Anette Nordström
turistföreningen
23:59:58.8639700
-
-
Saga Dahlsberg
IKWestmannia
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Hedenskog
Spårvägens SK
23:59:58.8639700
-
-
Veronica Noring
johanneshov
23:59:58.8639700
-
-
Petra Blomqvist-Wikström
Sala
23:59:58.8639700
-
-
Carolina Schanson
Linköping
23:59:58.8639700
-
-
Birgitta Serrander
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Danielsson
Engelbrektsloppet
23:59:58.8639700
-
-
Maria Rudbeck
Engelbrektsloppet
23:59:58.8639700
-
-
Malin Stertman
sigtuna ok
23:59:58.8639700
-
-
Anna Bjuggelius
Axa sportklubb
23:59:59.8639800
-
-
Anne Pommer
axa sportsclub
23:59:59.8639800
-
-
Linda Kärreby
ABB IF
23:59:59.8639800
-
-
Gudrun Karlsson
Karlstad
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Fransson
Donsö
23:59:59.8639800
-
-
Gisela Berggren
Ludvika
23:59:59.8639800
-
-
Linda Österlund
Karlslunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Marika Källman
Hofors
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Höglund
Örebro
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Appelberg
Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Monika Magnusson
Ljusdal
23:59:59.8639800
-
-
Christina Eriksson
Ljusdal
23:59:59.8639800
-
-
Anna Teike
AXA sports club
23:59:59.8639800
-
-
Karolina Wennborg
Team CXC
23:59:59.8639800
-
-
Emmy Marklund
Väerås
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Eriksson-Vistinmäki
slk oxelösund
23:59:59.8639800
-
-
Therese Andersson
Fjugesta
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Kalderén
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Rose-Marie Johansson
Motala
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Mårtensson
Båstad
23:59:59.8639800
-
-
Malin Strömberg
Örnsköldsvik
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Andersson
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Maria Åhgren
Sollentuna
23:59:59.8639800
-
-
Marie Ahlgren
Nacka
23:59:59.8639800
-
-
Linda Enoksson
IFK Skövde
23:59:59.8639800
-
-
Lillian Lindau
FM/fmlog sfe masterdatakontoret
23:59:59.8639800
-
-
Elin Lövgren
Råda IK
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Groth
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Hanne-Lise Hedman
Axa sportsclub
23:59:59.8639800
-
-
Annka Brocknäs
Barncancerfonden
23:59:59.8639800
-
-
Kajsa Björklund
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Carina Kardell
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Malin Hammar
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Catharina Terelius
Stockholms läns landstings idrottsklubb
23:59:59.8639800
-
-
Eleanor Karlsson
Oskarshamn
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Pihl
Partille
23:59:59.8639800
-
-
Maria Hedman
Gävle skidkamrater
23:59:59.8639800
-
-
Catrin Olsson
Enskede
23:59:59.8639800
-
-
Helena Felldin
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Åsa Söderhielm
Gävle
23:59:59.8639800
-
-
Karin Jansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Maria Sandhall
FK Snapphanarna
23:59:59.8639800
-
-
Ylva Thorell
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Bjellman
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Annika Wåhlström
Björnstorps IF
23:59:59.8639800
-
-
Britt Bohlin
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Rojyar Khalili
Finspång
23:59:59.8639800
-
-
Ann-Sofie Danielsson
Hässelby
23:59:59.8639800
-
-
Charlotta Malm
Skene SoIS
23:59:59.8639800
-
-
Rebecca Duvemyr
Nacka/Värmdö
23:59:59.8639800
-
-
Ingela Robertsson
Sölvesborg
23:59:59.8639800
-
-
Anna Boberg
Älta
23:59:59.8639800
-
-
Christina Bostedt
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Björk
Tullinge
23:59:59.8639800
-
-
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
23:59:59.8639800
-
-
Zarah Löf-Öhlin
Lund
23:59:59.8639800
-
-
Charlotta Hammar
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Anna Hichens-Bergström
Ingen
23:59:59.8639800
-
-
Barbara Otto
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Ann-Britt Jansson
OK Milan
23:59:59.8639800
-
-
Fredrika Morén
IF Friskis & Svettis Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Carina Petterson
Motala
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Björn
Hofors
23:59:59.8639800
-
-
Marianne Lundquist
Engelbrektsloppet
23:59:59.8639800
-
-
Carina Kindahl
Eskilstuna
23:59:59.8639800
-
-
Karina Karlsson
IKW Fri-Ski
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Renz
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Anna Danielsson
Torsby Ski Tunnel
23:59:59.8639800
-
-
Lena Pettersson
Surahammar
23:59:59.8639800
-
-
Linda Östling
nyköpings ok
23:59:59.8639800
-
-
Eva Johnsson
Romelanda
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dehn
Täby
23:59:59.8639800
-