Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup
2013-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Ribom
Kalix SK
15:44.94360
75.7p
2
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
15:56.95540
+11.1080
74.7p
3
Maria Jonasson
Östersunds SK
16:00.95910
+15.1450
74.4p
4
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
16:07.96650
+22.2190
73.8p
5
Ida Dahl
Östersunds SK
16:19.97880
+35.3420
72.8p
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
16:27.98670
+43.4210
72.2p
7
Linnea Stark
Stockviks SF
16:34.99360
+50.4900
71.7p
8
Mathilda Ruus
Gillberga SK
16:47.100680
+1:03.6220
70.7p
9
Elina Rönnlund
IFK Umeå
16:55.101480
+1:11.7020
70.1p
10
Filippa Lindman
Stockviks SF
16:57.101650
+1:12.7190
70.0p
11
Karin Björnlinger
IK Vista
17:03.102290
+1:19.7830
69.5p
12
Sara Wadman
IFK Mora SK
17:05.102450
+1:20.7990
69.4p
13
Solveig Boegseth
Henning Skilag
17:05.102480
+1:21.8020
69.4p
14
Vilma Funck
IFK Kiruna
17:06.102570
+1:22.8110
69.3p
15
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
17:21.104040
+1:36.9580
68.3p
16
Matilda Björn
Sundbybergs IK
17:21.104050
+1:36.9590
68.3p
17
Ida Kihlén
Malungs IF
17:22.104140
+1:37.9680
68.2p
18
Emma Thalin
Svegs IK
17:24.104390
+1:40.9930
68.0p
19
Emma Backén
Svegs IK
17:25.104420
+1:40.9960
68.0p
20
Signe Rosenberg
Duveds IF
17:35.105440
+1:50.10980
67.3p
21
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
17:39.105870
+1:55.11410
67.0p
22
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
17:42.106150
+1:57.11690
66.8p
23
Ida Hallquist
Åsarna IK
17:43.106290
+1:59.11830
66.7p
24
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
17:45.106480
+2:01.12020
66.6p
25
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17:45.106480
+2:01.12020
66.6p
26
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
17:47.106630
+2:02.12170
66.5p
27
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
17:47.106660
+2:02.12200
66.5p
28
Jenny Fellman
IF Aland
17:48.106720
+2:03.12260
66.5p
29
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
17:48.106720
+2:03.12260
66.5p
30
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:48.106770
+2:04.12310
66.4p
31
Emma Jonsson
Åsarna IK
17:55.107410
+2:10.12950
66.0p
32
Johanna Engström
Kalix SK
17:56.107550
+2:11.13090
65.9p
33
Saga Stenman
SK Järven
18:04.108310
+2:19.13850
65.4p
34
Ilona Lusth
Åsarna IK
18:07.108620
+2:22.14160
65.2p
35
Olivia Persson
Storumans IK
18:13.109240
+2:28.14780
64.8p
36
Ellionore Bäckman
Hede SK
18:17.109610
+2:32.15150
64.6p
37
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
18:28.110720
+2:43.16260
63.9p
38
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
18:31.111030
+2:46.16570
63.7p
39
Hanna Fritz
Åmåls OK
18:32.111160
+2:47.16700
63.6p
40
Regina Oja
I 21 IF
18:34.111380
+2:50.16920
63.5p
41
Sara Björklund
Alnö SK
18:44.112380
+3:00.17920
62.9p
42
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
18:46.112510
+3:01.18050
62.8p
43
Amanda Lindblad
Stockviks SF
18:50.112910
+3:05.18450
62.6p
44
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
18:55.113410
+3:10.18950
62.3p
45
Elin Karlsson
OK Borgen
18:57.113670
+3:13.19210
62.2p
46
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
19:00.113990
+3:16.19530
62.0p
47
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
19:02.114110
+3:17.19650
61.9p
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
19:02.114140
+3:17.19680
61.9p
49
Amanda Simonsson
Lima IF
19:12.115100
+3:27.20640
61.3p
50
Linnea Hägglund
Hägglunds Ski Team SK
19:12.115180
+3:28.20720
61.3p
51
Sara Östling
Svegs IK
19:15.115450
+3:30.20990
61.2p
52
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
19:17.115620
+3:32.21160
61.1p
53
Hanna Carlström
Svegs IK
19:35.117420
+3:50.22960
60.1p
54
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
19:36.117580
+3:52.23120
60.0p
55
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:40.117920
+3:55.23460
59.8p
56
Märta Torshage
Vårby IK
20:04.120330
+4:19.25870
58.5p
57
Emma Höglund
IFK Mora SK
20:20.121970
+4:36.27510
57.7p
58
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
20:23.122230
+4:38.27770
57.6p
59
Frida Lindqvist
Hagfors SF
21:12.127170
+5:28.32710
55.2p
60
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
21:22.128180
+5:38.33720
54.8p
61
Klara Nordlund
Hybo AIK
21:41.130030
+5:56.35570
54.0p
62
Josefine Hopkins
Junsele IF
24:48.148770
+9:04.54310
46.9p
-
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Matilda Widén
IFK Grängesberg SK
23:59:58.8639700
-
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Johansson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Patricia Lockner
Graninge-alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Rebecca Vidman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
-
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Claréus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-