Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup
2013-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
25:08.150730
86.7p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
25:26.152520
+17.1690
85.6p
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:38.153700
+29.2870
84.8p
4
Alfred Buskqvist
IK Stern
26:09.156830
+1:01.6000
83.0p
5
Marcus Grate
Täfteå IK
26:14.157390
+1:06.6560
82.7p
6
Jonas Austad
Inderoey IL
26:19.157810
+1:10.6980
82.5p
7
Max Novak
Offerdals SK
26:19.157870
+1:11.7040
82.4p
8
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
26:24.158320
+1:15.7490
82.2p
9
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
26:27.158620
+1:18.7790
82.0p
10
Elias Dahl
Offerdals SK
26:36.159520
+1:27.8690
81.5p
11
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
26:47.160680
+1:39.9850
80.9p
12
Stian Sundsvik
Frol IL
26:51.161050
+1:43.10220
80.7p
13
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:53.161280
+1:45.10450
80.6p
14
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
27:05.162440
+1:57.11610
80.0p
15
Svein Berg Fines
Strindheim IL
27:12.163140
+2:04.12310
79.6p
16
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
27:17.163640
+2:09.12810
79.3p
17
Jens Selahn
Stockviks SF
27:18.163750
+2:10.12920
79.3p
18
Adam Gillman
Garphyttans IF
27:23.164280
+2:15.13450
79.0p
19
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
27:28.164710
+2:19.13880
78.8p
20
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
27:29.164810
+2:20.13980
78.7p
21
Jakob Jansson
Månkarbo IF
27:30.164930
+2:22.14100
78.7p
22
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
27:32.165130
+2:24.14300
78.6p
23
Martin Herbert
Sundbybergs IK
27:46.166500
+2:37.15670
77.9p
24
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
27:46.166510
+2:37.15680
77.9p
25
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:49.166800
+2:40.15970
77.7p
26
Jonatan Engström
Borås GIF
27:50.166940
+2:42.16110
77.6p
27
Anders Roos
Östersunds SK
27:53.167260
+2:45.16430
77.5p
28
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
28:02.168160
+2:54.17330
77.0p
29
Emil Thyrèn
Trönö IK
28:03.168270
+2:55.17440
77.0p
30
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
28:13.169230
+3:05.18400
76.5p
31
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:17.169630
+3:09.18800
76.3p
32
Olle Axelsson
Borås SK
28:20.169920
+3:11.19090
76.2p
33
David Larsson
Hudiksvalls IF
28:24.170300
+3:15.19470
76.0p
34
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
28:28.170740
+3:20.19910
75.8p
35
Morten Torvik
IL Varden
28:31.171010
+3:22.20180
75.7p
36
John Leander
Åsarna IK
28:31.171060
+3:23.20230
75.7p
37
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
28:34.171300
+3:25.20470
75.5p
38
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
28:38.171770
+3:30.20940
75.3p
39
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
28:42.172100
+3:33.21270
75.2p
40
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
28:46.172510
+3:37.21680
75.0p
41
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
28:46.172590
+3:38.21760
74.9p
42
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
28:49.172890
+3:41.22060
74.8p
43
August Spik
SK Leksand
28:50.172960
+3:42.22130
74.8p
44
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
28:51.173000
+3:42.22170
74.7p
45
Johan Nilsson
Byske SK
29:02.174150
+3:54.23320
74.2p
46
Oscar Johansson
Linköpings SK
29:06.174540
+3:58.23710
74.0p
47
Elias Olofsson
Vårby IK
29:10.174990
+4:02.24160
73.8p
48
Elias Andersson
Sunderby SK
29:15.175440
+4:07.24610
73.6p
49
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
29:15.175460
+4:07.24630
73.6p
50
John Magnus Haugen
Hommelvik IL Ski
29:16.175590
+4:08.24760
73.6p
51
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
29:17.175670
+4:09.24840
73.5p
52
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
29:19.175810
+4:10.24980
73.5p
53
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
29:22.176100
+4:13.25270
73.3p
54
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
29:30.176900
+4:21.26070
73.0p
55
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
29:30.176950
+4:22.26120
73.0p
56
Vetle Varslot Halsan
Frol IL
29:30.176950
+4:22.26120
73.0p
57
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:33.177290
+4:25.26460
72.8p
58
August Östlund
Hedesunda IF
29:44.178300
+4:35.27470
72.4p
59
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
29:44.178390
+4:36.27560
72.3p
60
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
29:46.178520
+4:37.27690
72.3p
61
Arvid Aronsson
Stockviks SF
29:46.178530
+4:38.27700
72.3p
62
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
29:47.178630
+4:39.27800
72.2p
63
Marcus Karlsson
Kalix SK
30:00.179990
+4:52.29160
71.7p
64
Olle Strömbäck
Husums IF SK
30:01.180000
+4:52.29170
71.7p
65
Emil Bennermo
Hybo AIK
30:12.181110
+5:03.30280
71.2p
66
André Mattei
Sävast Ski Team IF
30:20.181970
+5:12.31140
70.8p
67
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
30:23.182220
+5:14.31390
70.7p
68
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:27.182600
+5:18.31770
70.6p
69
Filip Åslin
Stockviks SF
30:29.182840
+5:21.32010
70.5p
70
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
30:38.183700
+5:29.32870
70.1p
71
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
30:41.184010
+5:32.33180
70.0p
72
Johan Forslund
Lycksele IF
30:44.184310
+5:35.33480
69.9p
73
Andreas Hamrin
Alnö SK
30:49.184850
+5:41.34020
69.7p
74
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
30:53.185260
+5:45.34430
69.5p
75
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
30:57.185640
+5:49.34810
69.3p
76
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
30:59.185810
+5:50.34980
69.3p
77
Joakim Ståhl
Järbo IF
31:07.186650
+5:59.35820
68.9p
78
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
31:09.186820
+6:00.35990
68.9p
79
Jonas Persson
Trönö IK
31:25.188420
+6:16.37590
68.3p
80
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
31:58.191720
+6:49.40890
67.0p
81
Erik Björkman
Täfteå IK
32:27.194620
+7:18.43790
65.9p
82
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
32:34.195320
+7:25.44490
65.7p
83
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
33:14.199380
+8:06.48550
64.3p
84
Alex Thiger
Bergeforsens SK
33:36.201500
+8:27.50670
63.6p
85
Victor Haugaard
Alnö SK
34:25.206490
+9:17.55660
61.9p
-
Carl Schogster
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Nordin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-