Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Free
2014-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
25:07.150640
89.1p
2
Marthe Kristoffersen
Norway
26:16.157540
+1:09.6800
84.9p
3
Ragnhild Haga
Heming IL
26:34.159380
+1:27.8640
83.9p
4
Martine EK Hagen
IL I Bul
26:37.159600
+1:29.8860
83.8p
5
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
27:01.162070
+1:54.11330
82.4p
6
Barbro Kvåle
Lillehammer SK
27:04.162340
+1:57.11600
82.3p
7
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:04.162370
+1:57.11630
82.3p
8
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
27:06.162570
+1:59.11830
82.2p
9
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
27:07.162630
+1:59.11890
82.1p
10
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
27:09.162860
+2:02.12120
82.0p
11
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
27:14.163330
+2:06.12590
81.8p
12
Susanna Saapunki
Vuokatti Ski Team Kainuu
27:14.163360
+2:07.12620
81.7p
13
Linn Sömskar
IFK Umeå
27:19.163820
+2:11.13080
81.5p
14
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
27:20.163900
+2:12.13160
81.5p
15
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
27:23.164200
+2:15.13460
81.3p
16
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
27:31.165010
+2:23.14270
80.9p
17
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
27:31.165040
+2:24.14300
80.9p
18
Kari Eie
Varden Il,
27:36.165530
+2:28.14790
80.6p
19
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
27:37.165660
+2:30.14920
80.5p
20
Maria Nysted Grønvoll
Furuflaten IL
27:38.165770
+2:31.15030
80.5p
21
Berit Mogstad
Strindheim IL
27:41.166050
+2:34.15310
80.3p
22
Hilde Losgård Landheim
Lillehammer SK
27:45.166450
+2:38.15710
80.1p
23
Emilie Fleten
Gol IL
27:51.167060
+2:44.16320
79.8p
24
Helene Söderlund
IFK Mora SK
27:51.167080
+2:44.16340
79.8p
25
Merete Myrseth
Strindheim IL
27:52.167170
+2:45.16430
79.8p
26
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
27:53.167200
+2:45.16460
79.8p
27
Heini Hokkanen
Kangasniemen Kalske
27:58.167750
+2:51.17010
79.5p
28
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
27:59.167800
+2:51.17060
79.5p
29
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
28:06.168520
+2:58.17780
79.1p
30
Mari Eide
Norway
28:10.168980
+3:03.18240
78.9p
31
Maria Nordström
Ulricehamns IF
28:11.169010
+3:03.18270
78.9p
32
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:13.169240
+3:06.18500
78.7p
33
Sanna Hallberg
Åsarna IK
28:16.169540
+3:09.18800
78.6p
34
Frida Erkers
Sundbybergs IK
28:16.169540
+3:09.18800
78.6p
35
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:21.170000
+3:13.19260
78.4p
36
Eva Svensson
IFK Mora SK
28:22.170160
+3:15.19420
78.3p
37
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
28:24.170340
+3:17.19600
78.2p
38
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
28:25.170420
+3:17.19680
78.2p
39
Heidi Raju
Sportclub Sparta
28:44.172370
+3:37.21630
77.2p
40
Karianne Jevne
Heming IL
28:49.172890
+3:42.22150
77.0p
41
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
28:53.173200
+3:45.22460
76.8p
42
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
28:56.173510
+3:48.22770
76.7p
43
Laura Alba
Karupesa Team
28:56.173530
+3:48.22790
76.7p
44
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
28:56.173530
+3:48.22790
76.7p
45
Evelina Bångman
Offerdals SK
28:57.173600
+3:49.22860
76.7p
46
Hennariikka Rahkola
IF Lanken
29:17.175610
+4:09.24870
75.7p
47
Anni Kainulainen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
29:21.176030
+4:13.25290
75.5p
48
Julie Gausen
Inderøy IL
29:26.176540
+4:19.25800
75.3p
49
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
29:27.176600
+4:19.25860
75.3p
50
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29:34.177330
+4:26.26590
75.0p
51
Maria Sundström
Strömnäs GIF
29:47.178610
+4:39.27870
74.4p
52
Kati Tammjarv
Tartu Skiclub
29:54.179330
+4:46.28590
74.1p
53
Emma Ivarsson
Årsunda IF
29:59.179820
+4:51.29080
73.9p
54
Nina Lintzén
Årsunda IF
30:00.179930
+4:52.29190
73.8p
55
Sara Hallquist
Åsarna IK
30:00.179940
+4:53.29200
73.8p
56
Eva Johansson
Linköpings SK
30:05.180450
+4:58.29710
73.6p
57
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
30:11.181060
+5:04.30320
73.3p
58
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
30:12.181150
+5:05.30410
73.3p
59
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
30:16.181520
+5:08.30780
73.1p
60
Trude Nonstad Fornes
Ranheim SK
30:21.182050
+5:14.31310
72.9p
61
Sofie Elebro
IFK Umeå
30:33.183270
+5:26.32530
72.4p
62
Lina Hultin
Henning Sl
30:33.183290
+5:26.32550
72.4p
63
Terese Andersson
IFK Umeå
30:34.183380
+5:27.32640
72.4p
64
Emma Bergström
Kalix SK
30:39.183800
+5:31.33060
72.2p
65
Henna Kallunki
Ounasvaaran Hiihtoseura
30:39.183810
+5:31.33070
72.2p
66
Lovisa Sundin
Delsbo IF
30:40.183940
+5:33.33200
72.1p
67
Katja Schwartz
Åsarna IK
30:41.184030
+5:33.33290
72.1p
68
Eeva Palosaari
Oulun Hiihtoseura
30:52.185110
+5:44.34370
71.7p
69
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
30:55.185420
+5:47.34680
71.5p
70
Iina Ahokas-komonen
Nastolan Naseva
31:30.188980
+6:23.38240
70.1p
71
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
31:31.189080
+6:24.38340
70.1p
72
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
31:35.189460
+6:28.38720
69.9p
73
Helena Gustafsson
Täfteå IK
31:50.190960
+6:43.40220
69.4p
74
Tonje Lerfald Nilssen
Grong IL
32:52.197120
+7:44.46380
67.1p
75
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
32:54.197350
+7:47.46610
67.0p
76
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
33:02.198190
+7:55.47450
66.7p
77
Ellie Phillips
Australia
33:49.202870
+8:42.52130
65.1p
78
Ashleigh Spittle
Birkebeiner Nordic Ski Club
34:47.208610
+9:39.57870
63.2p
-
Julia Dahl
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Kaija Vahtra
Skiclub Voru
23:59:58.8639700
-
-
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
-
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Hilde Lauvhaug
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
-
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Marit Robertsen
Kvaløysletta Skilag
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-