Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3
Ida Dahl
Östersunds SK
4
Emma Ribom
Kalix SK
5
Maria Jonasson
Östersunds SK
6
Filippa Lindman
Stockviks SF
Semifinal
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
7
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
9
Emma Thalin
Svegs IK
9
Mathilda Ruus
Gillberga SK
11
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
11
Emma Backén
Svegs IK
Kvartsfinal
13
Sara Wadman
IFK Mora SK
13
Signe Rosenberg
Duveds IF
13
Linda Ström
Hägglunds SK
13
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
17
Evelina Sutro
IFK Mora SK
17
Karin Björnlinger
IK Vista
17
Vilma Funck
IFK Kiruna
17
Saga Stenman
SK Järven
21
Ida Kihlén
Malungs IF
21
Johanna Engström
Kalix SK
21
Olivia Persson
Storumans IK
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
21
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
26
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
26
Emma Jonsson
Åsarna IK
26
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
29
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
29
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
Kval
31
Annie Lindh
IF Hallby SOK
3:58.23748
32
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:58.23797
33
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:59.23864
34
Hanna Fritz
Åmåls OK
3:59.23894
35
Ilona Lusth
Åsarna IK
4:00.23901
36
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
4:00.23936
37
Elin Bryne
IK Fryken
4:00.23946
38
Agnes Åstot
IFK Umeå
4:00.23971
39
Sara Östling
Svegs IK
4:01.24009
40
Sara Björklund
Alnö SK
4:01.24045
41
Elin Karlsson
OK Borgen
4:01.24049
42
Ellionore Bäckman
Hede SK
4:02.24167
43
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:03.24288
44
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
4:03.24297
45
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
4:05.24490
46
Amanda Mikko
IFK Kiruna
4:05.24498
47
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
4:07.24612
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
4:08.24743
49
Emma Höglund
IFK Mora SK
4:08.24750
50
Ida Hallquist
Åsarna IK
4:10.24965
51
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
4:11.25041
52
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
4:13.25273
53
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
4:16.25582
54
Maja Westin
Hägglunds SK
4:19.25871
55
Emma Rönn
Tranemo IF
4:22.26109
56
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
4:22.26172
57
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
4:25.26436
58
Lina Åslund
Hedesunda IF
4:25.26491
59
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:26.26529
60
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
4:26.26588
61
Amanda Lindblad
Stockviks SF
4:28.26704
62
Agnes Carlsson
Visborgs OK
4:29.26836
63
Maja Wiik
Tvärreds IF
4:44.28302
64
Olivia Sörling
Hedesunda IF
4:53.29214
65
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
4:57.29671
66
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
66
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
66
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
66
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
66
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
66
Hanna Carlström
Svegs IK
23:59:59.8639800
66
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
66
Wilma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
66
Märta Torshage
Vårby IK
23:59:59.8639800