Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2014-02-01
Deltävling i
Ivars Bil Jemtland Ski Tour 2014
<<< Flyktingloppet
ICA-Loppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
2:07:29.764829
81.0p
2
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
2:10:23.782249
+2:54.17320
78.7p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:11:51.791062
+4:22.26133
77.6p
4
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:13:12.799119
+5:42.34190
76.6p
5
Evelina Bångman
Offerdals SK
2:15:28.812716
+7:58.47787
75.0p
6
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
2:18:37.831673
+11:08.66744
72.8p
7
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:22:22.854172
+14:53.89243
70.5p
8
Elisabeth Högberg
I21 IF
2:24:04.864391
+16:35.99462
69.4p
9
Jenny Jonsson
I21if
2:25:11.871050
+17:42.106121
68.8p
10
Elin Mattsson
SK Bore
2:29:02.894193
+21:33.129264
66.6p
11
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:34:16.925538
+26:47.160609
63.8p
12
Hanna Seppas
IFK Mora SK
2:34:36.927598
+27:07.162669
63.7p
13
Louise Börjesson
IFK Helsingborg
2:34:59.929877
+27:30.164948
63.5p
14
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
2:40:53.965283
+33:24.200354
60.7p
15
Ellie Phillips
Birkebeiner Nordic Ski Club
2:41:52.971158
+34:23.206229
60.2p
16
Lina Hallquist
Åsarna IK
2:44:04.984312
+36:34.219383
59.3p
17
Anja Pedersen Hammernes
Ntnui Langrenn
2:44:14.985319
+36:44.220390
59.2p
18
Josefin Thoresson
Linköpings SK
2:44:15.985438
+36:46.220509
59.2p
19
Karen Anna Klemo
Lierne IL
2:47:38.1005717
+40:08.240788
57.8p
20
Anna Winther
Svegs IK
2:48:53.1013240
+41:24.248311
57.2p
21
Elisabeth Juudas
Östersund
2:50:33.1023226
+43:03.258297
56.6p
22
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
2:52:45.1036465
+45:16.271536
55.7p
23
Fredrik Lindholm
Duveds IF
2:55:08.1050786
+47:39.285857
54.8p
24
Marlene Forsell
Botsmarks SK
2:58:10.1068918
+50:40.303989
53.7p
25
Linda Redman
Östersunds SK
2:58:20.1069920
+50:50.304991
53.7p
26
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
3:04:18.1105790
+56:49.340861
51.6p
27
Stina Höglund
Skellefteå SK
3:08:23.1130282
+1:00:54.365353
50.3p
28
Marie Moen
Lierne IL
3:14:24.1166321
+1:06:54.401392
48.5p
29
Karin Alverlind
Östersunds SK
3:20:45.1204419
+1:13:15.439490
46.7p
30
Linnéa Otterdahl
OK Nackhe
3:27:10.1242977
+1:19:41.478048
45.0p
31
Åsa Pettersson
Övertorneå IF
3:27:28.1244710
+1:19:58.479781
45.0p
32
Louise Karlsson
Valinge IF
3:35:47.1294629
+1:28:18.529700
43.0p
33
Emma Arvidsson
Axa SC
3:58:57.1433673
+1:51:28.668744
38.3p
-
Emma Berg
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Alexzandra Edström
Ångsta IF
23:59:59.8639800
-
-
Oda Pedersen Hammernes
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
-
Elin Vykander
Ångsta IF
23:59:59.8639800
-