Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
2:01:51.731000
77.5p
2
Tomas Hagström
Sya SK
2:10:02.780100
+8:11.49000
71.6p
3
Ragnar Crona
Volvo IF
2:10:54.785300
+9:03.54200
71.0p
4
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:16:18.817700
+14:27.86600
67.6p
5
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
2:17:05.822400
+15:14.91300
67.1p
6
Henrik Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:18:11.829000
+16:20.97900
66.5p
7
Martin Andersson
Borås SK
2:18:48.832700
+16:57.101600
66.1p
8
Roger Lindberg
IK Wilske
2:18:58.833700
+17:07.102600
66.0p
9
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:19:36.837500
+17:45.106400
65.6p
10
Gary Larsson
OK Skogshjortarna
2:21:17.847600
+19:26.116500
64.7p
11
Henrik Andersson
Borås SK
2:22:39.855800
+20:48.124700
64.0p
12
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:24:32.867100
+22:41.136000
63.0p
13
Ove Helgee
Alstermo IF
2:25:53.875200
+24:02.144100
62.3p
14
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:26:52.881100
+25:01.150000
61.8p
15
Johan T Hägg
IFK Skövde SK
2:27:09.882800
+25:18.151700
61.6p
16
Johan Söderberg
SOK 68
2:27:32.885100
+25:41.154000
61.4p
17
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:28:42.892100
+26:51.161000
60.9p
18
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:30:10.900900
+28:19.169800
60.2p
19
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:32:28.914700
+30:37.183600
59.1p
20
Mattias Sandstedt
IK Hakarpspojkarna
2:32:42.916100
+30:51.185000
59.0p
21
Johan Hagman
Hällbybrunns IF
2:32:53.917200
+31:02.186100
58.9p
22
Niklas Lindqvist
Hvetlanda SK
2:33:59.923800
+32:08.192700
58.4p
23
Lukas Larsson
Boxholm-Ekeby SK
2:35:17.931600
+33:26.200500
57.8p
24
Mattias Lennartson
Axa SC
2:35:25.932400
+33:34.201300
57.8p
25
Thomas Riggers
OK Landehof
2:37:13.943200
+35:22.212100
57.0p
26
Lennart Olsson
Göteborgs Slalomklubb
2:37:24.944300
+35:33.213200
56.9p
27
Erik Bresky
Brämhult
2:37:50.946900
+35:59.215800
56.7p
27
Örjan Skatt
Borås SK
2:37:50.946900
+35:59.215800
56.7p
29
Erik Brandén
IK Stern
2:39:12.955100
+37:21.224000
56.1p
30
Bengt Dahlberg
Hultsfreds Lk
2:41:03.966200
+39:12.235100
55.4p
31
Henrik Fahlén
SK Hylte
2:41:21.968000
+39:30.236900
55.3p
32
Thomas Arnesson
IK Hakarpspojkarna
2:41:28.968700
+39:37.237600
55.2p
33
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:42:02.972100
+40:11.241000
55.0p
34
Torbjörn Persson
Elmhults SC
2:42:25.974400
+40:34.243300
54.8p
35
Christian Josefsson
IK Ymer
2:42:37.975600
+40:46.244500
54.8p
36
Nicklas Enlund
Blackstad IF
2:46:22.998100
+44:31.267000
53.3p
37
Peter Brülls
Sävedalens AIK
2:46:59.1001800
+45:08.270700
53.1p
38
Rickard Pettersson
Axa SC
2:47:44.1006300
+45:53.275200
52.8p
39
Christian Anderson
Vreta Skid o Mk
2:47:53.1007200
+46:02.276100
52.8p
40
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:48:06.1008500
+46:15.277400
52.7p
41
Fredrik Lindh
Blybergs FF
2:48:43.1012200
+46:52.281100
52.5p
42
Robert Isaksson
IF Rigor
2:48:58.1013700
+47:07.282600
52.4p
43
Mats Jönsson
Axa SC
2:49:19.1015800
+47:28.284700
52.2p
44
Fredrik Jakobsson
Halmstad OK
2:49:27.1016600
+47:36.285500
52.2p
45
Kasper Moos
København SK
2:49:33.1017200
+47:42.286100
52.2p
46
Magnus Wall Jungbjer
Göteborgs Slalomklubb
2:50:23.1022200
+48:32.291100
51.9p
47
Uffe Kåre Rasmussen
København SK
2:50:48.1024700
+48:57.293600
51.7p
48
Albin Andersson
Landehof
2:50:51.1025000
+49:00.293900
51.7p
49
Urban Anderson
Kexholms SK
2:51:25.1028400
+49:34.297300
51.5p
50
Klas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:52:17.1033600
+50:26.302500
51.2p
51
Thomas Adolfsson
Tranemo IF
2:52:23.1034200
+50:32.303100
51.2p
52
Robert Olsson
Elmhults SC
2:53:27.1040600
+51:36.309500
50.8p
53
Mattias Jonasson
SK Hylte
2:53:53.1043200
+52:02.312100
50.6p
54
Anders Jägard
OK Landehof
2:54:17.1045600
+52:26.314500
50.5p
55
Roger Petersson
SOK Viljan
2:54:54.1049300
+53:03.318200
50.3p
56
Patrik Sörqvist
Axa SC
2:54:57.1049600
+53:06.318500
50.3p
57
Bengt Johansson
Båstad
2:56:09.1056800
+54:18.325700
49.9p
58
Mikael Johansson
Tibro OK
2:56:31.1059000
+54:40.327900
49.8p
59
Fredrik Sylvan
Vreta Skid o Mk
2:57:02.1062100
+55:11.331000
49.6p
60
Jörgen Ranneberg
IFK Skövde SK
2:58:52.1073100
+57:01.342000
49.0p
61
Ola Alsén
Axa SC
2:59:38.1077700
+57:47.346600
48.8p
62
Michael Edberg
SK Hylte
3:01:34.1089300
+59:43.358200
48.2p
63
Andreas Wadskog
Axa SC
3:04:52.1109100
+1:03:01.378000
47.2p
64
Peter Welin
IFK Helsingborg
3:07:57.1127600
+1:06:06.396500
46.3p
65
Tobias Angrimer
Falköping
3:09:21.1136000
+1:07:30.404900
45.9p
66
Klaus Fjalland
København SK
3:10:50.1144900
+1:08:59.413800
45.5p
67
Johan Andersson
Skövde
3:15:19.1171800
+1:13:28.440700
44.3p
68
Magnus Wallgren
Axa SC
3:15:41.1174000
+1:13:50.442900
44.2p
69
Pär Magnus Bjurek
Tibro OK
3:16:35.1179400
+1:14:44.448300
44.0p
70
Patrik Andersson
Jönkopings OK
3:17:20.1183900
+1:15:29.452800
43.8p
71
Jesper Brinck
Danmark
3:19:04.1194300
+1:17:13.463200
43.4p
72
Jonas Wihlborg
Axa SC
3:20:11.1201000
+1:18:20.469900
43.1p
73
Jörand Bolt-hansen
Friskis och Svettis
3:20:27.1202600
+1:18:36.471500
43.0p
74
Bengt-Elof Nilsson
Tockarps IK
3:22:24.1214300
+1:20:33.483200
42.6p
75
Jakob Hermann
København SK
3:22:42.1216100
+1:20:51.485000
42.5p
76
Jonas Persson
American Express SK
3:23:33.1221200
+1:21:42.490100
42.3p
77
Thomas Olesen
IK Hakarpspojkarna
3:23:48.1222700
+1:21:57.491600
42.2p
78
Johan Granath
IF Hallby SOK
3:24:16.1225500
+1:22:25.494400
42.1p
79
Joakim Thelberg
IK Uven
3:27:17.1243600
+1:25:26.512500
41.4p
80
Jan Lundkvist
Göteborgs Slalomklubb
3:28:32.1251100
+1:26:41.520000
41.1p
81
Christian Wallgren
Axa SC
3:32:39.1275800
+1:30:48.544700
40.2p
82
Adam Werner
IK Vista
3:33:57.1283600
+1:32:06.552500
40.0p
83
Anders Johansson
Habo
3:35:51.1295000
+1:34:00.563900
39.6p
84
Søren Skibsted
København SK
3:36:23.1298200
+1:34:32.567100
39.5p
85
Ingvar Rendell
Volvo Braås FF
3:38:37.1311600
+1:36:46.580500
39.0p
86
Fredrik Johansson
Blybergs FF
3:39:03.1314200
+1:37:12.583100
38.9p
87
Jimmy Söhrman
IF Rigor
3:45:49.1354800
+1:43:58.623700
37.6p
88
Christer Broström
OK Denseln
3:51:38.1389700
+1:49:47.658600
36.6p
-
Magnus Pettersson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Dahl
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Anders Johansson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Pettersson
Misterhults Ais
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Trolander
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Edeland
Rönninge
23:59:59.8639800
-