Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Samuel Björn
Rembo IK
3
Johan Herbert
Sundbybergs IK
4
Olle Grywenz
Storvreta IK
5
Adam Westman
Alnö SK
6
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
B-Final
7
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
8
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
10
Sebastian Jansson
Sälens IF
11
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
12
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
Kvartsfinal
13
Anton Laine
Kalix SK
13
Sebastian Eriksson
Falu IK
13
Victor Svensson
Vassunda IF
16
Elias Andersson
Landsbro IF SK
16
Valdemar Nilsson
Bodens SK
16
Martin Granberg
Strömnäs GIF
16
Andreas Hjelm
Östersunds SK
16
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
21
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
21
Filip Kyrö
Högbo GOIF
21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
21
Viktor Jonsson
Åsarna IK
21
Jonathan Dahlberg
Byske SK
26
Christian Olsson
Årjängs IF
26
Anton Murto
OK Sarven
26
Timor Sandberg
Jättendals IF
26
Alfred Nilsson
Hagfors SF
30
Edvin Nordström
Brottby SK
23:59:57.8639600
Kval
31
Ludvig Jakobsson
Bodens SK
1:54.11340
32
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:54.11399
33
William Westerlund
Byske SK
1:56.11511
34
Anton Swedberg
Borås SK
1:56.11517
35
Felix Forsberg
Järpens SK
1:56.11552
36
Måns Olsson
Mörsils IF
1:56.11592
37
Nick Berg
IFK Västerås SK
1:57.11619
38
David Ljunglund
Falu IK
1:57.11695
39
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
1:58.11738
40
Oskar Årebäck
Bolidens SK
1:58.11769
41
Emrik Nordgren
Vännäs SK
1:58.11774
42
Zackarias Björn
Rembo IK
1:59.11872
43
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
2:01.12022
44
Truls Lindholm
IFK Kiruna
2:01.12095
45
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
2:03.12251
46
Alexander Sjödin
Rembo IK
2:05.12455
46
Richard Engholm
Stöde IF
2:05.12455
48
Carl Lindell
Stockviks SF
2:05.12463
49
Anton Modin
Vassunda IF
2:09.12837
50
Philip Kristoffersson
Alnö SK
2:11.13048
51
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
2:15.13411
52
Kristoffer Forsberg
Bjurholms IF
2:15.13412
53
Jon Zachrisson
Svegs IK
2:18.13786
54
Adrian Lundberg
Hagfors SF
2:36.15509
55
Johan Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
55
Samuel Wallberg
Hybo AIK
23:59:59.8639800
55
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
55
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800