Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic Cup Masstart
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
41:36.249540
82.9p
2
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
42:21.254050
+45.4410
81.6p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
42:38.255720
+1:01.6080
81.2p
4
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
43:43.262210
+2:06.12570
79.4p
5
Helene Söderlund
IFK Mora SK
43:45.262490
+2:09.12850
79.3p
6
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
43:46.262540
+2:10.12900
79.3p
7
Lisa K Svensson
Åsarna IK
44:35.267480
+2:59.17840
78.0p
8
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
44:43.268260
+3:07.18620
77.8p
9
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:54.269370
+3:18.19730
77.5p
10
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
44:58.269710
+3:21.20070
77.4p
11
Sofie Elebro
IFK Umeå
45:07.270670
+3:31.21030
77.2p
12
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
45:39.273810
+4:02.24170
76.4p
13
Frida Erkers
Sundbybergs IK
45:47.274600
+4:10.24960
76.2p
14
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45:48.274790
+4:12.25150
76.2p
15
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
45:58.275760
+4:22.26120
75.9p
16
Maria Sundström
Strömnäs GIF
46:06.276580
+4:30.26940
75.7p
17
Maria Nordström
Ulricehamns IF
46:27.278620
+4:50.28980
75.2p
18
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
46:27.278660
+4:51.29020
75.2p
19
Emma Ivarsson
Årsunda IF
46:57.281690
+5:21.32050
74.5p
20
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
47:13.283290
+5:37.33650
74.1p
21
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
47:30.284910
+5:53.35270
73.7p
22
Katja Schwartz
Åsarna IK
48:10.288980
+6:34.39340
72.8p
23
Katarina Olsson
Fränsta IK
48:20.289930
+6:43.40290
72.6p
24
Terese Andersson
IFK Umeå
49:20.295940
+7:44.46300
71.3p
25
Lovisa Sundin
Delsbo IF
50:26.302530
+8:49.52890
69.9p
26
Eva Johansson
Linköpings SK
50:48.304760
+9:12.55120
69.4p
27
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
51:25.308430
+9:48.58790
68.7p
28
Lena Wiklund
Högbo GOIF
51:36.309520
+9:59.59880
68.5p
29
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
51:53.311280
+10:17.61640
68.1p
-
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna K Maliwan
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-