Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Skiathlon
2014-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
29:51.179000
79.3p
2
Emma Ribom
Kalix SK
29:54.179310
+3.210
79.1p
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
30:29.182830
+38.3730
77.5p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
30:45.184470
+54.5370
76.8p
5
Elina Rönnlund
IFK Umeå
31:11.187030
+1:20.7930
75.7p
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
31:44.190390
+1:53.11290
74.3p
7
Maria Jonasson
Östersunds SK
31:49.190820
+1:58.11720
74.1p
8
Karin Björnlinger
IK Vista
32:14.193380
+2:23.14280
73.1p
9
Ida Dahl
Östersunds SK
32:29.194830
+2:38.15730
72.5p
10
Linnea Stark
Stockviks SF
32:48.196780
+2:57.17680
71.8p
11
Wilma Jönsson
Östersunds SK
32:55.197410
+3:04.18310
71.5p
12
Linda Ström
Hägglunds SK
32:57.197620
+3:06.18520
71.4p
13
Emma Thalin
Svegs IK
32:58.197770
+3:07.18670
71.4p
14
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
33:13.199220
+3:22.20120
70.8p
15
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
33:19.199840
+3:28.20740
70.6p
16
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
33:26.200500
+3:35.21400
70.4p
17
Emma Backén
Svegs IK
33:28.200780
+3:37.21680
70.3p
18
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
33:30.200930
+3:39.21830
70.2p
19
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
33:34.201340
+3:43.22240
70.1p
20
Filippa Lindman
Stockviks SF
33:36.201540
+3:45.22440
70.0p
21
Johanna Engström
Kalix SK
33:58.203780
+4:07.24680
69.2p
22
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
34:07.204680
+4:16.25580
68.9p
23
Ilona Lusth
Åsarna IK
34:09.204820
+4:18.25720
68.8p
24
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
34:10.204970
+4:19.25870
68.7p
25
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
34:10.204980
+4:19.25880
68.7p
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
34:12.205160
+4:21.26060
68.7p
27
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
34:12.205190
+4:21.26090
68.7p
28
Elin Bryne
IK Fryken
34:37.207610
+4:46.28510
67.8p
29
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
34:37.207690
+4:46.28590
67.8p
30
Saga Stenman
SK Järven
34:49.208820
+4:58.29720
67.4p
31
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
34:50.208940
+4:59.29840
67.4p
32
Malin Jonsson
IK Stern
34:53.209250
+5:02.30150
67.3p
33
Hanna Fritz
Åmåls OK
34:56.209560
+5:05.30460
67.2p
34
Ida Hallquist
Åsarna IK
35:02.210170
+5:11.31070
67.0p
35
Emma Jonsson
Åsarna IK
35:12.211130
+5:21.32030
66.6p
36
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
35:27.212650
+5:36.33550
66.1p
37
Ellionore Bäckman
Hede SK
35:33.213210
+5:42.34110
66.0p
38
Ida Kihlén
Malungs IF
35:41.214020
+5:50.34920
65.7p
39
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
35:47.214610
+5:56.35510
65.5p
40
Amanda Lindblad
Stockviks SF
36:04.216330
+6:13.37230
65.0p
41
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
36:05.216490
+6:14.37390
64.9p
42
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
36:13.217290
+6:22.38190
64.7p
43
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
36:22.218150
+6:31.39050
64.4p
44
Hanna Carlström
Svegs IK
36:26.218520
+6:35.39420
64.3p
45
Elin Karlsson
OK Borgen
36:32.219160
+6:41.40060
64.1p
46
Julia Jonsson
IK Stern
36:37.219660
+6:46.40560
63.9p
47
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
36:57.221690
+7:06.42590
63.3p
48
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
37:15.223430
+7:24.44330
62.8p
49
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
37:50.226930
+7:59.47830
61.8p
50
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
38:01.228080
+8:10.48980
61.5p
51
Amanda Johansson
Tranemo IF
38:04.228330
+8:13.49230
61.4p
52
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
38:05.228490
+8:14.49390
61.4p
53
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
38:08.228710
+8:17.49610
61.3p
54
Frida Lindqvist
Hagfors SF
39:01.234060
+9:10.54960
59.8p
55
Hanna Claréus
Östersunds SK
39:02.234170
+9:11.55070
59.8p
56
Maja Wiik
Tvärreds IF
39:19.235860
+9:28.56760
59.4p
57
Klara Nordlund
Hybo AIK
40:19.241810
+10:28.62710
57.8p
58
Lina Åslund
Hedesunda IF
40:58.245760
+11:07.66660
56.9p
59
Agnes Carlsson
Visborgs OK
41:29.248810
+11:38.69710
56.1p
60
Olivia Sörling
Hedesunda IF
48:28.290720
+18:37.111620
47.8p
-
Sara Östling
Svegs IK
23:59:58.8639700
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Widman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åstot
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Westin
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Signe Rosenberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Klara Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Ruus
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-