Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2014-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Lindström
Anundsjö IF
33:58.203740
95.9p
2
Calle Halvarsson
Falun Borlänge SK
33:59.203810
+0
95.8p
3
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
34:04.204370
+6.530
95.5p
4
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:19.205810
+20.1970
94.8p
5
Johan Olsson
Åsarna IK
34:20.205950
+22.2110
94.7p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
34:29.206890
+31.3050
94.3p
7
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
34:44.208340
+46.4500
93.5p
8
Lars Nelson
Åsarna IK
34:46.208580
+48.4740
93.4p
9
Petr Novak
Czech Republic
34:49.208820
+50.4980
93.3p
10
Erik Andersson
Malungs IF
34:58.209770
+1:00.5930
92.8p
11
Emil Jönsson
IFK Mora SK
35:13.211240
+1:15.7400
92.1p
12
Jens Eriksson
Dala-floda IF
35:14.211300
+1:15.7460
92.1p
13
Ted Armgren
Axa SC
35:18.211790
+1:20.7950
91.9p
14
Christophe Perrillat Collomb
Fra
35:22.212120
+1:23.8280
91.7p
15
Mickael Philipot
Fra
35:25.212440
+1:27.8600
91.6p
16
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
35:26.212500
+1:27.8660
91.5p
17
Viktor Brännmark
Bodens SK
35:26.212580
+1:28.8740
91.5p
18
Petter Engdahl
Östersunds SK
35:27.212670
+1:29.8830
91.4p
19
Bertrand Hamoumraoui
Fra
35:32.213180
+1:34.9340
91.2p
20
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:36.213570
+1:38.9730
91.0p
21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:40.213950
+1:42.10110
90.8p
22
Ole Marius Bach
Norway
35:52.215180
+1:54.11340
90.3p
23
Pawel Klisz
Pol
35:55.215420
+1:56.11580
90.2p
24
Markus Ruus
Åsarna IK
35:55.215480
+1:57.11640
90.1p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
35:56.215570
+1:58.11730
90.1p
26
Jens Burman
Åsarna IK
35:58.215760
+2:00.11920
90.0p
27
Fredrik Byström
Orsa SK
36:01.216080
+2:03.12240
89.9p
28
Oscar Persson
SK Bore
36:02.216150
+2:04.12310
89.8p
29
Jan Antolec
Pol
36:07.216610
+2:08.12770
89.6p
30
Daniel Svensson
IFK Mora SK
36:08.216700
+2:09.12860
89.6p
31
Sebastian Gazurek
Pol
36:09.216850
+2:11.13010
89.5p
32
Magnus Wiig
Nor
36:10.216910
+2:11.13070
89.5p
33
Robin Norum
IFK Umeå
36:11.217090
+2:13.13250
89.4p
34
Gjermund Loefald
Nor
36:13.217240
+2:15.13400
89.3p
35
Jan Srail
Cze
36:14.217310
+2:15.13470
89.3p
36
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
36:14.217330
+2:15.13490
89.3p
37
Gerard Agnellet
Fra
36:14.217340
+2:16.13500
89.3p
38
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
36:20.217990
+2:22.14150
89.0p
39
Konrad Motor
Pol
36:21.218040
+2:23.14200
89.0p
40
Niklas Niska
Bodens SK
36:21.218050
+2:23.14210
89.0p
41
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:24.218360
+2:26.14520
88.8p
42
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
36:25.218430
+2:26.14590
88.8p
43
Torstein Oestnor
Nor
36:28.218750
+2:30.14910
88.7p
44
Martin Bergström
Piteå Elit SK
36:29.218800
+2:30.14960
88.6p
45
Brian Mckeever
Can
36:31.219080
+2:33.15240
88.5p
46
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
36:33.219230
+2:34.15390
88.5p
47
Emilien Buisson
Fra
36:39.219820
+2:40.15980
88.2p
48
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
36:39.219830
+2:40.15990
88.2p
49
Anders Jonsson
Stockviks SF
36:40.219950
+2:42.16110
88.1p
50
Karl-johan Westberg
Borås SK
36:41.220050
+2:43.16210
88.1p
51
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
36:45.220400
+2:46.16560
87.9p
52
Adam Fellner
Cze
36:45.220410
+2:46.16570
87.9p
53
Miroslav Rypl
Cze
36:48.220780
+2:50.16940
87.8p
54
Martin Lopota
Cze
36:49.220840
+2:51.17000
87.8p
55
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
36:50.220900
+2:51.17060
87.7p
56
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
36:56.221590
+2:58.17750
87.4p
57
Håkan Emilsson
Offerdals SK
36:58.221710
+2:59.17870
87.4p
58
Antoine Agnellet
Fra
36:59.221820
+3:00.17980
87.3p
59
Bill Impola
SK Bore
37:03.222200
+3:04.18360
87.2p
60
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
37:05.222450
+3:07.18610
87.1p
61
Jakub Antos
Cze
37:06.222580
+3:08.18740
87.0p
62
Erik Carleton
Can
37:07.222650
+3:09.18810
87.0p
63
Callum Watson
Aus
37:08.222790
+3:10.18950
86.9p
64
Lars Suther
IFK Mora SK
37:11.223020
+3:12.19180
86.8p
65
Jens Andersson
Kalix SK
37:12.223170
+3:14.19330
86.8p
66
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:14.223380
+3:16.19540
86.7p
67
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
37:15.223440
+3:17.19600
86.6p
68
Arvid Forss
Åsarna IK
37:17.223600
+3:18.19760
86.6p
69
Hampus Lindblom
Åsarna IK
37:20.223930
+3:21.20090
86.4p
70
Johan Lövgren
Vännäs SK
37:20.223980
+3:22.20140
86.4p
71
Emil Svensson
Åsarna IK
37:23.224280
+3:25.20440
86.3p
72
Patrik Tallbom
Östersunds SK
37:31.225010
+3:32.21170
86.0p
73
Lasse Hulgaard
Dan
37:35.225410
+3:36.21570
85.8p
74
Valentin Gaillard
Fra
37:36.225550
+3:38.21710
85.8p
75
Oskar Lund
IF Hallby SOK
37:38.225710
+3:39.21870
85.7p
76
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
37:38.225770
+3:40.21930
85.7p
77
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
37:39.225810
+3:40.21970
85.6p
78
Oskar Kardin
Östersunds SK
37:40.225920
+3:41.22080
85.6p
79
Johan Herrman
SK Ringen
37:40.225980
+3:42.22140
85.6p
80
Simon Öberg
Kalix SK
37:47.226660
+3:49.22820
85.3p
81
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
37:48.226780
+3:50.22940
85.2p
82
Adam Steen
Falun Borlänge SK
37:50.226910
+3:51.23070
85.2p
83
Daniel Maka
Cze
37:52.227140
+3:54.23300
85.1p
84
Kristoffer Lamoey
Nor
37:54.227370
+3:56.23530
85.0p
85
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
37:59.227890
+4:01.24050
84.8p
86
Joakim Engström
IFK Mora SK
38:01.228090
+4:03.24250
84.7p
87
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
38:04.228320
+4:05.24480
84.6p
88
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:05.228440
+4:07.24600
84.6p
89
Adrian Bergström
Bodens SK
38:05.228480
+4:07.24640
84.6p
89
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
38:05.228480
+4:07.24640
84.6p
91
Thibault Osterberger
Fra
38:07.228600
+4:08.24760
84.5p
92
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
38:08.228730
+4:09.24890
84.5p
93
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
38:10.228990
+4:12.25150
84.4p
94
Nils Persson
Östersunds SK
38:12.229130
+4:13.25290
84.3p
95
Lukas Jakeliunas
Ltu
38:13.229260
+4:15.25420
84.2p
96
David Nordström
IFK Umeå
38:13.229290
+4:15.25450
84.2p
97
Ole Gunnar Wangensteen
Nor
38:24.230320
+4:25.26480
83.8p
98
Eivind Schjelderup Skarpsno
Norway
38:29.230820
+4:30.26980
83.6p
99
Apostolos Aggelis
Greece
38:32.231130
+4:33.27290
83.5p
100
Daniel Holmgren
IFK Umeå
38:40.231940
+4:42.28100
83.2p
101
Per Sandberg
Filipstads SF
38:43.232200
+4:44.28360
83.1p
102
Albin Jonsson
Högbo GIF
38:46.232580
+4:48.28740
82.9p
103
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
38:54.233350
+4:56.29510
82.6p
104
Bob Impola
SK Bore
38:57.233680
+4:59.29840
82.5p
105
Erik Söderlund
Malungs IF
39:00.233930
+5:01.30090
82.4p
106
Martin Husek
Czech Republic
39:02.234130
+5:03.30290
82.3p
107
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
39:10.234970
+5:12.31130
82.0p
108
Tobias Nilsson
IFK Umeå
39:11.235050
+5:13.31210
82.0p
109
Matias Oppedal
Nor
39:32.237150
+5:34.33310
81.2p
110
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:53.239230
+5:54.35390
80.4p
111
Vegard Kvam
Nor
40:10.240930
+6:11.37090
79.8p
112
Andre Larsson
Svegs IK
40:15.241400
+6:16.37560
79.7p
113
Tautvydas Strolia
Ltu
40:34.243380
+6:36.39540
79.0p
114
Jakub Kraus
Cze
40:39.243800
+6:40.39960
78.8p
115
Kleanthis Karamichas
Greece
41:10.246970
+7:12.43130
77.7p
116
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
41:18.247720
+7:19.43880
77.5p
117
Tue Roemer
Danmark
41:29.248850
+7:31.45010
77.1p
118
Turer Lange Nielsen
Danmark
41:36.249590
+7:38.45750
76.8p
119
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
42:05.252400
+8:06.48560
75.9p
120
Viktor Axelsson
Borås SK
42:42.256180
+8:44.52340
74.7p
121
Dimitrios Kyriazis
Greece
42:43.256240
+8:45.52400
74.7p
122
Simon Svanebo
Tynderö IK
43:06.258540
+9:08.54700
74.0p
123
Morten Mikkelstrup
Dan
45:10.270900
+11:11.67060
70.3p
124
Marius Wang
Norway
47:06.282560
+13:08.78720
67.2p
-
Phillip Bellingham
Aus
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ondrej Horyna
Cze
23:59:59.8639800
-
-
Johan Häggström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Ohlström
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Martin Andreas Groening Rindalsholt
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Emil Myrvang Sorsell
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Martin Svarc
Cze
23:59:59.8639800
-
-
Pavel Vozka
Cze
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
26:32.159130
80.1p
2
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
27:24.164380
+52.5150
78.1p
3
Anna Haag
IFK Mora SK
27:33.165220
+1:00.5990
77.8p
4
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
27:47.166680
+1:15.7450
77.3p
5
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
27:47.166690
+1:15.7460
77.3p
6
Emma Wikén
Åsarna IK
27:53.167260
+1:21.8030
77.1p
7
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
27:54.167320
+1:21.8090
77.1p
8
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
27:56.167580
+1:24.8350
77.0p
9
Helene Söderlund
IFK Mora SK
28:05.168410
+1:32.9180
76.7p
10
Seraina Boner
Sui
28:08.168760
+1:36.9530
76.6p
11
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
28:09.168870
+1:37.9640
76.5p
12
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:18.169770
+1:46.10540
76.2p
13
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
28:23.170260
+1:51.11030
76.0p
14
Stina Nilsson
IFK Mora SK
28:32.171140
+2:00.11910
75.7p
15
Ewelina Marcisz
Pol
28:37.171630
+2:05.12400
75.6p
16
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:46.172580
+2:14.13350
75.2p
17
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
28:47.172650
+2:15.13420
75.2p
18
Kornelia Kubinska
Pol
28:47.172660
+2:15.13430
75.2p
19
Laila Kveli
Nor
28:48.172750
+2:16.13520
75.2p
20
Maria Nordström
Ulricehamns IF
28:52.173150
+2:20.13920
75.0p
21
Jonna Sundling
IFK Umeå
29:02.174120
+2:29.14890
74.7p
22
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
29:14.175370
+2:42.16140
74.3p
23
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
29:14.175380
+2:42.16150
74.3p
24
Paulina Maciuszek
Pol
29:17.175610
+2:44.16380
74.2p
25
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
29:19.175880
+2:47.16650
74.1p
26
Iris Pessey
Fra
29:23.176290
+2:51.17060
74.0p
27
Linn Sömskar
IFK Umeå
29:25.176440
+2:53.17210
74.0p
28
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
29:28.176790
+2:56.17560
73.8p
29
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
29:30.176990
+2:58.17760
73.8p
30
Lisa Dahl
Offerdals SK
29:31.177060
+2:59.17830
73.7p
31
Frida Erkers
Sundbybergs IK
29:41.178030
+3:09.18800
73.4p
31
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
29:41.178030
+3:09.18800
73.4p
33
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
29:47.178620
+3:14.19390
73.2p
34
Evelina Bångman
Offerdals SK
29:47.178630
+3:15.19400
73.2p
35
Sofie Elebro
IFK Umeå
29:48.178700
+3:15.19470
73.2p
36
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
29:50.178950
+3:18.19720
73.1p
37
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
30:04.180390
+3:32.21160
72.7p
38
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
30:06.180560
+3:34.21330
72.6p
39
Marie Kromer
Fra
30:21.182060
+3:49.22830
72.2p
40
Jennie Jirhed
Östersunds SK
30:26.182550
+3:54.23320
72.0p
41
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
30:27.182610
+3:54.23380
72.0p
42
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:33.183220
+4:00.23990
71.8p
43
Linda Danvind - Malm
IFK Umeå
30:41.184010
+4:08.24780
71.6p
44
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
30:44.184360
+4:12.25130
71.4p
45
Maria Sundström
Strömnäs GIF
30:59.185800
+4:26.26570
71.0p
46
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
31:12.187170
+4:40.27940
70.6p
47
Sara Hallquist
Åsarna IK
31:16.187510
+4:43.28280
70.5p
48
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
31:17.187670
+4:45.28440
70.5p
49
Katarina Olsson
Johannisbergs AIK
31:29.188850
+4:57.29620
70.1p
50
Rosamund Musgrave
Gbr
31:54.191310
+5:21.32080
69.4p
51
Constance Vulliet
Fra
32:13.193210
+5:40.33980
68.8p
52
Lovisa Sundin
Delsbo IF
32:15.193440
+5:43.34210
68.8p
53
Eva Johansson
Linköpings SK
32:38.195750
+6:06.36520
68.1p
54
Helena Lundkvist
Kalix SK
32:47.196680
+6:15.37450
67.9p
55
Isabelle Persson
Stockviks SF
33:01.198000
+6:28.38770
67.5p
56
Julia Nyström
Nordingrå SK
33:12.199140
+6:40.39910
67.2p
57
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
36:17.217670
+9:45.58440
62.5p
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilde-amivi Petitjean
Tog
23:59:59.8639800
-
-
Kristin Stonor
Dan
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:54.143300
86.6p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
24:03.144280
+9.880
86.2p
3
Jan Thomas Jenssen
Nor
24:23.146210
+29.2810
85.4p
4
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
24:33.147250
+39.3850
84.9p
5
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:35.147400
+41.4000
84.8p
6
Even Northug
Nor
24:54.149380
+1:00.5980
84.0p
7
Björn Sandström
Täfteå IK
24:55.149470
+1:01.6070
84.0p
8
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:58.149730
+1:04.6330
83.9p
9
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:03.150230
+1:09.6830
83.6p
10
Olof Jonsson
Duveds IF
25:12.151150
+1:18.7750
83.3p
11
Adam Persson
Borås SK
25:17.151650
+1:23.8250
83.1p
12
Sindre Groenflaten
Nor
25:19.151800
+1:25.8400
83.0p
13
Martin Hovin
Nor
25:24.152380
+1:30.8980
82.8p
14
Gaute Iversen
Nor
25:29.152880
+1:35.9480
82.6p
15
Marcus Grate
Täfteå IK
25:36.153580
+1:42.10180
82.3p
16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
25:38.153790
+1:44.10390
82.2p
17
Sivert Jaere Stavik
Norway
25:39.153870
+1:45.10470
82.1p
18
Øystein Ellefsen Sjøli
Norway
25:40.153960
+1:46.10560
82.1p
19
Iver Anton Aune
Nor
25:43.154210
+1:49.10810
82.0p
20
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
25:43.154230
+1:49.10830
82.0p
21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25:47.154600
+1:53.11200
81.9p
22
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
25:50.154930
+1:56.11530
81.7p
23
Ask Kleist Godal
Nor
25:53.155280
+1:59.11880
81.6p
24
Vegard Sivertsgaard
Nor
25:54.155340
+2:00.11940
81.6p
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
25:54.155380
+2:00.11980
81.5p
26
Jens Selahn
Stockviks SF
25:55.155490
+2:01.12090
81.5p
27
John Leander
Åsarna IK
25:59.155860
+2:05.12460
81.4p
28
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:59.155880
+2:05.12480
81.3p
29
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:02.156110
+2:08.12710
81.3p
30
Martin Herbert
Sundbybergs IK
26:02.156160
+2:08.12760
81.2p
31
Svein Berg Fines
Norway
26:04.156320
+2:10.12920
81.2p
32
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
26:06.156560
+2:12.13160
81.1p
33
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:07.156660
+2:13.13260
81.0p
34
Jon Fossum Brennmoen
Nor
26:08.156740
+2:14.13340
81.0p
35
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
26:09.156810
+2:15.13410
81.0p
36
Sigbjoern-martin Naess
Norway
26:11.157000
+2:17.13600
80.9p
37
Olov Roos
Östersunds SK
26:11.157060
+2:17.13660
80.9p
38
Elias Dahl
Offerdals SK
26:13.157250
+2:19.13850
80.8p
39
Vegard Stav
Nor
26:13.157270
+2:19.13870
80.8p
40
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
26:14.157300
+2:20.13900
80.8p
41
Max Novak
Offerdals SK
26:15.157430
+2:21.14030
80.7p
42
Hans Einar Soerensen Overrein
Nor
26:15.157440
+2:21.14040
80.7p
43
Sondre Bjørkli
Norway
26:16.157580
+2:22.14180
80.7p
44
Sindre Oewre Haugan
Nor
26:17.157630
+2:23.14230
80.7p
45
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:17.157660
+2:23.14260
80.6p
46
John Magnus Haugen
Nor
26:17.157670
+2:23.14270
80.6p
47
Eddie Edström
Stockviks SF
26:17.157690
+2:23.14290
80.6p
48
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:18.157750
+2:24.14350
80.6p
49
Elias Olofsson
Vårby IK
26:19.157880
+2:25.14480
80.6p
50
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
26:22.158100
+2:28.14700
80.5p
51
Erik Persson
Borås SK
26:22.158130
+2:28.14730
80.5p
52
Ole Morten Flataker
Nor
26:24.158310
+2:30.14910
80.4p
53
Tobias Eid Loevaas
Nor
26:24.158380
+2:30.14980
80.4p
54
Erling Engesvold Flataker
Nor
26:26.158590
+2:32.15190
80.3p
55
Hannes Stenström
Järpens SK
26:29.158830
+2:35.15430
80.2p
56
Martin Emilsson
Offerdals SK
26:39.159840
+2:45.16440
79.8p
57
Jesper Thor
Åsarna IK
26:39.159880
+2:45.16480
79.8p
58
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
26:40.159930
+2:46.16530
79.8p
59
Magne Harborg
Nor
26:40.159980
+2:46.16580
79.8p
60
Jonas Aasboe
Nor
26:41.160090
+2:47.16690
79.7p
61
Aleksander Riseth
Nor
26:42.160130
+2:48.16730
79.7p
62
Anders Johan Sandberg
Nor
26:45.160400
+2:51.17000
79.6p
63
John Einar Foell Flytoer
Nor
26:45.160440
+2:51.17040
79.6p
64
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:48.160780
+2:54.17380
79.5p
65
John Gunnar Hoaas
Nor
26:49.160800
+2:55.17400
79.4p
66
Peter Nilsson
Lycksele IF
26:50.160990
+2:56.17590
79.4p
67
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
26:51.161060
+2:57.17660
79.3p
68
Markus Persson
Hudiksvalls IF
26:52.161140
+2:58.17740
79.3p
69
Geir Kristian Hoaas
Nor
26:55.161480
+3:01.18080
79.2p
70
Oscar Johansson
Linköpings SK
27:03.162280
+3:09.18880
78.9p
71
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
27:09.162810
+3:15.19410
78.7p
72
Jonas Berg
Norway
27:13.163290
+3:19.19890
78.5p
73
Emil Persson
Östersunds SK
27:16.163540
+3:22.20140
78.4p
74
Arvid Jonsson
Duveds IF
27:16.163560
+3:22.20160
78.4p
75
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
27:17.163620
+3:23.20220
78.4p
76
Vebjoern Midttun
Nor
27:19.163890
+3:25.20490
78.3p
77
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
27:21.164090
+3:27.20690
78.2p
78
William Strömberg
Täfteå IK
27:29.164830
+3:35.21430
78.0p
79
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
27:30.164900
+3:36.21500
77.9p
80
Felix Erlander
Norrala SK
27:31.165020
+3:37.21620
77.9p
81
Aksel Norli
Nor
27:35.165460
+3:41.22060
77.7p
82
Erik Lieback
Ulricehamns IF
27:37.165650
+3:43.22250
77.7p
83
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
27:40.165970
+3:46.22570
77.5p
84
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
27:43.166260
+3:49.22860
77.4p
85
Emil Thyrèn
Trönö IK
27:50.166940
+3:56.23540
77.2p
86
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
27:51.167000
+3:57.23600
77.2p
87
Olle Axelsson
Borås SK
27:54.167390
+4:00.23990
77.0p
88
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
27:55.167450
+4:01.24050
77.0p
89
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:56.167590
+4:02.24190
77.0p
90
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
27:59.167850
+4:05.24450
76.9p
91
Filip Åslin
Stockviks SF
28:03.168230
+4:09.24830
76.7p
92
Harald Hansen
Nor
28:06.168540
+4:12.25140
76.6p
93
Anders Roos
Östersunds SK
28:09.168820
+4:15.25420
76.5p
94
Jacob Stark
Stockviks SF
28:10.168990
+4:16.25590
76.5p
95
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
28:13.169270
+4:19.25870
76.4p
96
Torstein Buan Roevik
Nor
28:15.169450
+4:21.26050
76.3p
97
Anton Eriksson
Stuguns SK
28:27.170640
+4:33.27240
75.9p
98
Gabriel Strid
Sunne Slf
28:45.172400
+4:51.29000
75.3p
99
Viktor Strömberg
Täfteå IK
28:51.173020
+4:57.29620
75.1p
100
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:52.173160
+4:58.29760
75.0p
101
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
28:59.173800
+5:05.30400
74.8p
102
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
28:59.173830
+5:05.30430
74.8p
103
Emil Bennermo
Hybo AIK
29:12.175110
+5:18.31710
74.4p
104
Adam Östling
Sundbybergs IK
29:15.175450
+5:21.32050
74.3p
105
Martin Johansson
Linköpings SK
29:19.175820
+5:25.32420
74.2p
106
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
29:26.176560
+5:32.33160
73.9p
107
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
29:35.177400
+5:41.34000
73.6p
108
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29:37.177620
+5:43.34220
73.6p
109
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
29:56.179550
+6:02.36150
72.9p
110
Jonas Persson
Trönö IK
30:18.181710
+6:24.38310
72.3p
111
Georgios Papasis
Greece
30:18.181770
+6:24.38370
72.2p
112
Felix Hill
Svegs IK
30:23.182290
+6:29.38890
72.1p
113
Simon Lundberg
Hagfors SF
30:43.184220
+6:49.40820
71.5p
114
Jens Filipsson
Sunne Slf
31:41.190010
+7:47.46610
69.8p
115
Eirik Stonor
Dan
31:51.191000
+7:57.47600
69.5p
116
Daniel Johansson
Gnosjö FK
33:11.199070
+9:17.55670
67.2p
-
Nils Augustsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Holmgren
Stuguns SK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Toelloev Lyngstad
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Olle Strömbäck
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Elis Strömbäck
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Aleksander Wisloeff
Nor
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
16:03.96250
82.2p
2
Julie Myhre
Nor
16:51.101040
+47.4690
78.3p
3
Elina Rönnlund
IFK Umeå
17:07.102620
+1:03.6270
77.0p
4
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
17:14.103380
+1:11.7030
76.5p
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:17.103630
+1:13.7280
76.3p
6
Emma Thalin
Svegs IK
17:37.105670
+1:34.9320
74.8p
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
17:42.106170
+1:39.9820
74.4p
8
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
17:44.106370
+1:41.10020
74.3p
9
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:50.106960
+1:47.10610
73.9p
10
Magni Smedaas
Nor
17:51.107000
+1:47.10650
73.9p
11
Solveig Boegseth
Nor
17:54.107360
+1:51.11010
73.6p
12
Guro Bostad
Nor
17:59.107890
+1:56.11540
73.2p
13
Mimmi Björn
IFK Umeå
18:10.108960
+2:07.12610
72.5p
14
Kristina Skjevdal
Nor
18:12.109160
+2:09.12810
72.4p
15
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
18:32.111100
+2:28.14750
71.1p
16
Sandra Olsson
Malungs IF
18:33.111210
+2:29.14860
71.0p
17
Marte Skaanes
Nor
18:34.111360
+2:31.15010
70.9p
18
Mathilda Ruus
Åsarna IK
18:35.111400
+2:31.15050
70.9p
19
Maren Grande
Nor
18:44.112370
+2:41.16020
70.3p
20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
18:45.112470
+2:42.16120
70.2p
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
18:47.112620
+2:43.16270
70.1p
22
Ida Gustafsson
IFK Umeå
18:52.113160
+2:49.16810
69.8p
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
19:00.113920
+2:56.17570
69.3p
24
Ida Kihlén
Malungs IF
19:01.114000
+2:57.17650
69.3p
25
Emma Backén
Svegs IK
19:06.114510
+3:02.18160
69.0p
26
Filippa Lindman
Stockviks SF
19:07.114620
+3:03.18270
68.9p
27
Alicia Persson
Stockviks SF
19:11.115000
+3:07.18650
68.7p
28
Moa Lundgren
Täfteå IK
19:13.115260
+3:10.18910
68.5p
29
Ane Appelkvist Stenseth
Nor
19:20.115960
+3:17.19610
68.1p
30
Hanne Skulbru
Nor
19:22.116150
+3:19.19800
68.0p
31
Lea Fischer
Sui
19:23.116280
+3:20.19930
67.9p
32
Nora Soerensen Overrein
Nor
19:26.116530
+3:22.20180
67.7p
32
Linnea Stark
Stockviks SF
19:26.116530
+3:22.20180
67.7p
34
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
19:28.116720
+3:24.20370
67.6p
35
Emma Rusth
Stockviks SF
19:29.116800
+3:25.20450
67.6p
36
Johanna Albertsson
Stuguns SK
19:36.117570
+3:33.21220
67.1p
37
Hanna Fritz
Filipstads SF
19:37.117620
+3:33.21270
67.1p
38
Ellionore Bäckman
Hede SK
19:39.117860
+3:36.21510
67.0p
39
Ilona Lusth
Åsarna IK
19:41.118070
+3:38.21720
66.9p
40
Patricija Eiduka
Latvia
19:46.118550
+3:43.22200
66.6p
41
Annie Lindh
IF Hallby SOK
19:48.118770
+3:45.22420
66.5p
42
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
19:52.119150
+3:49.22800
66.2p
43
Ida Mogstad
Nor
19:52.119160
+3:49.22810
66.2p
44
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
19:56.119520
+3:52.23170
66.0p
45
Pauline Sjoevold
Nor
19:58.119760
+3:55.23410
65.9p
46
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
20:06.120580
+4:03.24230
65.4p
47
Sarah Hale
IFK Mora SK
20:08.120730
+4:04.24380
65.4p
48
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
20:40.123940
+4:36.27590
63.7p
49
Elin Karlsson
OK Borgen
21:14.127310
+5:10.30960
61.9p
50
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
22:28.134760
+6:25.38410
58.5p
-
Sigrid Aune
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Mariah Bredal
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Fellman
Fin
23:59:59.8639800
-
-
Silje Gloetheim
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:59.8639800
-