Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet
2015-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
47km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Seraina Boner
Team Coop
2:23:09.858800
87.0p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
2:24:44.868300
+1:35.9400
85.9p
3
Masako Ishida
Team United Bakeries
2:25:02.870100
+1:53.11200
85.7p
4
Britta Johansson Norgren
Team Skiproam
2:26:28.878700
+3:19.19800
84.7p
5
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
2:27:35.885400
+4:26.26500
84.0p
6
Stina Nilsson
IFK Mora SK
2:28:33.891200
+5:24.32300
83.4p
7
Emma Wikén
Team Coop
2:29:16.895500
+6:07.36600
83.0p
8
Laila Kveli
Team Santander
2:30:03.900200
+6:54.41300
82.5p
9
Eva Vrabcova Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
2:30:44.904300
+7:35.45400
82.0p
10
Helene Söderlund
IFK Mora SK
2:31:38.909700
+8:29.50800
81.5p
11
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
2:31:58.911700
+8:49.52800
81.3p
12
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:34:02.924100
+10:53.65200
80.1p
13
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:35:07.930600
+11:58.71700
79.4p
14
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
2:36:04.936300
+12:55.77400
78.9p
15
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:36:53.941200
+13:44.82300
78.4p
16
Lina Korsgren
Team Skiproam
2:37:21.944000
+14:12.85100
78.2p
17
Rahel Imoberdorf
Team Xcalibur
2:42:08.972700
+18:59.113800
75.6p
18
Adela Boudikova
Czech Republic
2:46:41.1000000
+23:32.141100
73.3p
19
Tone Sundvor
Bjerkreim IL
2:49:55.1019400
+26:46.160500
71.8p
20
Gunvor Landsem
IK Rindals-Troll
2:52:46.1036500
+29:37.177600
70.4p
21
Brandy Stewart
Usa
2:54:33.1047200
+31:24.188300
69.6p
22
Catharina Ramhult
Team Ski&Run
2:57:34.1065300
+34:25.206400
68.3p
23
Sárka Zelenková
Silvini Ski Trab
3:00:35.1083400
+37:26.224500
67.1p
24
Majken Johansson Henæs
Etixx Skiteam
3:02:09.1092800
+39:00.233900
66.4p
25
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
3:28:18.1249700
+1:05:09.390800
57.4p
-
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Solfrid Braathen
Team Skiproam
23:59:59.8639800
-
Yulia Tikhonova
Russian Marathon Team
23:59:59.8639800
-
Justyna Kowalczyk
Russian Marathon Team
23:59:59.8639800
-
Annika Löfström
Team Coop
23:59:59.8639800
-
Holly Brooks
Team Santander
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)