Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:02:00.371900
85.6p
2
Fredrik Johansson
IFK Västerås SK
1:03:56.383550
+1:56.11550
82.4p
3
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:06:18.397790
+4:18.25790
78.8p
4
Martin Lindkvist
IFK Mora Sk
1:07:19.403890
+5:19.31890
77.4p
5
Axel Jutterström
IFK Mora Sk
1:08:01.408000
+6:01.36000
76.4p
6
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:08:33.411270
+6:33.39270
75.7p
7
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:13:58.443790
+11:58.71790
69.1p
8
Jesper Norström
Hällbybrunns IF
1:17:10.462980
+15:10.90980
65.7p
9
Walter Bjernulf
IK Jarl
1:19:18.475750
+17:18.103750
63.6p
10
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
1:22:20.493930
+20:20.121930
60.9p
11
Thomas Norström
Hällbybrunns IF
1:23:24.500360
+21:24.128360
60.0p
12
Peter Ström
IFK Mora
1:24:32.507170
+22:32.135170
59.0p
13
Sven-Inge Eriksson
Sunnansjö IK
1:26:36.519540
+24:36.147540
57.4p
14
Andreas Bladfält
Rejlers IF
1:27:14.523360
+25:14.151360
56.9p
15
Martin Svensson
Björkfors GoIF
1:30:24.542380
+28:24.170380
54.6p
16
Patrik Eliasson
Tyresö BGK
1:30:40.543900
+28:40.171900
54.5p
17
Niclas Engborg
Sälens IF
1:30:51.545090
+28:51.173090
54.3p
18
Olle Leibe Bergstedt
OK Landehof
1:33:56.563520
+31:56.191520
52.3p
19
Fredrik Johansson
Blybergs FF
1:36:00.575900
+34:00.203900
51.0p
20
Roland Kvarnström
ifk djura
1:36:10.576970
+34:10.204970
50.9p
21
Petter Leibe Bergstedt
OK Landehof
1:37:40.585980
+35:40.213980
50.0p
22
Christer Norström
Hällbybrunns IF
1:37:48.586740
+35:48.214740
49.9p
23
Erik Bud
IFK Mora Sk
1:38:27.590660
+36:27.218660
49.6p
24
Mikael Ekman
Österhaninge
1:40:38.603770
+38:38.231770
48.3p
25
Jakob Lannerö
Gustavsberg
1:40:58.605720
+38:58.233720
48.2p
26
Bengt Fredrikson
Johanneshov
1:41:03.606210
+39:03.234210
48.1p
27
Rolf Andersson
Skidklubben Leksand
1:46:45.640410
+44:45.268410
45.2p
28
Dennis Sven Ljudén
Karlstad
1:47:06.642590
+45:06.270590
45.0p
29
Lukas Törefors
Hästhult
1:49:52.659180
+47:52.287180
43.8p
30
Rickard Nordkvist
Sundbybergs IK
1:55:59.695800
+53:59.323800
41.2p
31
Mats Hellzen
Sundbybergs IK
1:55:59.695880
+53:59.323880
41.2p
32
Nicklas Eriksson
Ösmo
1:59:52.719160
+57:52.347160
39.7p
33
Åke Truve
Dalarö
2:04:13.745220
+1:02:13.373220
38.2p
34
Dominic Hewins
Sheffield UK
2:19:56.839520
+1:17:56.467520
33.5p
35
Anders Bergstrand
Enebybergs IF
2:42:34.975390
+1:40:34.603390
28.5p
-
Per-Owe Hvitfeldt
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lehtinen
Dalregementets IF
23:59:59.8639800
-
-
Victor Walldin
Strabag
23:59:59.8639800
-
-
Jan-Erik Wiberg
Järla IF SK
23:59:59.8639800
-