Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2015-01-17
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Skinnarloppet
Västgötaloppet Motion >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Persson
Sk Bore
1:52:50.676900
88.1p
2
Jack Impola
Sk Bore
1:52:50.676900
88.1p
3
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:52:50.676900
88.1p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
1:52:50.676900
88.1p
5
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:53:07.678600
+17.1600
87.8p
6
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:53:42.682100
+52.5100
87.2p
7
Samuel Norlén
IK Stern
1:54:12.685100
+1:22.8100
86.6p
8
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:54:34.687300
+1:44.10300
86.3p
9
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:54:34.687300
+1:44.10300
86.3p
10
Johan Kanto
IK Stern
1:55:42.694100
+2:52.17100
85.1p
11
Gustaf Niord
Boxholm-Ekeby SK
1:55:42.694100
+2:52.17100
85.1p
12
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:55:45.694400
+2:55.17400
85.1p
13
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:55:47.694600
+2:57.17600
85.0p
14
Vinjar Skogsholm
Åslia Skilag
1:55:50.694900
+3:00.17900
85.0p
14
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:55:50.694900
+3:00.17900
85.0p
16
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:56.695500
+3:06.18500
84.9p
17
Tobias Hansson
IFK Mora SK
1:56:17.697600
+3:27.20600
84.5p
18
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:56:25.698400
+3:35.21400
84.4p
19
Emil Svensson
IFK Skövde SK
1:57:33.705200
+4:43.28200
83.3p
20
Anton Persson
SK Bore
1:57:40.705900
+4:50.28900
83.2p
21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:57:42.706100
+4:52.29100
83.2p
22
Axel Bergsten
Axa SC
1:57:47.706600
+4:57.29600
83.1p
23
Gard Solberg
Byåsen IL
1:58:55.713400
+6:05.36400
82.0p
24
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:58:58.713700
+6:08.36700
82.0p
25
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:58:58.713700
+6:08.36700
82.0p
26
Daniel Abrahamsson
Borås SK
1:58:58.713700
+6:08.36700
82.0p
27
Martin Damm
Björkfors GOIF
1:59:01.714000
+6:11.37000
81.9p
28
Christofer Stevenson
Säffle SK
1:59:03.714200
+6:13.37200
81.9p
29
David Berg
Bodsjöböle SK
1:59:05.714400
+6:15.37400
81.9p
30
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:59:20.715900
+6:30.38900
81.7p
31
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:59:27.716600
+6:37.39600
81.6p
32
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:59:33.717200
+6:43.40200
81.5p
33
Elis Weslien
Nybro Ski
1:59:51.719000
+7:01.42000
81.2p
34
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:00:14.721300
+7:24.44300
80.8p
35
Johan Nilsson
Edsbyns SK
2:00:15.721400
+7:25.44400
80.8p
36
Mattias Argårds
IFK Mora SK
2:00:16.721500
+7:26.44500
80.8p
37
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
2:00:21.722000
+7:31.45000
80.7p
38
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:00:21.722000
+7:31.45000
80.7p
39
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:01:04.726300
+8:14.49300
80.1p
40
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:01:22.728100
+8:32.51100
79.8p
41
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:01:28.728700
+8:38.51700
79.8p
42
Andreas Blohm
Filipstads SF
2:02:29.734800
+9:39.57800
78.9p
43
Andreas Karlsson
Tunafors SK
2:02:37.735600
+9:47.58600
78.8p
44
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:02:49.736800
+9:59.59800
78.6p
45
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:03:03.738200
+10:13.61200
78.4p
46
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:03:50.742900
+11:00.65900
77.7p
47
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:03:55.743400
+11:05.66400
77.7p
48
Anders Solin
IFK Mora SK
2:04:05.744400
+11:15.67400
77.5p
49
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:04:11.745000
+11:21.68000
77.5p
50
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:04:40.747900
+11:50.70900
77.1p
51
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:05:30.752900
+12:40.75900
76.4p
52
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:06:02.756100
+13:12.79100
76.0p
53
Henrik Albertsson
Sya SK
2:06:11.757000
+13:21.80000
75.8p
54
Mathias Myrén
OK Alehof
2:06:19.757800
+13:29.80800
75.7p
55
Robert Carlsson
Turebergs IF
2:06:22.758100
+13:32.81100
75.7p
56
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:06:24.758300
+13:34.81300
75.7p
57
Jens Halvarsson
IK Stern
2:06:33.759200
+13:43.82200
75.6p
58
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:06:34.759300
+13:44.82300
75.5p
59
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
2:07:15.763400
+14:25.86400
75.0p
60
Daniel Nordebo
Göteborgs Slalomklubb
2:07:31.765000
+14:41.88000
74.8p
61
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
2:07:37.765600
+14:47.88600
74.7p
62
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
2:07:39.765800
+14:49.88800
74.7p
63
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:08:07.768600
+15:17.91600
74.3p
64
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:08:12.769100
+15:22.92100
74.3p
65
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:08:15.769400
+15:25.92400
74.2p
66
Tony Sundén
Fagersta Södra IK
2:08:30.770900
+15:40.93900
74.1p
67
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:08:30.770900
+15:40.93900
74.1p
68
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:08:47.772600
+15:57.95600
73.8p
69
Jonas Öhrn
Stockholms RK
2:09:05.774400
+16:15.97400
73.6p
70
Thor Kruse Een
Aktivitus Sports Club
2:09:08.774700
+16:18.97700
73.6p
71
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:10:33.783200
+17:43.106200
72.5p
72
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:11:01.786000
+18:11.109000
72.2p
73
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
2:11:24.788300
+18:34.111300
71.9p
74
Henrik Sandén
Karlslunds IF SF
2:11:57.791600
+19:07.114600
71.5p
75
Johan Andersson
IK Stern
2:12:04.792300
+19:14.115300
71.5p
76
Christoffer Eskilsson
Föreningen IKJ Haninge
2:12:13.793200
+19:23.116200
71.4p
77
Anders Eriksson
Yuppie Ski Club
2:12:36.795500
+19:46.118500
71.1p
78
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:12:44.796300
+19:54.119300
71.0p
79
Håkon Breistrand
IFK Mora SK
2:13:05.798400
+20:15.121400
70.8p
80
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:13:05.798400
+20:15.121400
70.8p
81
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:13:06.798500
+20:16.121500
70.8p
82
Fredrik Mohall
Axa SC
2:13:30.800900
+20:40.123900
70.5p
83
Viktor Junell
IK Jarl Rättvik
2:13:30.800900
+20:40.123900
70.5p
84
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:13:34.801300
+20:44.124300
70.4p
85
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:13:44.802300
+20:54.125300
70.3p
86
Arve Rønning
Brynehein Stakerlag
2:14:18.805700
+21:28.128700
69.9p
87
Robert Starck
Lofsdalens SK
2:14:21.806000
+21:31.129000
69.9p
88
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:14:30.806900
+21:40.129900
69.8p
89
Peter Zetterström
Rembo IK
2:15:17.811600
+22:27.134600
69.3p
90
Fredrik Karlsson
Strömnäs GIF
2:15:21.812000
+22:31.135000
69.2p
91
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:15:30.812900
+22:40.135900
69.1p
92
Fredrik Björck
IK Rex
2:16:05.816400
+23:15.139400
68.8p
93
Antonio Cicchetti
IFK Västerås SK
2:16:15.817400
+23:25.140400
68.7p
94
Andreas Hermansson
IFK Mora SK
2:16:44.820300
+23:54.143300
68.3p
95
Magnus Lyckfjäll
Karlbergs Skytte Och IF
2:16:47.820600
+23:57.143600
68.3p
96
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
2:16:58.821700
+24:08.144700
68.2p
97
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
2:17:29.824800
+24:39.147800
67.9p
98
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:17:33.825200
+24:43.148200
67.8p
99
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:17:38.825700
+24:48.148700
67.8p
100
Henrik Johansson
SK Bore
2:17:38.825700
+24:48.148700
67.8p
101
Albin Bergkvist
Högbo GOIF
2:17:41.826000
+24:51.149000
67.7p
102
Daniel Eklund
Stadium IF
2:17:43.826200
+24:53.149200
67.7p
103
Erik Karlsson
OK Alehof
2:17:52.827100
+25:02.150100
67.6p
104
Ola Carlsson
Joa IF
2:18:00.827900
+25:10.150900
67.5p
105
Damien Dugne
IFK Mora SK
2:18:21.830000
+25:31.153000
67.3p
106
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
2:18:45.832400
+25:55.155400
67.1p
107
Simon Hansen
Sunne SLF
2:19:10.834900
+26:20.157900
66.8p
108
Olof Sundstrom
Stockholm Multisport
2:20:07.840600
+27:17.163600
66.2p
109
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:20:13.841200
+27:23.164200
66.2p
110
Kjetil Mathisen
Brynehein Stakerlag
2:20:14.841300
+27:24.164300
66.2p
111
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
2:20:14.841300
+27:24.164300
66.2p
112
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:20:43.844200
+27:53.167200
65.9p
113
Thomas Eriksson
Axa SC
2:20:48.844700
+27:58.167700
65.8p
114
Fredrik Melén
IFK Hedemora SK
2:21:16.847500
+28:26.170500
65.6p
115
Clas Olsson
Äspereds IF
2:21:17.847600
+28:27.170600
65.5p
116
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:21:41.850000
+28:51.173000
65.3p
117
Kenneth Odden
Norges Bank Idrettslag
2:22:19.853800
+29:29.176800
64.9p
118
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:22:25.854400
+29:35.177400
64.9p
119
Johan Holm
Axa SC
2:23:09.858800
+30:19.181800
64.5p
120
Daniel Muschke
Rejlers IF
2:23:27.860600
+30:37.183600
64.3p
121
Emil Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:23:28.860700
+30:38.183700
64.3p
122
Martin Candestam
Broby GOIF
2:23:39.861800
+30:49.184800
64.2p
123
Johan Falk
Wedevågs IF
2:23:41.862000
+30:51.185000
64.2p
124
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:24:12.865100
+31:22.188100
63.9p
125
Martin Eriksson
Axa SC
2:24:34.867300
+31:44.190300
63.7p
126
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:24:37.867600
+31:47.190600
63.6p
127
Tim Magnusson
Axa SC
2:24:41.868000
+31:51.191000
63.6p
128
Jockum Beck-Friis
Stockholms RK
2:24:47.868600
+31:57.191600
63.5p
129
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:24:55.869400
+32:05.192400
63.5p
130
Fredrik Robertsson
Åmotfors IF
2:25:03.870200
+32:13.193200
63.4p
131
Oscar Wallman
IFK Helsingborg
2:25:12.871100
+32:22.194100
63.3p
132
Niklas Olsson
Intersport IF
2:25:30.872900
+32:40.195900
63.2p
133
Mattias Tängerby
Axa SC
2:25:35.873400
+32:45.196400
63.1p
134
Björn Persson
Orsa SK
2:25:48.874700
+32:58.197700
63.0p
135
Axel Mattsson
Järla IF SK
2:26:18.877700
+33:28.200700
62.7p
136
Mattias Brännström
Grava SK
2:26:44.880300
+33:54.203300
62.5p
137
Johan Andersson
Norbergs SK
2:27:00.881900
+34:10.204900
62.3p
138
Jonas Ingard
IK Rex
2:27:13.883200
+34:23.206200
62.2p
139
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:27:13.883200
+34:23.206200
62.2p
140
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:27:20.883900
+34:30.206900
62.2p
141
pär lunnefors
Öxabäcks Vinter-IK
2:27:24.884300
+34:34.207300
62.1p
142
Jonas Nilsson
Volvo IF
2:27:34.885300
+34:44.208300
62.0p
143
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
2:27:45.886400
+34:55.209400
61.9p
144
Niklas Härdin
Norrbärke SK
2:28:00.887900
+35:10.210900
61.8p
145
Joakim Persson
Vallsta SK
2:28:14.889300
+35:24.212300
61.7p
146
Gustav Nilsson
Elu IF
2:28:25.890400
+35:35.213400
61.6p
147
Henrik Jansson
Fryksdalens Sparbank IF
2:28:27.890600
+35:37.213600
61.6p
148
Robin Sjöblom
IK Jarl Rättvik
2:28:36.891500
+35:46.214500
61.5p
149
Jens Persson
Källbottens IK
2:28:54.893300
+36:04.216300
61.3p
150
Jakob Junker
Dala XC Ski Team
2:28:55.893400
+36:05.216400
61.3p
151
Johan Eriksson
Östmarks IF
2:28:56.893500
+36:06.216500
61.3p
152
Christian Bjernér
IFK Mora SK
2:29:58.899700
+37:08.222700
60.8p
153
Thomas Johansson
Norbergs OK
2:29:59.899800
+37:09.222800
60.8p
154
Jonas Axelsson
Intersport IF
2:30:00.899900
+37:10.222900
60.8p
154
Linus Fredrikson
IFK Mora SK
2:30:00.899900
+37:10.222900
60.8p
156
Martin Stenport
Sommaro SK
2:30:01.900000
+37:11.223000
60.8p
157
Peter Lundsten
Arlanda-Märsta SK
2:30:18.901700
+37:28.224700
60.6p
158
Johan Fornander
IK Rex
2:30:21.902000
+37:31.225000
60.6p
159
Stian Oldervik
Ck Viktoria
2:30:29.902800
+37:39.225800
60.5p
160
Christoffer Haas
Yuppie Ski Club
2:30:34.903300
+37:44.226300
60.5p
161
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
2:30:48.904700
+37:58.227700
60.4p
162
Martin Lampinen
Scania IF
2:30:49.904800
+37:59.227800
60.4p
163
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:31:02.906100
+38:12.229100
60.3p
164
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:31:10.906900
+38:20.229900
60.2p
165
Kenneth Nilsson
Axa SC
2:31:17.907600
+38:27.230600
60.1p
166
Einar Bodström
Sundbybergs IK
2:31:18.907700
+38:28.230700
60.1p
167
Henrik Andersson
Axa SC
2:31:49.910800
+38:59.233800
59.9p
168
Erik Königsson
Sälens IF
2:31:53.911200
+39:03.234200
59.8p
169
Adam Johansson
Hagfors SF
2:32:17.913600
+39:27.236600
59.7p
170
Samuel Ling
Gnosjö FK
2:32:20.913900
+39:30.236900
59.6p
171
Johan Svensson
Axa SC
2:32:28.914700
+39:38.237700
59.6p
172
Lukas Berglund
IFK Mora SK
2:33:04.918300
+40:14.241300
59.3p
173
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:33:12.919100
+40:22.242100
59.2p
174
Jonatan Junker
Dala XC Ski Team
2:33:13.919200
+40:23.242200
59.2p
175
Mikael Hellsten
Linköpings SK
2:33:50.922900
+41:00.245900
58.9p
176
David Holm
Täby IS SK
2:34:41.928000
+41:51.251000
58.5p
177
Fredrik Kjellberg
Turebergs IF
2:34:58.929700
+42:08.252700
58.4p
178
Johan Gustafsson
Götlunda IF
2:35:06.930500
+42:16.253500
58.3p
179
Jonas Richson
Aktivitus Sports Club
2:35:21.932000
+42:31.255000
58.2p
180
Olof Höglin
Gävle SK
2:36:02.936100
+43:12.259100
57.9p
181
Kristoffer Holth
Strindheim IL
2:36:35.939400
+43:45.262400
57.6p
182
Martin Grysell
Täby IS SK
2:36:51.941000
+44:01.264000
57.5p
183
Daniel Lindman
IF Ski Team Skåne
2:38:04.948300
+45:14.271300
57.0p
184
Andreas Glansborg
Cordial Ski Club
2:38:26.950500
+45:36.273500
56.8p
185
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
2:38:35.951400
+45:45.274400
56.7p
186
Mathias Lind
Axa SC
2:38:37.951600
+45:47.274600
56.7p
187
Martin Norlin
Stockholms RK
2:38:47.952600
+45:57.275600
56.6p
188
Carl Abrahamsson
Axa SC
2:39:11.955000
+46:21.278000
56.5p
189
David Karlström
Karlslunds IF SF
2:39:12.955100
+46:22.278100
56.5p
190
Joacim Altberg
Högbo GOIF
2:39:19.955800
+46:29.278800
56.4p
191
Niklas Fredricson
Axa SC
2:39:26.956500
+46:36.279500
56.4p
192
Henrik Ärlig
Borås SK
2:39:30.956900
+46:40.279900
56.3p
193
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
2:39:42.958100
+46:52.281100
56.2p
194
Joakim Lindström
Axa SC
2:39:45.958400
+46:55.281400
56.2p
195
Anders Edberg
Ufk
2:39:57.959600
+47:07.282600
56.1p
196
Magnus Grill
Falun Borlänge SK
2:40:04.960300
+47:14.283300
56.1p
197
Lukas Löwing Svensson
Broby GOIF
2:40:06.960500
+47:16.283500
56.1p
198
Lennart Nilsson
Axa SC
2:40:20.961900
+47:30.284900
56.0p
199
Mikael Larsson
Axa SC
2:40:25.962400
+47:35.285400
55.9p
200
Thomas Byrberg
Turebergs IF
2:41:53.971200
+49:03.294200
55.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Ulf Bjerke
Aktivitus Sports Club
2:42:34.975300
+49:44.298300
55.0p
202
Petter Haraldsson
Järla IF SK
2:42:45.976400
+49:55.299400
54.9p
203
Peter Holver
Ornäs IK
2:43:06.978500
+50:16.301500
54.8p
204
Simon Kjellin
Karlslunds IF SF
2:43:19.979800
+50:29.302800
54.7p
205
Daniel Arvidsson
Nacka Värmdö SK
2:43:44.982300
+50:54.305300
54.5p
206
Emil Ljungdahl
Hjärnarps Gh OL
2:43:47.982600
+50:57.305600
54.5p
207
Victor Söderberg
Ufk
2:43:52.983100
+51:02.306100
54.5p
208
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:44:11.985000
+51:21.308000
54.4p
209
Jakob Frie
Nacka Värmdö SK
2:45:28.992700
+52:38.315700
53.8p
210
Fredrik Bresky
Avinor
2:45:32.993100
+52:42.316100
53.8p
211
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF Af
2:46:39.999800
+53:49.322800
53.4p
212
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:46:49.1000800
+53:59.323800
53.3p
213
Martin Kyman
SK Bore
2:47:04.1002300
+54:14.325300
53.2p
214
Jonas Palm
IFK Mora SK
2:47:06.1002500
+54:16.325500
53.2p
215
Niklas Lindberg
Axa SC
2:47:07.1002600
+54:17.325600
53.2p
216
Martin Gustafsson
OK Alehof
2:47:21.1004000
+54:31.327000
53.1p
217
Christian Tennstedt
Orsa SK
2:47:31.1005000
+54:41.328000
53.0p
218
Adam Selméus
IFK Helsingborg
2:48:12.1009100
+55:22.332100
52.8p
219
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
2:49:07.1014600
+56:17.337600
52.4p
220
Carl Westgren
Gagnefs IF
2:49:19.1015800
+56:29.338800
52.4p
221
Hampus Behr
Nacka Värmdö SK
2:49:43.1018200
+56:53.341200
52.2p
222
David Granath
Godegårds SK
2:49:58.1019700
+57:08.342700
52.1p
223
Niklas Isaksson
Gävle SK
2:50:05.1020400
+57:15.343400
52.1p
224
Alexander Lundgren
IK Vista
2:50:05.1020400
+57:15.343400
52.1p
225
Jens Wictorinus
Yuppie Ski Club
2:50:13.1021200
+57:23.344200
52.0p
226
Emil Svensson
Dala XC Ski Team
2:51:59.1031800
+59:09.354800
51.4p
227
Emil Engblom
Axa SC
2:52:39.1035800
+59:49.358800
51.1p
228
Henrik Ricknell
Järbo IF
2:54:24.1046300
+1:01:34.369300
50.5p
229
Jon Kvarmans
Axa SC
2:54:26.1046500
+1:01:36.369500
50.5p
230
Jesper Marklund
Ufk
2:54:28.1046700
+1:01:38.369700
50.5p
231
Björn Holm
Ahlsell
2:54:39.1047800
+1:01:49.370800
50.4p
232
Magnus Lindberg
Ockelbo SK
2:55:29.1052800
+1:02:39.375800
50.1p
233
Anders Nord
SK Leksand
2:56:48.1060700
+1:03:58.383700
49.7p
234
Bobby Granath
IFK Österbymo
2:57:00.1061900
+1:04:10.384900
49.6p
235
Lars Dahlin
IK Stern
2:57:15.1063400
+1:04:25.386400
49.5p
236
Niklas Blomgren
Axa SC
2:57:40.1065900
+1:04:50.388900
49.4p
237
Johan Sjöberg
Sefa Bygg & Konsult AB
2:57:49.1066800
+1:04:59.389800
49.3p
238
Peter Ström
IFK Mora SK
2:58:17.1069600
+1:05:27.392600
49.2p
239
Ronnie Nordqvist
Östmarks IF
2:58:38.1071700
+1:05:48.394700
49.1p
240
Pär Tielman
Axa SC
2:59:04.1074300
+1:06:14.397300
48.9p
241
Emil Runegård
Axa SC
2:59:15.1075400
+1:06:25.398400
48.9p
242
David Glans
IK Stern
3:00:13.1081200
+1:07:23.404200
48.6p
243
Eric Salomonsson
Nacka Värmdö SK
3:00:54.1085300
+1:08:04.408300
48.3p
244
Robert Larsson
Östmarks IF
3:00:56.1085500
+1:08:06.408500
48.3p
245
Matthias Friman
Intersport IF
3:03:30.1100900
+1:10:40.423900
47.5p
246
Christofer Wallér
Täby IS SK
3:03:30.1100900
+1:10:40.423900
47.5p
247
Lars Andersson
Malungs IF
3:04:38.1107700
+1:11:48.430700
47.2p
248
Gustav Björkman
Årsunda IF
3:04:54.1109300
+1:12:04.432300
47.1p
249
Bujar Bunjaku
Nybro Ski
3:08:48.1132700
+1:15:58.455700
45.9p
250
Staffan Andersson
Falu IK
3:09:42.1138100
+1:16:52.461100
45.7p
251
Mattias Lindgren Sundqvist
Stockholms RK
3:10:10.1140900
+1:17:20.463900
45.5p
252
Per Söderström
Elu IF
3:11:42.1150100
+1:18:52.473100
45.1p
253
Christian Claesson
SK Bore
3:15:58.1175700
+1:23:08.498700
43.9p
254
Rickard Bergström
Q-gruppen LF
3:17:33.1185200
+1:24:43.508200
43.5p
255
Joel Quintino
Orsa SK
3:17:58.1187700
+1:25:08.510700
43.4p
256
Carl Bonnier
Bonbiz SK
3:18:27.1190600
+1:25:37.513600
43.3p
257
Johannes Tornborg
IK Stern
3:20:21.1202000
+1:27:31.525000
42.8p
258
Oskar Andersson
OK Kontinent Trelleborg
3:30:31.1263000
+1:37:41.586000
40.4p
259
Jens Bergquist
Nybro Ski
3:33:41.1282000
+1:40:51.605000
39.7p
259
Anton Norén
Nybro Ski
3:33:41.1282000
+1:40:51.605000
39.7p
261
Fredrik Bredmar
Nybro Ski
3:33:53.1283200
+1:41:03.606200
39.7p
-
Per Carlsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Schylander
Hofors Aif
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Thrane Hansen
Järla IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Widmark
Svegs IK
23:59:58.8639700
-