Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2015-02-22
Deltävling i
Björn Dählie Ski Challenge
<<< Wadköpingsloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Strid
IFK Mora
2:10:37.783690
74.7p
2
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:12:16.793560
+1:38.9770
73.5p
3
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:12:17.793620
+1:39.9830
73.5p
4
Adam Blomberg
Volvo IF Göteborg
2:14:19.805880
+3:41.22090
72.1p
5
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:14:25.806490
+3:48.22700
72.0p
6
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:18:29.830860
+7:51.47070
69.4p
7
Mikael Almen
Ryda IK
2:18:32.831100
+7:54.47310
69.4p
8
Jan Willman
Vansbro Aif
2:19:51.839030
+9:13.55240
68.6p
9
Svein Joten
Engerdal Spk
2:20:45.844440
+10:07.60650
68.0p
10
Mikael Martens
Malungs SK
2:22:27.854680
+11:49.70890
67.0p
11
Anders Esbjörs
Vansbro AIK SK
2:23:04.858300
+12:26.74510
66.6p
12
Olle Olsson
SK Bore
2:23:30.860910
+12:52.77120
66.4p
13
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:25:28.872700
+14:50.88910
65.3p
14
Kent Aurbakken
Åmotsfors IF
2:26:15.877480
+15:37.93690
64.9p
15
Lars-erik Larsson
Ryda SK
2:26:25.878400
+15:47.94610
64.8p
16
Håkan Degselius
Svegs IK
2:26:49.880840
+16:11.97050
64.6p
17
Pär Burell
IF Hagen Skövde
2:27:10.882960
+16:32.99170
64.4p
18
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:27:48.886760
+17:10.102970
64.0p
19
Lars-erik Persson
Karlslunds IF
2:30:36.903590
+19:59.119800
62.6p
20
Lars Dalgren
Ryda SK
2:32:27.914610
+21:49.130820
61.6p
21
Anders Rennermalm
Lima IF
2:32:58.917740
+22:20.133950
61.4p
22
Lars Carlsson
Vedevågs IF
2:33:05.918490
+22:28.134700
61.3p
23
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
2:35:36.933570
+24:58.149780
60.1p
24
Lars Johansson
IFK Göteborg Skidor
2:35:43.934200
+25:05.150410
60.1p
25
Thomas Jonsson
Grava SK
2:35:52.935130
+25:14.151340
60.0p
26
Jörgen Dahl Larsson
Filipstads SF
2:35:54.935390
+25:17.151600
60.0p
27
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga
2:36:30.938960
+25:52.155170
59.7p
28
Per Celen
IK Stern
2:37:13.943290
+26:36.159500
59.4p
29
David Pettersson
IFK Mora SK
2:37:17.943650
+26:39.159860
59.4p
30
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:40:22.962150
+29:44.178360
58.0p
31
Kjell Bergqvist
Axa SC
2:40:26.962550
+29:48.178760
57.9p
32
Anders Stöt
IFK Mora SK
2:40:44.964370
+30:06.180580
57.8p
33
Håkan Aronsson
Grava SK
2:40:47.964670
+30:09.180880
57.8p
34
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:41:01.966020
+30:23.182230
57.7p
35
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:41:32.969120
+30:54.185330
57.5p
36
Peter Kamström
Bullarens Goif
2:43:19.979850
+32:41.196060
56.7p
37
Göran K Larsson
IFK Grängesbergs Alpina
2:43:30.980960
+32:52.197170
56.6p
38
Joakim Rölander
Borås SK
2:44:11.985010
+33:33.201220
56.4p
39
Lars-göran Jonsson
Axa SC
2:45:16.991570
+34:38.207780
55.9p
40
Stefan Holmebrant
Trollhättans SOK
2:45:38.993710
+35:00.209920
55.8p
41
Håkan Ridegren
IK Nocout
2:46:25.998440
+35:47.214650
55.5p
42
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
2:47:51.1007000
+37:13.223210
54.9p
43
Richard Isidor Björk
Lima IF
2:48:07.1008610
+37:29.224820
54.8p
44
Lars Zetterberg
IK Jordbänningarna
2:48:09.1008850
+37:31.225060
54.8p
45
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:48:50.1012940
+38:12.229150
54.5p
46
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:49:05.1014420
+38:27.230630
54.4p
47
Nils-erik Björkbacka
Domnarvets Goif
2:49:32.1017190
+38:55.233400
54.2p
48
Mikael Jalefors
IFK Västerås
2:51:31.1029000
+40:53.245210
53.5p
49
Peter Tern
Hammarby IF SF
2:51:42.1030130
+41:04.246340
53.4p
50
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:52:22.1034160
+41:44.250370
53.2p
51
Tapio Koppelo
OK Stigen
2:53:22.1040100
+42:44.256310
52.8p
52
Magnus Svensson
Dalslandspolisen IF
2:55:41.1054040
+45:03.270250
52.0p
53
Anders Rådström
SK Bore
2:58:30.1070900
+47:52.287110
51.0p
54
Göran Emeretsson
IK Stern
2:59:20.1075910
+48:42.292120
50.7p
55
Jörgen Tristen
Fredrikshofs SK
3:01:07.1086620
+50:29.302830
50.2p
56
Gert-ove Johansson
Lysekils Skl
3:01:25.1088430
+50:47.304640
50.1p
57
Mikael Christensson
IK Stern
3:03:03.1098240
+52:25.314450
49.5p
58
Lars-ove Larsson
Axa SC
3:05:07.1110680
+54:29.326890
48.9p
59
Jens Olsson
IK Jarl
3:07:13.1123280
+56:35.339490
48.2p
60
Jan Reuter
Granbergsdals IF
3:08:54.1133300
+58:16.349510
47.7p
61
Tomas Larsson
Axa SC
3:11:38.1149790
+1:01:01.366000
46.9p
62
Kjell Hedblom
Ericssons IK Stockholm
3:13:09.1158800
+1:02:31.375010
46.5p
63
Bert-ola Mattsson
Idefjordens SK
3:14:22.1166140
+1:03:44.382350
46.2p
64
Björn Henriksson
Norrbärke SK
3:18:02.1188180
+1:07:24.404390
45.2p
65
Per Jonsson
Karlslunds IF
3:19:37.1197630
+1:08:59.413840
44.8p
66
Fredrik Norelius
Axfood IT
3:21:13.1207220
+1:10:35.423430
44.4p
67
Pelle Helleström
IFK Mockfjärd
3:24:04.1224370
+1:13:26.440580
43.6p
68
Conny Gunnarsson
Grums SK
3:24:57.1229600
+1:14:19.445810
43.4p
69
Per Jemt
Arvika IS
3:26:06.1236540
+1:15:28.452750
43.1p
70
Kent Hagen
Ericsson BIL
3:28:28.1250720
+1:17:50.466930
42.6p
71
Anders Andehede
Skinnskattebergs SK
3:30:57.1265610
+1:20:19.481820
42.0p
72
Stefan Kylebäck
IK Stern
3:57:59.1427890
+1:47:22.644100
36.6p