Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
43.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Eklöf
Björkfors GoIF - Team Erection
2:24:10.864960
72.0p
2
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:30:31.903020
+6:20.37960
68.6p
3
Anders Olsson
ICA Banken
2:31:41.910060
+7:31.45000
68.0p
4
Ove Helgee
Alstermo IF
2:31:43.910230
+7:32.45170
68.0p
5
Roger Lindberg
Ik Wilske
2:33:55.923490
+9:45.58430
66.9p
6
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:34:21.926020
+10:10.60960
66.7p
7
Jesper Halvarsson
Björkfors GoIF - Team Erection
2:37:11.943080
+13:01.78020
65.3p
8
Marcus Carlsson
IFK Skövde Skidor
2:37:58.947770
+13:48.82710
64.9p
9
Claes Olsson
Göteborgs Slalomklubb
2:39:41.958090
+15:31.93030
64.1p
10
Johan Bäck
Vaggeryd SOK
2:46:35.999420
+22:24.134360
61.2p
11
Niclas Lindqvist
Hvetlanda SKI
2:47:14.1003350
+23:03.138290
60.9p
12
Michael Nilsson
Sya sk
2:47:49.1006890
+23:39.141830
60.7p
13
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:49:29.1016830
+25:18.151770
60.0p
14
Fredrik Larsson
Borås SK
2:53:20.1039990
+29:10.174930
58.5p
15
Mikael Nilsson
Landsbro if skidor
2:54:26.1046520
+30:15.181460
58.1p
16
Jan-Ola Andersson
Hvetlanda sk
2:54:33.1047220
+30:22.182160
58.1p
17
Lennart Olsson
Göteborgs Skidklubb
2:56:34.1059320
+32:23.194260
57.3p
18
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:56:41.1060020
+32:30.194960
57.3p
19
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:56:54.1061380
+32:44.196320
57.2p
20
Mikael Åström
Ronneby OK
2:57:07.1062690
+32:57.197630
57.1p
21
Jens Åström
IK Stern
2:58:25.1070470
+34:15.205410
56.7p
22
Magnus Stenvall
IKHP
2:58:33.1071220
+34:22.206160
56.6p
23
Ulrik Svensson
IF Hallby
2:59:15.1075410
+35:04.210350
56.4p
24
Jörgen Ranneberg
Axa SC
3:01:36.1089520
+37:25.224460
55.6p
25
Magnus Hamp
Axa SC
3:04:58.1109730
+40:47.244670
54.5p
26
Joacim Samuelsson
Nybro Ski
3:05:33.1113240
+41:22.248180
54.3p
27
Jakub Cvach
Hindås SK
3:07:15.1123470
+43:05.258410
53.7p
28
Hans Blom
Axa SC
3:08:27.1130610
+44:16.265550
53.4p
29
Jonas Björck
IK Albion
3:09:21.1136040
+45:10.270980
53.1p
30
Thomas Malmberg
Ok Landehof
3:09:27.1136650
+45:16.271590
53.0p
31
Roger Petersson
SOK Viljan
3:10:02.1140160
+45:52.275100
52.9p
32
Johan Tell
IK NocOut.se
3:11:26.1148510
+47:15.283450
52.4p
33
Magnus Jöborn
Lerums SOK
3:11:40.1149970
+47:30.284910
52.4p
34
Joakim Vadström
Skogsbygdens IF
3:13:45.1162480
+49:35.297420
51.8p
35
robert isaksson
IF Rigor
3:14:02.1164170
+49:52.299110
51.7p
36
Klaus Fjalland
Hareskoven Skiklub
3:26:15.1237430
+1:02:04.372370
48.3p
37
Albin Andersson
Ok Landehof
3:28:15.1249400
+1:04:04.384340
47.8p
38
Jörgen Jindö
IK Stern
3:29:57.1259650
+1:05:46.394590
47.4p
39
Joakim Kvist
IFK Österbymo
3:30:00.1259900
+1:05:49.394840
47.4p
40
Pål Dahle
IK Stern
3:30:11.1261030
+1:06:00.395970
47.3p
41
Patric Smedberg
Elmhults SC
3:30:23.1262240
+1:06:12.397180
47.3p
42
Håvard Eriksen
SOK Viljan
3:34:54.1289300
+1:10:43.424240
46.2p
43
Mikael Eriksson
IKHP
3:39:40.1317900
+1:15:29.452840
45.1p
44
Mattias Borg
Kungsäters IF
3:40:20.1321920
+1:16:09.456860
45.0p
45
Hugo Karlsson
AXA sportsclub
3:40:45.1324430
+1:16:34.459370
44.9p
46
Ola Brusehed
FK Herkules
3:42:57.1337690
+1:18:47.472630
44.4p
47
Jörgen Larsson
Herrljunga sk
3:45:42.1354190
+1:21:32.489130
43.8p
48
Mattias Bergström
Norrköpings sk
3:46:35.1359400
+1:22:24.494340
43.6p
49
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
3:56:13.1417280
+1:32:03.552220
41.7p
50
Morten Bang Nørgaard
Allerød Skiklub
3:56:34.1419350
+1:32:23.554290
41.6p
51
Johan Robertson
Nässjö SF
3:57:41.1426010
+1:33:30.560950
41.4p
52
Christian Olesen
København SK
3:58:51.1433080
+1:34:41.568020
41.2p
53
Rikard Svensson
OK Orion
4:06:57.1481620
+1:42:46.616560
39.8p
54
Christer Carlen
Habo
4:07:12.1483130
+1:43:01.618070
39.7p
55
Tomas Franzén
IK Stern
4:10:18.1501740
+1:46:07.636680
39.2p
56
Magnus Svensson
OK Landehof
4:23:39.1581820
+1:59:28.716760
37.1p
57
Niklas Frejd
Träslövsläge
4:26:32.1599170
+2:02:22.734110
36.6p
58
Jonas Johansson
Toråsgård AB
4:28:34.1611310
+2:04:23.746250
36.3p
59
Joakim Thelberg
IK Uven
4:34:57.1649610
+2:10:46.784550
35.4p
60
Jan Johansson
Mölndal
4:38:53.1673210
+2:14:42.808150
34.9p
61
Torbjörn Andersson
Msok
4:39:59.1679840
+2:15:48.814780
34.8p
62
Stefan Cumtell
Axa SC
5:34:55.2009440
+3:10:44.1144380
28.7p
63
Lukas Cronberg
IK Stern
5:46:03.2076260
+3:21:52.1211200
27.8p
-
Fredrik Nilsson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Andréas Håkansson
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Kalle Persson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Jörgen Lundgren
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Bengt Hansson
OK Löftan
23:59:58.8639700
-
Daniel Lönngren
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Jonas Ask
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Andrew Lawrenson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Anders Jägard
Ok Landehof
23:59:58.8639700
-
Jacob Kölle Christenssen
Köpenhamn
23:59:58.8639700
-
Mads Birkeland
Vaasa
23:59:58.8639700
-
Leif Hansson
OK ALEHOF
23:59:59.8639800
-
Kevin Shearman
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
Peter Warlich
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Hans Beckert
Falkenbergs OK
23:59:59.8639800
-
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Tobias Westman
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)