Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Falköpings AIK SK
Plats: Falköping
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Resultatsammanfattning
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
2:16.13545
2
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
2:26.14522
3
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
2:26.14549
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Björnlinger
IK Vista
2:16.13511
2
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
2:17.13630
3
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
2:17.13635
D 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lova Broström
Sya SK
2:00.11926
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:05.12401
3
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2:08.12742
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:46.10513
2
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
1:59.11836
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:02.12137
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
1:51.11024
2
Klara Ask
Borås SK
1:51.11059
3
Maja Westh
SK Bore
1:53.11218
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
1:43.10252
2
Jennifer Forsmark
Malungs IF
1:47.10679
3
Ida Kihlén
Malungs IF
1:48.10757
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
2:02.12186
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
2:15.13435
3
Karl Kylborn
Almby IK
2:17.13637
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bryne
IK Fryken
2:00.11958
2
Harald Ekenberg
IK Stern
2:06.12577
3
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:09.12834
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:50.10932
2
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:54.11343
3
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:54.11385
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:43.10255
2
Linus Rydin
Tranemo IF
1:45.10418
3
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
1:47.10675
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:37.9647
2
Jonathan Norder
IF Rigor
1:41.10026
3
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:41.10065
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Persson
SK Bore
1:25.8426
2
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:28.8716
3
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:30.8934
H 21
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:34.9327
2
Viktor Axelsson
Borås SK
1:37.9602
D 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
1:50.10938
2
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
1:50.10973
3
Thea Eriksson
Årjängs IF
1:51.11000
H 10
0.75km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
1:35.9476
2
Martin Höiby
OK Landehof
1:36.9513
3
Erik Källström
OK Landehof
1:38.9735
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk sprint 2015
Tour de Mösseberg E3 Teknisk Sprint 2014
Tävlingar i närheten
SIF-Rullen 2015
Höstrullen 2015
Rådarullen 2015
Isaberg Final Climb 2015
Tidaholmsloppet 2015
ICA-rullen 2015
Landsjön runt 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan