Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Final
2015-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Totalställnng i touren
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Jaktstart
1
Anna Karlsson
Årjängs IF
4:40.27903
2
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
4:44.28310
+4.307
3
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
4:44.28363
+4.360
4
Thea Eriksson
Årjängs IF
4:53.29260
+13.1257
5
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
5:31.33089
+51.5086
6
Maja Axelsson
OK Landehof
5:40.33929
+1:00.5926
7
Sandra Ling
IF Hallby SOK
5:45.34447
+1:05.6444
8
Ella Jonsson
Zinkgruvans IF
6:02.36141
+1:22.8138
9
Rebecka Lennartsson
Årjängs IF
6:03.36213
+1:23.8210
10
Alva Bengtsson
Tranemo IF
6:03.36299
+1:23.8296
11
Ellen Berg
Granbergsdals IF
6:07.36623
+1:27.8620
12
Alva Björk
Trollhättans SOK
6:10.36923
+1:30.8920
13
Sara Ohlin
Tranemo IF
6:17.37635
+1:37.9632
14
Mira Perlerot Göransson
Äspereds IF
6:18.37736
+1:38.9733
15
Ellen Trofast
Borensbergs IF SK
6:24.38372
+1:44.10369
16
Ida Körle
OK Landehof
6:34.39370
+1:54.11367
17
Lisa Östensson
Länghems IF
6:46.40599
+2:06.12596
18
Amanda Atterhed
Garphyttans IF
6:49.40836
+2:09.12833
19
Kajsa Ekenberg
IK Stern
6:58.41762
+2:18.13759
20
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
6:59.41899
+2:19.13896
21
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
7:07.42689
+2:27.14686
22
Elsa Moqvist
OK Landehof
7:08.42790
+2:28.14787
23
Ellen Norman
Sävedalens AIK
7:26.44561
+2:46.16558
24
Elin Stomberg
Almby IK
7:30.44960
+2:50.16957
25
Rut Hansson
Landsbro IF SK
7:37.45650
+2:57.17647
26
Linnea Andersson
OK Landehof
7:38.45755
+2:58.17752
27
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
7:38.45794
+2:58.17791
28
Ingrid Skiöld
Borås SK
7:52.47112
+3:12.19109
29
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
7:52.47120
+3:12.19117
30
Stina Karlsten
Zinkgruvans IF
8:02.48113
+3:22.20110
31
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
8:14.49397
+3:34.21394
32
Wilda Friman
IF Rigor
8:43.52237
+4:03.24234
33
Wilma Reinholdsson
OK Alehof
8:43.52252
+4:03.24249
34
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
8:50.52900
+4:09.24897
35
Vilma Högman
Ulricehamns IF
9:22.56155
+4:42.28152