Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Milkoloppet
2008-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Therese Svensson
Järpens SK
51:19.307800
65.2p
2
Ida Indahl
Östersunds SK
53:59.323800
+2:40.15900
61.7p
3
Johanna Meyer
Östersunds SK
54:19.325800
+3:00.17900
61.3p
4
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
56:00.335900
+4:41.28000
59.3p
5
Petra Nilsson
Åsarna IK
56:10.336900
+4:51.29000
59.1p
6
Jennie Jirhed
Östersunds SK
56:33.339200
+5:14.31300
58.7p
7
Lisa K Svensson
Åsarna IK
56:41.340000
+5:22.32100
58.6p
8
Anna Gredander
Östersunds SK
56:44.340300
+5:25.32400
58.5p
9
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
57:34.345300
+6:15.37400
57.6p
10
Frida Hallquist
Åsarna IK
58:28.350700
+7:09.42800
56.7p
11
Katja Schwartz
Åsarna IK
58:49.352800
+7:30.44900
56.3p
12
Fanny Johansson
Tärna IK Fjällvinden
58:52.353100
+7:33.45200
56.2p
13
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
58:53.353200
+7:34.45300
56.2p
14
Maria Atterhagen
Åsarna IK
59:19.355800
+8:00.47900
55.8p
15
Erika Oskarsson
Östersunds SK
1:00:11.361000
+8:52.53100
54.9p
16
Alexandra Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
1:00:14.361300
+8:55.53400
54.9p
17
Lisa Svensson
Åsarna IK
1:00:37.363600
+9:18.55700
54.5p
18
Maria Görlin
Domnarvets GOIF
1:00:52.365100
+9:33.57200
54.3p
19
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Vålådalen SK
1:01:24.368300
+10:05.60400
53.8p
20
Caroline Danielsson
Hammerdal IF
1:01:30.368900
+10:11.61000
53.7p
21
Moa Ullén
Hammerdal IF
1:01:37.369600
+10:18.61700
53.6p
22
Kristina Larsson
No Club
1:02:32.375100
+11:13.67200
52.7p
23
Irene Larsson
Njurunda SK
1:03:17.379600
+11:58.71700
52.1p
24
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:04:00.383900
+12:41.76000
51.4p
25
Ulrika Ehn
Spikbodarnas IK
1:05:32.393100
+14:13.85200
50.2p
26
Anne Terese Skott-Dahlgren
Funäsdalens IF
1:08:43.412200
+17:24.104300
47.7p
27
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:09:20.415900
+18:01.108000
47.3p
28
Åsa Nilsson
Brunflo IF
1:09:24.416300
+18:05.108400
47.2p
29
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:10:57.425600
+19:38.117700
46.1p
30
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:11:19.427800
+20:00.119900
45.9p
31
Lena Sjöström
Östersunds SK
1:18:19.469800
+27:00.161900
41.6p
32
Marianne Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:18:42.472100
+27:23.164200
41.3p
33
Jenny Berg
Litsbygdens SK
1:19:57.479600
+28:38.171700
40.7p
33
Irja Larsson
Litsbygdens SK
1:19:57.479600
+28:38.171700
40.7p
35
Johanna Sveding Höög
Frösö IF
1:20:41.484000
+29:22.176100
40.3p
36
Marja Kristin Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:25:22.512100
+34:03.204200
38.0p
37
Helén Söderholm
Gräftåvallens SK
1:25:30.512900
+34:11.205000
37.9p
38
Lena Sonning
Litsbygdens SK
1:25:42.514100
+34:23.206200
37.8p
39
Ann Ragnvaldsson
Östersunds SK
1:27:26.524500
+36:07.216600
37.0p
40
Saila-Marie Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:27:37.525600
+36:18.217700
36.9p
41
Malin Boström
Litsbygdens SK
1:28:03.528200
+36:44.220300
36.8p
42
Susanne Andreasson
Orrvikens IK
1:36:47.580600
+45:28.272700
33.3p
43
Ellen Britta Persson
Stuguns SOK Gjurd
1:37:48.586700
+46:29.278800
32.9p
44
Barbro Adolfsson
Krogsereds IK
1:42:54.617300
+51:35.309400
31.2p