Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
2:34:38.927700
74.3p
2
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:44:01.984000
+9:23.56200
69.3p
3
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:47:03.1002200
+12:25.74400
67.8p
4
Tomas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:47:15.1003400
+12:37.75600
67.7p
5
Gustaf Wangel
Nacka Värmdö SK
2:48:39.1011800
+14:01.84000
67.1p
6
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:48:44.1012300
+14:06.84500
67.0p
7
Per Blomgren
Vassunda IF
2:49:35.1017400
+14:57.89600
66.6p
8
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:49:49.1018800
+15:11.91000
66.5p
9
Daniel Edquist
AXA SC
2:53:49.1042800
+19:11.115000
64.7p
10
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:57:23.1064200
+22:45.136400
63.2p
11
Mikael Lange
Storvreta IK
3:00:53.1085200
+26:15.157400
61.8p
12
Stefan Eriksson
IK Droppen
3:01:05.1086400
+26:27.158600
61.7p
13
Johan Thalin
Östervåla IF
3:02:20.1093900
+27:42.166100
61.2p
14
Olof Borell
IK Rex
3:02:33.1095200
+27:55.167400
61.1p
15
Jonas Nyqvist
Bålsta SK
3:05:17.1111600
+30:39.183800
60.1p
16
Patrik Lundberg
Häverödals IF
3:07:32.1125100
+32:54.197300
59.3p
17
Joakim Ramqvist-hallin
Häverödals IF
3:08:05.1128400
+33:27.200600
59.1p
18
Henrik Krook
Täby IS SK
3:08:33.1131200
+33:55.203400
58.9p
19
Niclas Rydell
AXA SC
3:08:39.1131800
+34:01.204000
58.9p
20
Peter Rosenqvist
AXA SC
3:08:59.1133800
+34:21.206000
58.7p
21
Peter Jacobson
Q-Med FF
3:17:11.1183000
+42:33.255200
55.9p
22
Martin Andersson
IK Rex
3:17:25.1184400
+42:47.256600
55.9p
23
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
3:18:29.1190800
+43:51.263000
55.5p
24
Mattias Ring
Vattholma IF
3:19:01.1194000
+44:23.266200
55.3p
25
Christofer Wallér
AXA SC
3:23:14.1219300
+48:36.291500
54.0p
26
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
3:25:10.1230900
+50:32.303100
53.5p
27
Jerker Axlund
IK Rex
3:26:31.1239000
+51:53.311200
53.1p
28
Armel Grimault
AXA SC
3:31:09.1266800
+56:31.339000
51.7p
29
Andreas Hultman
Storvreta IK
3:31:10.1266900
+56:32.339100
51.7p
30
Lars-Gunnar Andersson
IK Rex
3:33:52.1283100
+59:14.355300
51.0p
31
Sören Ryholm
Ufk
3:34:01.1284000
+59:23.356200
50.9p
32
Niklas Engblom
Storvreta IK
3:34:46.1288500
+1:00:08.360700
50.7p
33
Johan Småroos
Åland Triathlon Club
3:37:16.1303500
+1:02:38.375700
50.1p
34
Michael Töråsen
Enköpings Aif
3:45:14.1351300
+1:10:36.423500
48.1p
35
Hugo Leichenring
Föreningen IKJ Haninge
3:46:10.1356900
+1:11:32.429100
47.9p
36
Mats Berggren
Ufk
3:46:43.1360200
+1:12:05.432400
47.7p
37
Mattias Jakobsson
Trångsund
3:56:09.1416800
+1:21:31.489000
45.6p
38
Mathias Elenius
Abb IF SK
4:02:18.1453700
+1:27:40.525900
44.3p
39
Niklas Jansson
IFK Västerås SK
4:27:03.1602200
+1:52:25.674400
39.8p
-
Jonas Strandell
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
Carl Troedsson
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Magnus Karlsson
Häverödals IF
23:59:59.8639800
-
Daniel Arvidsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Lundquist
IK Rex
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)