Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Distans
2015-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Dalarna
8:22.50110
2
Moa Hansson
Småland
8:28.50710
+6.500
3
Tilde Bångman
Jämtland-Härjedalen
8:43.52200
+20.1990
4
Josehanna Lundgren Wikström
Värmland
8:43.52230
+21.2020
5
Alva Sköld
Uppland
8:54.53330
+32.3120
6
Elsa Wallin
Gästrikland
8:59.53840
+37.3630
7
Julia Nilsson
Jämtland-Härjedalen
9:01.54040
+39.3830
7
Ella Georgsson
Gästrikland
9:01.54040
+39.3830
9
Elin Andersson
Jämtland-Härjedalen
9:05.54400
+42.4190
10
Lovisa Bivstedt
Stockholm
9:05.54440
+43.4230
11
Gabriella Thors
Dalarna
9:10.54990
+48.4780
12
Linn Tapani
Dalarna
9:11.55080
+49.4870
13
Elin Lindberg
Dalarna
9:15.55480
+53.5270
14
Tove Pettersson
Östergötland
9:17.55600
+54.5390
15
Ida Andersson
Jämtland-Härjedalen
9:18.55740
+56.5530
16
Olivia Norberg
Norrbotten
9:18.55750
+56.5540
17
Linnea Sjödin
Dalarna
9:18.55790
+56.5580
18
Wilma Björkman
Dalarna
9:19.55800
+56.5590
18
Magdalena Nilsson
Västerbotten
9:19.55800
+56.5590
20
Matilda Bäck
Jämtland-Härjedalen
9:19.55880
+57.5670
21
Maja Årebäck
Västerbotten
9:21.56070
+59.5860
22
Ella Hugg Olsson
Medelpad
9:22.56150
+1:00.5940
23
Signe Svensson
Stockholm
9:24.56380
+1:02.6170
24
Kerstin Näslund
Värmland
9:34.57380
+1:12.7170
25
SaraKajsa Hermansson
Jämtland-Härjedalen
9:35.57490
+1:13.7280
26
Ida Norman
Ångermanland
9:37.57680
+1:15.7470
27
Tuva Persson
Västergötland
9:40.57920
+1:18.7710
28
Elina Nilsson
Västerbotten
9:47.58630
+1:25.8420
29
Sofia Boström
Ångermanland
9:49.58800
+1:26.8590
30
Matilda Evaldsson
Värmland
9:51.59020
+1:29.8810
31
Lisa Melén-Olsson
Uppland
9:56.59500
+1:33.9290
32
Moa Backlund
Gästrikland
9:56.59510
+1:34.9300
33
Sofia Westerlund
Norrbotten
9:56.59550
+1:34.9340
34
Olivia Lavén
Stockholm
9:58.59750
+1:36.9540
35
Nora Lignell
Medelpad
10:02.60170
+1:40.9960
36
Maja Kannius
Västergötland
10:03.60210
+1:41.10000
37
Erika Österman
Uppland
10:05.60490
+1:43.10280
38
Agnes Stjerna
Jämtland-Härjedalen
10:07.60680
+1:45.10470
38
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
10:07.60680
+1:45.10470
40
Paige Lembke
Stockholm
10:07.60690
+1:45.10480
41
Evelina Christensen
Stockholm
10:08.60770
+1:46.10560
42
Amanda Hedström
Värmland
10:10.60900
+1:47.10690
43
Malin Hedström
Hälsingland
10:11.61000
+1:48.10790
44
Julia Johansson
Ångermanland
10:13.61240
+1:51.11030
45
Linnea Johansson
Östergötland
10:22.62180
+2:00.11970
46
Wilma Löfgren
Medelpad
10:25.62400
+2:02.12190
47
Bente Skåle
Jämtland-Härjedalen
10:25.62420
+2:03.12210
48
Hanna Holmgren
Medelpad
10:25.62450
+2:03.12240
49
Ida Wickberg
Ångermanland
10:26.62530
+2:04.12320
50
Alva Andreasson
Värmland
10:27.62690
+2:05.12480
51
Ida Wasell
Jämtland-Härjedalen
10:28.62760
+2:06.12550
52
Rebecca Lekberg
Göteborg
10:29.62800
+2:06.12590
53
Ida Roos
Västergötland
10:30.62950
+2:08.12740
54
Jenny Edin
Medelpad
10:31.63010
+2:09.12800
55
Linn Schogster
Västerbotten
10:31.63070
+2:09.12860
56
Lovisa Engholm
Medelpad
10:32.63110
+2:10.12900
57
Ebba Skåninger
Stockholm
10:40.63930
+2:18.13720
58
Thea Rickardsson
Jämtland Härjedalen
10:41.64080
+2:19.13870
59
Emilia Pettersson
Ångermanland
10:42.64110
+2:20.13900
60
Maja Eriksson
Gästrikland
10:49.64800
+2:26.14590
61
Nannie Johansson
Bohuslän-Dal
10:54.65300
+2:31.15090
62
Maja Kurjenkallio
Småland
11:04.66300
+2:41.16090
63
Hilma Persson
Hälsingland
11:10.66920
+2:48.16710
64
Lovisa Persson
Bohuslän-Dal
11:18.67720
+2:56.17510
65
Pernilla Westergren
Västerbotten
11:19.67880
+2:57.17670
66
Hanna Fischer
Värmland
11:23.68260
+3:01.18050
67
Elin Dahl
Gotland
11:47.70610
+3:25.20400
68
Elisabeth Mikkelsen
Småland
11:47.70650
+3:25.20440
69
Matilda Drottenmyr
Gotland
15:50.94970
+7:28.44760
-
Alma Wilhelmsson
Västergötland
23:59:59.8639800
-
Amanda Robertsson
Halland
23:59:59.8639800
-
Ida Lundgren
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Emmi Eriksson
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Moa Karlsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Ester Freidlitz
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Ronja Andersdotter
Örebro län
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)