Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Sprint
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Robin Ivansson
Jämtland-Härjedalen
2:00.11929
2
Emil Rapp
Dalarna
2:01.12065
+1.36
3
Emil Danielsson
Gästrikland
2:03.12213
+2.184
4
Linus Rydin
Västergötland
2:03.12247
+3.218
5
Georg Ersson
Medelpad
2:05.12406
+4.377
6
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:05.12408
+4.379
7
Linus Westergren
Västerbotten
2:07.12656
+7.627
8
Alfred Eriksson
Dalarna
2:07.12669
+7.640
9
Arvid Schön
Uppland
2:07.12694
+7.665
10
Emil Simu
Norrbotten
2:08.12777
+8.748
11
Jens Eriksson
Norrbotten
2:09.12837
+9.808
12
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:09.12841
+9.812
13
Simon Strömberg
Västerbotten
2:09.12882
+9.853
14
Isac Lieback
Västergötland
2:10.12913
+9.884
15
Pål Jonsson
Norrbotten
2:10.12946
+10.917
16
Isidor Melander Wiksten
Medelpad
2:10.12947
+10.918
17
Viktor Svensk
Dalarna
2:10.12978
+10.949
18
Joel Erntsson
Östergötland
2:12.13112
+11.1083
19
Viktor Wiig
Medelpad
2:13.13286
+13.1257
20
David Sjöberg
Uppland
2:14.13338
+14.1309
21
John Hermansson
Dalarna
2:14.13361
+14.1332
21
Carl Hedin
Småland
2:14.13361
+14.1332
23
Albin Lundqvist
Värmland
2:14.13365
+14.1336
24
Erik Backlund
Västergötland
2:15.13413
+14.1384
25
Arvid Värmsjö
Värmland
2:15.13475
+15.1446
26
Lucas Laagen
Västergötland
2:16.13540
+16.1511
27
Joel Engberg
Jämtland-Härjedalen
2:16.13550
+16.1521
28
Jakob Tellsen
Östergötland
2:16.13584
+16.1555
29
Fabian Csiky
Västerbotten
2:16.13598
+16.1569
30
Filip Borgström
Medelpad
2:17.13618
+16.1589
30
Jonathan Edman
Västerbotten
2:17.13618
+16.1589
32
Truls Gisselman
Hälsingland
2:17.13690
+17.1661
33
Joel Wessman
Östergötland
2:17.13698
+17.1669
34
Dennis Sjöberg
Dalarna
2:18.13718
+17.1689
35
Christoffer Eriksson
Värmland
2:18.13738
+18.1709
36
Jakob Tapani
Dalarna
2:18.13745
+18.1716
37
Mårten Gedda
Göteborg
2:18.13790
+18.1761
38
Anton Karlsson
Bohuslän-Dal
2:19.13875
+19.1846
39
Erik Lindgren
Gästrikland
2:19.13891
+19.1862
40
Elias Röstin
Stockholm
2:20.13923
+19.1894
41
Oskar Pettersson
Östergötland
2:20.13934
+20.1905
42
Victor Lukka
Ångermanland
2:20.13941
+20.1912
43
Karl Stark
Småland
2:20.13984
+20.1955
44
Edwin Svensson
Hälsingland
2:21.14046
+21.2017
45
Oskar Persson
Göteborg
2:21.14071
+21.2042
46
Love Kreij
Medelpad
2:21.14079
+21.2050
47
Mattias Törnqvist
Örebro län
2:22.14103
+21.2074
48
Johannes Josefsson
Stockholm
2:22.14112
+21.2083
49
Adam Hodin
Gästrikland
2:22.14152
+22.2123
50
Alexander Melin
Stockholm
2:23.14212
+22.2183
51
Hampus Bodin
Ångermanland
2:23.14253
+23.2224
52
Hugo Jonsson
Värmland
2:23.14289
+23.2260
53
Linus Jonsson
Värmland
2:24.14338
+24.2309
54
Viktor Wallberg
Ångermanland
2:26.14500
+25.2471
55
Lucas Höiby
Göteborg
2:26.14567
+26.2538
56
Vincent Johnson
Medelpad
2:26.14572
+26.2543
57
Gustav Greus Nilsson
Västerbotten
2:27.14640
+27.2611
58
Hampus Claesson
Uppland
2:27.14654
+27.2625
59
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:27.14673
+27.2644
60
Melker Elofsson
Småland
2:28.14789
+28.2760
61
Erik Karlsson
Västerbotten
2:29.14857
+29.2828
62
Axel Berglund
Västergötland
2:29.14859
+29.2830
63
David Wesslén
Uppland
2:30.14971
+30.2942
64
Melvin Friis
Bohuslän-Dal
2:31.15051
+31.3022
65
Christoffer Näs
Värmland
2:31.15053
+31.3024
66
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:33.15230
+33.3201
67
Anton Dahlblom
Halland
2:33.15235
+33.3206
68
Hugo Ström
Västergötland
2:33.15293
+33.3264
69
Vilhelm Korpela
Ångermanland
2:34.15342
+34.3313
70
Albin Toll
Småland
2:35.15426
+34.3397
71
Nils Kylborn
Örebro län
2:35.15464
+35.3435
72
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:37.15671
+37.3642
73
Albin Hallander
Östergötland
2:38.15757
+38.3728
74
Mattias Österdahl
Gotland
2:41.16069
+41.4040
75
Olof Eriksson
Jämtland-Härjedalen
2:42.16101
+41.4072
76
Albin Lindgren
Gotland
2:44.16365
+44.4336
77
Ludwig Sandberg
Uppland
2:45.16403
+44.4374
78
Axel karell
Hälsingland
2:45.16413
+44.4384
79
Marius Mathisen
Jämtland-Härjedalen
2:45.16490
+45.4461
80
Oscar Karlsson
Östergötland
2:52.17157
+52.5128
81
Carl Svensson
Stockholm
2:56.17518
+55.5489
82
Felix Lindfors
Västerbotten
2:57.17662
+57.5633
-
Oskar Åslund
Jämtland-Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Edvard Nilsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Erik Dahlqvist
Stockholm
23:59:59.8639800