Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Sprint
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Småland
2:08.12769
2
Tilda Östberg
Dalarna
2:09.12823
+0
3
Linnea Sjödin
Dalarna
2:17.13606
+8.737
4
Lovisa Bivstedt
Stockholm
2:17.13665
+8.796
5
Gabriella Thors
Dalarna
2:18.13720
+9.851
6
Tilde Bångman
Jämtland-Härjedalen
2:18.13772
+10.903
7
Alva Sköld
Uppland
2:19.13811
+10.942
8
Olivia Norberg
Norrbotten
2:19.13884
+11.1015
9
Elsa Wallin
Gästrikland
2:20.13945
+11.1076
10
Ella Hugg Olsson
Medelpad
2:20.13971
+12.1102
11
Elin Lindberg
Dalarna
2:21.14054
+12.1185
12
Josehanna Lundgren Wikström
Värmland
2:21.14059
+12.1190
13
Linn Tapani
Dalarna
2:22.14120
+13.1251
14
Ella Georgsson
Gästrikland
2:22.14130
+13.1261
15
Elin Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:22.14147
+13.1278
16
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:23.14252
+14.1383
17
Ida Norman
Ångermanland
2:24.14313
+15.1444
18
Julia Nilsson
Jämtland-Härjedalen
2:24.14394
+16.1525
19
Alma Wilhelmsson
Västergötland
2:25.14426
+16.1557
20
Maja Årebäck
Västerbotten
2:25.14434
+16.1565
21
Wilma Björkman
Dalarna
2:25.14493
+17.1624
22
Sofia Boström
Ångermanland
2:26.14549
+17.1680
23
Matilda Bäck
Jämtland-Härjedalen
2:26.14553
+17.1684
24
Ida Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:26.14568
+17.1699
25
Nora Lignell
Medelpad
2:27.14603
+18.1734
26
Wilma Löfgren
Medelpad
2:27.14635
+18.1766
27
Signe Svensson
Stockholm
2:27.14640
+18.1771
28
Agnes Stjerna
Jämtland-Härjedalen
2:27.14676
+19.1807
29
Tuva Persson
Västergötland
2:27.14677
+19.1808
30
Malin Hedström
Hälsingland
2:28.14714
+19.1845
31
Jenny Edin
Medelpad
2:28.14732
+19.1863
32
Tove Pettersson
Östergötland
2:28.14761
+19.1892
33
Emmi Eriksson
Västerbotten
2:29.14818
+20.1949
34
Lisa Melén-Olsson
Uppland
2:29.14825
+20.1956
35
Sofia Westerlund
Norrbotten
2:30.14914
+21.2045
36
Elina Nilsson
Västerbotten
2:30.14928
+21.2059
37
Erika Österman
Uppland
2:31.15016
+22.2147
38
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
2:31.15057
+22.2188
39
Bente Skåle
Jämtland-Härjedalen
2:33.15273
+25.2404
40
Maja Kannius
Västergötland
2:34.15305
+25.2436
41
SaraKajsa Hermansson
Jämtland-Härjedalen
2:34.15332
+25.2463
42
Moa Backlund
Gästrikland
2:35.15421
+26.2552
43
Hanna Holmgren
Medelpad
2:36.15559
+27.2690
44
Hilma Persson
Hälsingland
2:36.15576
+28.2707
45
Olivia Lavén
Stockholm
2:37.15649
+28.2780
46
Linn Schogster
Västerbotten
2:37.15686
+29.2817
47
Evelina Christensen
Stockholm
2:38.15700
+29.2831
48
Amanda Hedström
Värmland
2:38.15705
+29.2836
49
Lovisa Engholm
Medelpad
2:38.15752
+29.2883
50
Rebecca Lekberg
Göteborg
2:38.15783
+30.2914
51
Thea Rickardsson
Jämtland Härjedalen
2:38.15796
+30.2927
52
Kerstin Näslund
Värmland
2:39.15819
+30.2950
53
Ida Wasell
Jämtland-Härjedalen
2:39.15839
+30.2970
54
Julia Johansson
Ångermanland
2:39.15843
+30.2974
55
Hanna Fischer
Värmland
2:39.15878
+31.3009
56
Ebba Skåninger
Stockholm
2:41.16011
+32.3142
57
Linnea Johansson
Östergötland
2:41.16084
+33.3215
58
Paige Lembke
Stockholm
2:41.16096
+33.3227
59
Alva Andreasson
Värmland
2:42.16125
+33.3256
60
Maja Kurjenkallio
Småland
2:42.16130
+33.3261
61
Amanda Robertsson
Halland
2:42.16184
+34.3315
62
Pernilla Westergren
Västerbotten
2:43.16274
+35.3405
63
Ida Wickberg
Ångermanland
2:46.16504
+37.3635
64
Emilia Pettersson
Ångermanland
2:46.16566
+37.3697
65
Maja Eriksson
Gästrikland
2:48.16700
+39.3831
66
Lovisa Persson
Bohuslän-Dal
2:48.16718
+39.3849
67
Elisabeth Mikkelsen
Småland
2:59.17826
+50.4957
68
Elin Dahl
Gotland
3:08.18750
+59.5881
69
Matilda Drottenmyr
Gotland
3:22.20168
+1:13.7299
-
Ronja Andersdotter
Örebro län
23:59:59.8639800
-
Matilda Evaldsson
Värmland
23:59:59.8639800
-
Ester Freidlitz
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Nannie Johansson
Bohuslän-Dal
23:59:59.8639800