Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA CUP Riksfinal Ski-Cross
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindquist
Östergötland
2:23.14200
2
Gustav Pålsson
Jämtland-Härjedalen
2:23.14247
+0
3
Isak Garfvé
Dalarna
2:26.14559
+3.259
4
Tobias Snell
Norrbotten
2:28.14725
+5.425
5
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:28.14776
+5.476
6
Erik Brandt
Dalarna
2:29.14856
+6.556
7
Simon Nilsson
Småland
2:33.15260
+10.960
8
Jens Nilsson
Ångermanland
2:35.15409
+12.1109
9
Sander Krouwel
Dalarna
2:35.15442
+12.1142
10
Victor Majbäck
Norrbotten
2:36.15557
+13.1257
11
Martin Blomberg
Västerbotten
2:36.15587
+13.1287
12
Oscar Andersson
Dalarna
2:37.15603
+14.1303
13
Hugo Sjögren
Västergötland
2:37.15628
+14.1328
14
Karl Grywenz
Uppland
2:38.15765
+15.1465
15
Melker Eklund
Ångermanland
2:40.15938
+17.1638
16
Erik Larsson
Dalarna
2:40.15985
+17.1685
17
Martin Lundström
Norrbotten
2:41.16009
+18.1709
18
David Borg
Södermanland
2:42.16127
+19.1827
19
Calle Rune
Stockholm
2:42.16175
+19.1875
19
Gustav Hedström
Jämtland-Härjedalen
2:42.16175
+19.1875
21
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:43.16219
+20.1919
22
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:43.16228
+20.1928
23
Emil Granstedt
Småland
2:43.16296
+20.1996
24
Wilhelm Bergentz
Örebro län
2:44.16310
+21.2010
25
Alexander Jonsson
Småland
2:44.16351
+21.2051
26
Johan Källström
Göteborg
2:44.16378
+21.2078
27
Oskar Algotsson
Jämtland-Härjedalen
2:45.16477
+22.2177
28
Laban Nordin
Ångermanland
2:46.16509
+23.2209
29
David Dudal
Örebro län
2:46.16536
+23.2236
30
Gustav Karlsson
Stockholm
2:47.16682
+24.2382
31
Albert Mattson
Stockholm
2:48.16701
+25.2401
32
Oskar Lundberg
Västergötland
2:48.16714
+25.2414
33
Axel Mattsson
Jämtland-Härjedalen
2:48.16748
+25.2448
34
Gustav Andersson
Västergötland
2:49.16804
+26.2504
35
Aksel Halvarsson
Jämtland-Härjedalen
2:49.16875
+26.2575
36
Olof Hedin
Småland
2:49.16891
+26.2591
37
Samuel Henning
Bohuslän-Dal
2:50.16942
+27.2642
38
Tor Rönnestrand
Jämtland-Härjedalen
2:50.16977
+27.2677
39
Sebastian Norr
Uppland
2:51.17005
+28.2705
40
Nils Schagerström
Örebro län
2:52.17166
+29.2866
41
David Melin
Uppland
2:52.17198
+29.2898
42
Jonas Weber
Östergötland
2:53.17232
+30.2932
43
Hampus Hallberg B
Hälsingland
2:54.17305
+31.3005
44
Gustav Ohlin
Västergötland
2:55.17420
+32.3120
45
Isac Morin
Jämtland-Härjedalen
2:55.17438
+32.3138
46
Anton Andersson
Jämtland-Härjedalen
2:55.17439
+32.3139
47
Gustav Ribbholm
Småland
2:58.17740
+35.3440
48
Hampus Andersson
Västergötland
2:58.17776
+35.3476
49
Axel Saitton
Ångermanland
2:58.17792
+35.3492
50
Gustav Karell
Hälsingland
2:59.17854
+36.3554
51
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:59.17887
+36.3587
52
Jonas Lenz
Medelpad
3:01.18005
+38.3705
53
Oliver Vengelin
Hälsingland
3:01.18034
+38.3734
54
Adam Näslund
Medelpad
3:02.18140
+39.3840
55
Marius Madsstuen
Halland
3:02.18168
+39.3868
56
Arvid Henning
Ångermanland
3:04.18301
+41.4001
57
Gabriel Nordgren
Västerbotten
3:04.18314
+41.4014
58
Elias Pedersen
Jämtland-Härjedalen
3:05.18461
+42.4161
59
Erik Gräntz
Hälsingland
3:05.18480
+42.4180
60
Rickard Mårtensson
Medelpad
3:06.18545
+43.4245
61
Gabriel Johansson
Bohuslän-Dal
3:06.18563
+43.4263
62
Arvid Aronsson
Bohuslän-Dal
3:08.18755
+45.4455
63
Gabriel Häggkvist
Värmland
3:09.18839
+46.4539
64
Olof Persson
Hälsingland
3:12.19112
+49.4812
65
Gustav Rautila
Medelpad
3:14.19336
+51.5036
66
Isac Karlsson
Västergötland
3:16.19509
+53.5209
67
Anton Svensson
Halland
3:18.19761
+55.5461
68
Helmer Lönnkvist
Stockholm
3:22.20180
+59.5880
69
Alexander Vikholm
Östergötland
3:22.20190
+59.5890
70
Oscar Eriksson
Värmland
3:36.21501
+1:13.7201
71
Noha Crusell
Västerbotten
3:41.22026
+1:18.7726
-
Måns Skoglund
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Axel Lundgren
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Jonne Liukkonen
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Edvin Anger
Dalarna
23:59:59.8639800
-
Daniel Näs
Värmland
23:59:59.8639800
-
Fabian Hermansson
Värmland
23:59:59.8639800