Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2015-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Larsson
Hybo AIK
2:23:42.862100
64.8p
2
Jenny Kling
Selånger SOK
2:30:57.905600
+7:15.43400
60.6p
3
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
2:37:35.945400
+13:53.83200
57.2p
4
Ingrid Segerberg
Hudiksvall
2:43:18.979700
+19:36.117500
54.6p
5
Kia Tärnlund
IFK Mora SK
2:44:04.984300
+20:22.122100
54.2p
6
Sara Hugg
Matfors SK
2:44:59.989800
+21:17.127600
53.8p
7
Märta Viklund
Stöde IF
2:45:59.995800
+22:17.133600
53.4p
8
Jenny Rutström
Alnö Race Team
2:46:11.997000
+22:29.134800
53.3p
9
Sandra Arvola
Timrå SOK
2:47:39.1005800
+23:57.143600
52.7p
10
Karin Larsson
Sundsvalls OK
2:53:20.1039900
+29:38.177700
50.5p
11
Ann-marie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
2:55:03.1050200
+31:21.188000
49.8p
12
Märta Skoglund
Lucksta IF
2:56:54.1061300
+33:12.199100
49.2p
13
Lena Andersson
Sundsvalls OK
3:07:26.1124500
+43:44.262300
45.7p
14
Cecilia Edström
Sundsvalls OK
3:13:32.1161100
+49:50.298900
43.9p
15
Camilla Edenström
Erikslunds SK
3:16:13.1177200
+52:31.315000
43.1p
16
Linda Eriksson
Nacka Värmdö SK
3:16:26.1178500
+52:44.316300
43.1p
17
Emma Alenius
Hudiksvalls IF
3:19:28.1196700
+55:46.334500
42.2p
18
Karin Berglund
Sundsvalls Polisidrottsförening
3:20:10.1200900
+56:28.338700
42.1p
19
Jennicka Berlind Uhlin
AZ IF
3:21:08.1206700
+57:26.344500
41.8p
20
Linea Wiklund
Stigsjö IK
3:21:54.1211300
+58:12.349100
41.6p
21
Anna-lena Strid
Matfors SK
3:27:49.1246800
+1:04:07.384600
40.2p
22
Malin Lundman
Studentidrott
3:28:48.1252700
+1:05:06.390500
39.9p
23
Emma Arvidsson
Axa SC
3:38:18.1309700
+1:14:36.447500
37.8p
24
Linda Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
3:42:25.1334400
+1:18:43.472200
37.0p
25
Cattis Bragman
Axa SC
3:53:31.1401000
+1:29:49.538800
34.8p
26
Kristin Teien
Alnö Race Team
3:53:31.1401000
+1:29:49.538800
34.8p
27
Amanda Nilsson
Loos IF
4:00:37.1443600
+1:36:55.581400
33.6p
28
Annelie Brännström
Bondsjöhöjdens IK
4:01:36.1449500
+1:37:54.587300
33.5p
-
Jennifer Elffors
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-