Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars-Erik Moberg
Broby GOIF
3:02:37.1095600
77.0p
2
Klaes-Hakan Bejmer
Vattenfalls IF Trollhättan
3:03:44.1102300
+1:07.6600
76.5p
3
Lennart Åkerström
IFK Grängesberg SK
3:04:52.1109100
+2:15.13400
76.0p
4
Lasse Keskitalo
Garphyttans IF
3:16:51.1181000
+14:14.85300
71.4p
5
Juha Laukkanen
Broby GOIF
3:18:09.1188800
+15:32.93100
70.9p
6
Lars Janlöv
IF Åland
3:18:20.1189900
+15:43.94200
70.9p
7
Arne Wenngren
Jm-Konc IF
3:22:13.1213200
+19:36.117500
69.5p
8
Per Thurin
Skanska IF
3:25:48.1234700
+23:11.139000
68.3p
9
Olav Eriksson
Ka 5 IF
3:26:15.1237400
+23:38.141700
68.1p
10
Lars Samuelsson
Bålsta SK
3:33:13.1279200
+30:36.183500
65.9p
11
Jan Andersson
Karbennings GOIF
3:33:52.1283100
+31:15.187400
65.7p
12
Anders Hedberg
Domnarvets GOIF
3:35:59.1295800
+33:22.200100
65.1p
13
Mats Gelin
Enköpings Aif
3:37:54.1307300
+35:17.211600
64.5p
14
Anders Lindkvist
Vattenfalls IF Trollhättan
3:41:29.1328800
+38:52.233100
63.5p
15
Sven Andersson
Enköpings Aif
3:41:43.1330200
+39:06.234500
63.4p
16
Björn Thorén
Brottby SK
3:42:39.1335800
+40:02.240100
63.1p
17
Bengt Kärrström
Stockholms-Polisens IF
4:00:10.1440900
+57:33.345200
58.5p
18
Dieter Weise
Göteborgs Spårvägar GIF
4:00:20.1441900
+57:43.346200
58.5p
19
Erik Toll
IFK Lidingö SOK
4:00:56.1445500
+58:19.349800
58.3p
20
Peter Tesell
Järnvägens IF Hallsberg
4:05:31.1473000
+1:02:54.377300
57.2p
21
Glenn Carlsson
Broby GOIF
4:08:43.1492200
+1:06:06.396500
56.5p
22
Göran Teglund
Fjärdhundra SK
4:15:53.1535200
+1:13:16.439500
54.9p
23
Håkan Karlsson
Mälarö SOK
4:18:28.1550700
+1:15:51.455000
54.4p
24
Magnus Mattsson
Östansjö SK
4:20:56.1565500
+1:18:19.469800
53.9p
25
Bengt Sterby
Sollentuna Slalomklubb
4:23:14.1579300
+1:20:37.483600
53.4p
26
Harri Ekman
Intersport IF
4:23:26.1580500
+1:20:49.484800
53.4p
27
Anders Olsson
SK Trim/Virsbo
4:25:39.1593800
+1:23:02.498100
52.9p
28
Stig Gerdtman
Vingåkers OK
4:26:18.1597700
+1:23:41.502000
52.8p
29
Gunnar Håkansson
Volvo Flygmotor FF
4:33:33.1641200
+1:30:56.545500
51.4p
30
Stefan Engbom
Linköpings SK
4:35:21.1652000
+1:32:44.556300
51.0p
31
Lars Modig
Karlslunds IF SF
4:42:54.1697300
+1:40:17.601600
49.7p
32
Jens Bengtsson
Norbergs SK
4:49:26.1736500
+1:46:49.640800
48.6p
33
Michael Grimsland
IFK Lidingö SOK
4:58:16.1789500
+1:55:39.693800
47.1p
34
Mats Landerberg
Hjärnarps Gh OL
4:59:20.1795900
+1:56:43.700200
47.0p
35
Håkan Kjellström
Sälens IF
4:59:27.1796600
+1:56:50.700900
46.9p
36
Peter Joelsson
Ålems OK
5:01:36.1809500
+1:58:59.713800
46.6p
37
Henry Broström
Skuttunge SK
5:02:20.1813900
+1:59:43.718200
46.5p
38
Peeter Vinnal
IFK Västerås SK
5:14:53.1889200
+2:12:16.793500
44.6p
39
A:Erik Österdahl
Skuttunge SK
5:16:55.1901400
+2:14:18.805700
44.3p
40
Thomas Hellman
Väsby SK
5:34:43.2008200
+2:32:06.912500
42.0p
41
Bo Jakobsson
Hammarkinds SK
5:39:23.2036200
+2:36:46.940500
41.4p
42
Lennart Lindqvist
Saab IF, Göteborg
5:41:54.2051300
+2:39:17.955600
41.1p