Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
26:46.160506
84.8p
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
27:07.162606
+21.2000
83.9p
3
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
27:08.162701
+21.2095
83.8p
4
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
27:38.165708
+52.5102
82.5p
5
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
27:41.166004
+54.5398
82.3p
6
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
27:41.166008
+55.5402
82.3p
7
Adam Persson
Borås SK
27:44.166302
+57.5696
82.2p
8
Emil Danielson
Dala-Järna IK
27:52.167100
+1:05.6494
81.9p
9
John Leander
Åsarna IK
27:52.167108
+1:06.6502
81.9p
10
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
27:53.167200
+1:06.6594
81.8p
11
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
27:55.167405
+1:08.6799
81.7p
12
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
28:06.168501
+1:19.7895
81.2p
13
Simon Stenberg
Kalix SK
28:07.168600
+1:20.7994
81.2p
14
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
28:14.169308
+1:28.8702
80.9p
15
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
28:24.170308
+1:38.9702
80.5p
16
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
28:27.170602
+1:40.9996
80.4p
17
Carl Rotvold
Åsarna IK
28:39.171802
+1:52.11196
79.9p
18
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:39.171806
+1:53.11200
79.9p
19
Isak Augustsson
IFK Mora SK
28:39.171807
+1:53.11201
79.9p
20
Elias Andersson
Sunderby SK
28:39.171808
+1:53.11202
79.8p
21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
28:41.172003
+1:54.11397
79.8p
22
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
28:41.172007
+1:55.11401
79.8p
23
David Larsson
Hudiksvalls IF
28:42.172105
+1:55.11499
79.7p
23
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
28:42.172105
+1:55.11499
79.7p
25
Oscar Johansson
Linköpings SK
28:45.172408
+1:59.11802
79.6p
26
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
29:02.174106
+2:16.13500
78.9p
27
Alexander Karlsson
Källbottens IK
29:04.174301
+2:17.13695
78.8p
28
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
29:07.174609
+2:21.14003
78.7p
29
Anders Roos
Östersunds SK
29:09.174803
+2:22.14197
78.6p
30
Erik Björkman
Täfteå IK
29:18.175709
+2:32.15103
78.3p
31
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
29:20.175908
+2:34.15302
78.2p
32
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
29:23.176206
+2:37.15600
78.1p
33
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
29:24.176306
+2:38.15700
78.0p
34
Gabriel Strid
Sunne SLF
29:27.176602
+2:40.15996
77.9p
35
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
29:28.176701
+2:41.16095
77.9p
36
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
29:29.176802
+2:42.16196
77.8p
37
Gustaf Berglund
Storvreta IK
29:31.177000
+2:44.16394
77.7p
38
Elias Olofsson
Vårby IK
29:32.177102
+2:45.16496
77.7p
39
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
29:33.177200
+2:46.16594
77.7p
40
Petter Persson
Borås SK
29:33.177202
+2:46.16596
77.7p
41
Arvid Jonsson
Duveds IF
29:33.177206
+2:47.16600
77.7p
42
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
29:36.177509
+2:50.16903
77.5p
43
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
29:39.177803
+2:52.17197
77.4p
44
Axel Jutterström
IFK Mora SK
29:46.178506
+3:00.17900
77.2p
45
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
29:50.178900
+3:03.18294
77.0p
46
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
29:53.179203
+3:06.18597
76.9p
47
Jacob Stark
Stockviks SF
29:58.179701
+3:11.19095
76.7p
48
Tobias Olsson
Åsarna IK
30:01.180005
+3:14.19399
76.6p
49
André Mattei
Sävast Ski Team IF
30:07.180606
+3:21.20000
76.3p
50
Arvid Vänn
Stockviks SF
30:12.181103
+3:25.20497
76.2p
51
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
30:14.181308
+3:28.20702
76.1p
52
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
30:16.181503
+3:29.20897
76.0p
53
Joel Åström
Bodens SK
30:18.181700
+3:31.21094
75.9p
54
Alexander Svensson
Äspereds IF
30:21.182000
+3:34.21394
75.8p
55
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
30:21.182008
+3:35.21402
75.8p
56
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
30:24.182308
+3:38.21702
75.7p
57
Albert Carling
Falu IK
30:26.182500
+3:39.21894
75.6p
58
Karl Ingard
IK Rex
30:28.182701
+3:41.22095
75.6p
59
Albin Larsson
Sunderby SK
30:29.182809
+3:43.22203
75.5p
60
Jesper Matti
Bodens SK
30:34.183302
+3:47.22696
75.3p
61
Albin Eriksson
Husums IF SK
30:36.183506
+3:50.22900
75.3p
62
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
30:37.183608
+3:51.23002
75.2p
63
Filip Halldén
Garphyttans IF
30:42.184100
+3:55.23494
75.0p
64
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
30:53.185201
+4:06.24595
74.6p
65
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
30:56.185503
+4:09.24897
74.5p
66
Erik Lieback
Ulricehamns IF
30:56.185508
+4:10.24902
74.5p
67
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
30:58.185709
+4:12.25103
74.5p
68
Elis Berg
Sunne SLF
30:59.185801
+4:12.25195
74.4p
69
Adam Östling
Sundbybergs IK
30:59.185803
+4:12.25197
74.4p
70
Marcus Karlsson
Kalix SK
31:08.186701
+4:21.26095
74.1p
71
William Westerlund
Falu IK
31:14.187306
+4:28.26700
73.9p
72
Jack Sjödin
Junsele IF
31:15.187409
+4:29.26803
73.8p
73
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
31:20.187905
+4:33.27299
73.7p
74
Viktor Strömberg
Täfteå IK
31:25.188405
+4:38.27799
73.5p
75
David Dahl
Visborgs OK
31:27.188600
+4:40.27994
73.4p
76
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
31:27.188601
+4:40.27995
73.4p
77
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
31:32.189103
+4:45.28497
73.2p
78
Eric Jansson
Tranemo IF
31:40.189902
+4:53.29296
73.0p
79
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
31:41.190005
+4:54.29399
72.9p
80
Johan Forslund
Lycksele IF
31:51.191000
+5:04.30394
72.6p
81
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
31:51.191007
+5:05.30401
72.6p
82
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
31:59.191804
+5:12.31198
72.3p
83
Ludvig Karlsson
Järpens SK
32:01.192008
+5:15.31402
72.2p
84
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
32:03.192205
+5:16.31599
72.2p
85
Jonatan Palander
Sellnäs IF
32:09.192801
+5:22.32195
72.0p
86
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
32:11.193005
+5:24.32399
71.9p
87
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
32:20.193907
+5:34.33301
71.6p
88
Simon Lundberg
Hagfors SF
32:21.194004
+5:34.33398
71.6p
89
Andreas Hamrin
Alnö SK
32:23.194203
+5:36.33597
71.5p
90
Arvid Aronsson
Matfors SK
32:24.194302
+5:37.33696
71.5p
91
Jens Filipsson
Sunne SLF
32:24.194303
+5:37.33697
71.5p
92
Albin Persson
Tranemo IF
32:28.194708
+5:42.34102
71.3p
93
Simon Eriksson
Täfteå IK
32:36.195500
+5:49.34894
71.1p
94
Markus Norman
Kalix SK
32:42.196102
+5:55.35496
70.9p
95
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
32:42.196107
+5:56.35501
70.9p
96
Karl Hjalmarsson
IK Stern
32:47.196606
+6:01.36000
70.7p
97
Filip Åslin
Stockviks SF
32:47.196607
+6:01.36001
70.7p
98
Fredrik Norlin
IFK Mora SK
33:04.198309
+6:18.37703
70.2p
99
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
33:14.199302
+6:27.38696
69.8p
100
Mattias Wedin
Stockviks SF
34:06.204501
+7:19.43895
68.2p
101
Joakim Ståhl
Järbo IF
34:21.206006
+7:35.45400
67.8p
102
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
34:37.207607
+7:51.47001
67.3p
103
Elis Strömbäck
Husums IF SK
34:48.208702
+8:01.48096
67.0p
104
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
36:06.216506
+9:20.55900
64.8p
105
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
41:26.248501
+14:39.87895
57.1p