Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västerdala ski tour Lima deltävling 2
2015-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Lima IF
Plats: Lima
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Louise Perottosdotter
Lima IF
48:56.293500
D 16
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
23:42.142100
2
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
24:26.146500
3
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
25:18.151700
H 16
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Malte Stefansson
Oxbergs IF
22:07.132600
2
Joel Andersson
IFK Mora SK
23:16.139500
3
Erik Isaksson
Lima IF
23:49.142800
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
14:15.85400
2
Linn Tapani
Sågmyra SK
15:07.90600
3
Kajsa Rapp
SK Leksand
15:29.92800
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
13:28.80700
2
Isak Garfvé
IFK Mora SK
14:41.88000
3
Jakob Tapani
Sågmyra SK
14:51.89000
D 12
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sara Andersson
IFK Mora SK
10:46.64500
2
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:43.70200
3
Lina Rydén
IFK Mora SK
12:06.72500
H 12
3.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
9:59.59800
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
10:41.64000
3
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
10:46.64500
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mila Forstman
Särna SK
6:35.39400
2
Nelly Söderström
Malungs IF
6:59.41800
3
Ellen Bengtsson
Orsa SK
7:06.42500
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:04.36300
2
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
6:47.40600
3
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
6:53.41200
D 8
0.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Halt
Lima IF
1
Elsa Mattsson
Lima IF
1
Signe Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
1
Tilde Karelius
Lima IF
1
Maja Mases
Domnarvets GOIF
1
Lova Masapärs
Malungs IF
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
H 8
0.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Isidor Jelk
Idre SK
1
Måns Forstman
Särna SK
1
Milo Forstman
Särna SK
1
Jesper Troiterud
Lima IF
1
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
1
Emil Andersson
Dala-Järna IK
D 6
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ellen Eriksson
Lima IF
2
Hilma Pettersson
Lima IF
3
Wilma Engvall
Malungs IF
H 6
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Söderström
Malungs IF
1
William Thång
Lima IF
1
Elias Gudmunds
Lima IF
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Björnjakten Jaktstart 2015
Björnjakten 2015
Vansbro Rullen 2015
Torsby Rullen Klassiskt 2015
Torsby Rullen Fristil 2015
Pilgrimsloppet 2015
Grönklittsjakten 2015
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan