Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2007-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jari Vanhapiha
Huddinge SK LF
2:34:08.924700
64.8p
2
Fredrik Medelid
Pajala IF
2:37:51.947000
+3:43.22200
63.0p
3
Per Granstedt
Strömnäs GIF
2:37:55.947400
+3:47.22600
63.0p
4
Pasi Huhtalo
Aavasaksan Kisa
2:40:12.961100
+6:04.36300
61.9p
5
Lars-Erik Andersson
Jukkasjärvi IF
2:42:33.975200
+8:25.50400
60.9p
6
Mikael Niemi
Pajala IF
2:49:33.1017200
+15:25.92400
57.9p
7
Jyrki Pessa
Haparanda SKT
2:50:46.1024500
+16:38.99700
57.4p
8
Mats Berglund
Lulekamraterna
2:50:53.1025200
+16:45.100400
57.4p
9
Magnus Esberg
Jalles Tc Umeå
2:51:01.1026000
+16:53.101200
57.3p
10
Robert Wennberg
Piteå Elit SK
2:54:30.1046900
+20:22.122100
56.0p
11
Joel Medelid
Pajala IF
2:55:19.1051800
+21:11.127000
55.7p
12
Ingemar Kalla
IFK Tärendö
2:55:57.1055600
+21:49.130800
55.4p
13
Erik Andersson
Korpklubben Nja
2:57:09.1062800
+23:01.138000
55.0p
14
Markus Mattsson
Aapua IF
2:57:51.1067000
+23:43.142200
54.8p
15
Bengt Modig
Övertorneå IF
2:58:15.1069400
+24:07.144600
54.6p
16
Mikael Norberg
Kuivakangas SK
3:00:40.1083900
+26:32.159100
53.8p
17
Mikael Lundström
Älvsby IF SK
3:01:27.1088600
+27:19.163800
53.5p
18
Henry Barsk
Övertorneå IF
3:01:36.1089500
+27:28.164700
53.4p
19
Magnus Lundgren
Studentidrott
3:02:43.1096200
+28:35.171400
53.1p
20
Bengt-Olof Kristensen
Malmbergets Aif
3:04:45.1108400
+30:37.183600
52.4p
21
Lennart Larsson
OK Vargen
3:05:00.1109900
+30:52.185100
52.3p
22
Andreas Karlsson
No Club
3:05:11.1111000
+31:03.186200
52.2p
23
Owe Gustafsson
Sävast Ski Team IF
3:07:03.1122200
+32:55.197400
51.6p
24
Mattias Barsk
Haparanda SKT
3:07:18.1123700
+33:10.198900
51.6p
25
Marko Hyrkäs
Sjöarnas Ask
3:07:53.1127200
+33:45.202400
51.4p
26
Peter Lindmark
Haparanda SKT
3:08:13.1129200
+34:05.204400
51.3p
27
Jonas Simu
Coop Sverige
3:11:24.1148300
+37:16.223500
50.3p
28
Lars Olsson
Kriminalvårdens IF
3:15:02.1170100
+40:54.245300
49.2p
29
Juhani Laakkonen
OK Gränsen
3:17:05.1182400
+42:57.257600
48.6p
30
Kari Pessa
Haparanda SKT
3:17:52.1187100
+43:44.262300
48.4p
31
Daniel Westerberg
OK Vargen
3:18:05.1188400
+43:57.263600
48.3p
32
Rolf Lantto
Piteå Elit SK
3:18:26.1190500
+44:18.265700
48.2p
33
Henry Pilstål
OK Renen
3:19:16.1195500
+45:08.270700
48.0p
34
Lennert Westerberg
OK Vargen
3:21:34.1209300
+47:26.284500
47.4p
35
Birger Jakobsson-Åhl
Övertorneå IF
3:22:55.1217400
+48:47.292600
47.0p
36
Ulf Sundqvist
Brändöns IF
3:25:32.1233100
+51:24.308300
46.3p
37
Leif Wanhatalo
Aapua IF
3:26:08.1236700
+52:00.311900
46.2p
38
Mikael Niska
IF Polcirkeln
3:30:26.1262500
+56:18.337700
45.1p
39
Anders Blom
Strömnäs GIF
3:31:32.1269100
+57:24.344300
44.8p
40
Magnus Rönnberg
Antnäs BK
3:31:53.1271200
+57:45.346400
44.8p
41
Göran Berglund
Gammelstads IF
3:37:30.1304900
+1:03:22.380100
43.4p
42
Jouko Koivumaa
Kriminalvårdens IF
3:38:43.1312200
+1:04:35.387400
43.2p
43
Bengt Frankkila
Nordmaling IF
3:39:25.1316400
+1:05:17.391600
43.0p
44
Matias Isomaa
Övertorneå IF
3:40:28.1322700
+1:06:20.397900
42.8p
45
Anna Tano Nordin
Lulekamraterna
3:43:01.1338000
+1:08:53.413200
42.2p
46
Håkan Juntti
Övertorneå IF
3:48:02.1368100
+1:13:54.443300
41.2p
47
Anders Sturk
Bilprovningens IF
3:48:04.1368300
+1:13:56.443500
41.2p
48
Fredrik Niemi
Övertorneå IF
3:48:57.1373600
+1:14:49.448800
41.0p
49
Jan-Ola Larsson
Övertorneå IF
3:48:58.1373700
+1:14:50.448900
41.0p
50
Carina Larsson
Övertorneå IF
3:49:00.1373900
+1:14:52.449100
41.0p
51
Tapio Välikangas
Kuivakangas SK
3:51:14.1387300
+1:17:06.462500
40.5p
52
Torsten Aili
Övertorneå IF
3:52:47.1396600
+1:18:39.471800
40.2p
53
Olof Hofslagare
Team Esplanad
3:53:41.1402000
+1:19:33.477200
40.1p
54
Niklas Eskelinen
Pajala IF
3:54:34.1407300
+1:20:26.482500
39.9p
55
Eilert Öhlund
Råneå SK
3:55:31.1413000
+1:21:23.488200
39.7p
56
Sten Emanuelsson
IF Polcirkeln
3:57:08.1422700
+1:23:00.497900
39.4p
57
Rune Nilsson
OK Vargen
3:57:41.1426000
+1:23:33.501200
39.3p
58
Pia Krutrök
Svansteins SK
4:11:34.1509300
+1:37:26.584500
36.9p
59
Rune Westerberg
Svansteins SK
4:11:35.1509400
+1:37:27.584600
36.9p
60
Reino Kokkonen
Övertorneå IF
4:12:09.1512800
+1:38:01.588000
36.8p
61
Elisabet Ynglöv
Sportmagasinet
4:12:32.1515100
+1:38:24.590300
36.7p
61
Rut Taavo
Övertorneå IF
4:12:32.1515100
+1:38:24.590300
36.7p
63
Erik Lauri
FK Herkules
4:19:31.1557000
+1:45:23.632200
35.7p
64
Jonas Hietala
Övertorneå IF
4:20:55.1565400
+1:46:47.640600
35.4p
65
Anders Fors
Övertorneå IF
4:21:25.1568400
+1:47:17.643600
35.4p
66
Stefan Sannemalm
Övertorneå IF
4:23:46.1582500
+1:49:38.657700
35.0p
67
Tore Isaksson
IK Örnen
4:24:34.1587300
+1:50:26.662500
34.9p
68
Kjell Andersson-Junkka
IFK Kiruna
4:27:17.1603600
+1:53:09.678800
34.5p
69
Lisa Christiansen
Kalix SK
4:27:31.1605000
+1:53:23.680200
34.5p
70
Börje Nilsson
Luleå Långlöparklubb
4:31:22.1628100
+1:57:14.703300
33.9p
71
Ann-Christin Jakobsson
Övertorneå IF
4:58:25.1790400
+2:24:17.865600
30.6p
72
Sven-Erik Jakobsson
Övertorneå IF
4:58:26.1790500
+2:24:18.865700
30.6p
73
Bengt Nilsson
Luleå Långlöparklubb
5:03:01.1818000
+2:28:53.893200
30.1p
74
Bo Larsson
Cis
5:25:42.1954100
+2:51:34.1029300
27.8p
75
Hannele Taavoniku
Svansteins SK
5:46:32.2079100
+3:12:24.1154300
26.0p