Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
E6-loppet
2015-07-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Kanto
IK Stern
45:11.271000
83.3p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
46:12.277100
+1:01.6000
80.8p
3
Anders Sörensson
Tanums IF
47:04.282300
+1:53.11200
78.7p
4
Per Löwendahl
Ulricehamns IF
47:53.287200
+2:42.16100
76.9p
5
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
48:02.288100
+2:51.17000
76.6p
6
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
49:13.295200
+4:02.24100
74.1p
7
Tobias Magnusson
Eds SK
49:31.297000
+4:20.25900
73.5p
8
Andreas Lundh
Halmstad OK
49:33.297200
+4:22.26100
73.5p
9
Adam Blomberg
IK Stern
49:51.299000
+4:40.27900
72.9p
10
Jimmy Friestad
IK Stern
51:21.308000
+6:10.36900
70.1p
11
Claes Steinart
Stockholms RK
52:16.313500
+7:05.42400
68.5p
12
Fredrik Sohlberg
Munkedals SOK
52:40.315900
+7:29.44800
67.8p
13
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
52:59.317800
+7:48.46700
67.3p
14
Henrik Pålsson
Tanums IF
53:15.319400
+8:04.48300
66.8p
15
Jörgen Henriksson
Eds SK
53:50.322900
+8:39.51800
65.9p
16
Erik Karlsson
Tanums IF
54:33.327200
+9:22.56100
64.8p
17
John Harrysson
Göteborgs Slalomklubb
55:47.334600
+10:36.63500
62.9p
18
Mattias Linell
IK Stern
56:21.338000
+11:10.66900
62.1p
19
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
57:27.344600
+12:16.73500
60.6p
20
Clas Göran Öster
Uddevalla IS
57:30.344900
+12:19.73800
60.5p
21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
57:42.346100
+12:31.75000
60.3p
22
Gunnar Holmberg
Skanska IF
57:54.347300
+12:43.76200
60.0p
23
Ronny Fredriksen
No Club
57:59.347800
+12:48.76700
59.9p
24
Sören Skålberg
IK Stern
57:59.347800
+12:48.76700
59.9p
25
Jonas Wakéus
IK Stern
58:36.351500
+13:25.80400
59.1p
26
Hans Larsson
Eds SK
59:37.357600
+14:26.86500
57.8p
27
Jonny Persson
OK Gipen
59:41.358000
+14:30.86900
57.7p
28
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
59:59.359800
+14:48.88700
57.4p
29
Martin Gustafsson
Vålberg
1:00:45.364400
+15:34.93300
56.5p
30
Andreas Schöndell
IK Stern
1:01:17.367600
+16:06.96500
55.8p
31
Lars Selberg
Team Solgården
1:01:22.368100
+16:11.97000
55.7p
32
Geir Pettersen
No Club
1:01:39.369800
+16:28.98700
55.4p
33
Jesper Larsson
Trollhättan
1:03:12.379100
+18:01.108000
53.7p
34
Isac Alkstrand
Stora Höga
1:04:18.385700
+19:07.114600
52.6p
35
Håkan Dahlgren
SK Granan
1:04:38.387700
+19:27.116600
52.3p
36
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
1:05:01.390000
+19:50.118900
51.9p
37
Tommy Skiöld
OK Gipen
1:05:52.395100
+20:41.124000
51.1p
38
Mattis Andersson
Eds SK
1:06:03.396200
+20:52.125100
50.9p
39
Johannes Hellström
No Club
1:06:20.397900
+21:09.126800
50.6p
40
Ingemar Granqvist
Bullarens GOIF
1:06:22.398100
+21:11.127000
50.6p
41
Stein Kleiven
Sävedalens AIK
1:06:43.400200
+21:32.129100
50.3p
42
Staffan Pousette
No Club
1:09:18.415700
+24:07.144600
48.0p
43
Kjell Vågfelt
IK Stern
1:09:42.418100
+24:31.147000
47.6p
44
Jan Oscarsson
Bullarens GOIF
1:10:47.424600
+25:36.153500
46.8p
45
Fredrik Herou
Kungälv
1:11:29.428800
+26:18.157700
46.2p
46
Håkan Aronsson
Uddevalla SK
1:12:53.437200
+27:42.166100
45.1p
47
Marcus Vikingsson
No Club
1:16:21.458000
+31:10.186900
42.7p
48
Kjell Hermansson
Trafikverket FF
1:16:57.461600
+31:46.190500
42.3p
49
Jonny Källberg
OK Skogsvargarna
1:17:20.463900
+32:09.192800
42.0p
50
Gøran Ivarsson
Tanums IF
1:18:14.469300
+33:03.198200
41.5p
51
Anton Karlsson
Tanums IF
1:18:47.472600
+33:36.201500
41.1p
52
Ulf Eriksson
Duveds IF
1:22:05.492400
+36:54.221300
39.2p
53
Mats-ove Svensson
Bovallstrands SK
1:24:34.507300
+39:23.236200
37.8p
54
Staffan Karlander
No Club
1:35:39.573800
+50:28.302700
32.8p
55
Leif Bäckström
Henån
1:39:47.598600
+54:36.327500
31.2p
56
Erik Hansson
Tanum
1:43:53.623200
+58:42.352100
29.8p
57
Lars Holm
Vänersborg
1:44:41.628000
+59:30.356900
29.6p