Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2015-11-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
22:41.136090
90.0p
2
Jonas Austad
Nor
22:56.137520
+14.1330
89.1p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:17.139650
+35.3460
87.9p
4
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
23:19.139810
+37.3620
87.8p
5
Sigurd Roenning
Nor
23:36.141590
+55.5400
86.8p
6
Ole Morten Flataker
Nor
23:39.141820
+57.5630
86.7p
7
Marcus Grate
Täfteå IK
23:42.142120
+1:00.5930
86.5p
8
Anders Quist Nyrnes
Nor
23:49.142860
+1:07.6670
86.1p
9
Jan Koristek
Svk
23:50.142970
+1:08.6780
86.0p
10
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:56.143510
+1:14.7320
85.7p
11
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
23:56.143580
+1:14.7390
85.7p
11
Alfred Buskqvist
IK Stern
23:56.143580
+1:14.7390
85.7p
13
Hunor GEGO
Romania
23:59.143870
+1:17.7680
85.5p
14
Leo Johansson
Skillingaryds FK
24:09.144820
+1:27.8630
85.0p
15
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
24:11.145030
+1:29.8840
84.9p
16
John Leander
Åsarna IK
24:13.145230
+1:31.9040
84.8p
17
Max Novak
Offerdals SK
24:14.145310
+1:32.9120
84.8p
18
Hans Einar Soerensen Overrein
Nor
24:14.145340
+1:32.9150
84.7p
19
Vegard Stav
Nor
24:15.145430
+1:33.9240
84.7p
20
Magnus Oeyaas Habrekke
Norway
24:15.145460
+1:33.9270
84.7p
21
Simen Nordhagen
Nor
24:16.145590
+1:35.9400
84.6p
22
John Magnus Haugen
Nor
24:17.145620
+1:35.9430
84.6p
23
Magnus Noroey
Nor
24:22.146150
+1:40.9960
84.3p
24
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
24:25.146400
+1:43.10210
84.2p
25
Konrad Myhr
Åsarna IK
24:26.146560
+1:44.10370
84.1p
26
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:30.146910
+1:48.10720
83.9p
27
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
24:31.147020
+1:49.10830
83.9p
28
Sondre Torp Hynne
Norway
24:32.147140
+1:50.10950
83.8p
29
JO Svinsaas
Nor
24:34.147300
+1:52.11110
83.7p
30
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
24:37.147680
+1:55.11490
83.5p
31
Kristoffer Berset
Nor
24:39.147800
+1:57.11610
83.4p
32
Vegard Vaarheim
Nor
24:44.148300
+2:02.12110
83.2p
33
Geir Kristian Hoaas
Nor
24:46.148500
+2:04.12310
83.1p
34
Erik Husby
Nor
24:48.148700
+2:06.12510
83.0p
35
Adam Persson
IF Hallby SOK
24:48.148710
+2:06.12520
83.0p
36
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
24:48.148750
+2:06.12560
83.0p
37
Jonatan Engström
Borås SK
24:50.148940
+2:08.12750
82.9p
38
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
24:50.148980
+2:08.12790
82.8p
39
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
24:51.149060
+2:09.12870
82.8p
40
Jonas Aasboe
Nor
24:53.149200
+2:11.13010
82.7p
40
Johan Herbert
Sundbybergs IK
24:53.149200
+2:11.13010
82.7p
42
Jens Selahn
Stockviks SF
24:53.149230
+2:11.13040
82.7p
43
Gustaf Berglund
Storvreta IK
24:56.149590
+2:15.13400
82.5p
44
Kristoffer BY Vollset
Nor
24:57.149630
+2:15.13440
82.5p
45
Marius Landsem Melhus
Nor
24:58.149700
+2:16.13510
82.5p
46
Adam Gillman
Garphyttans IF
24:58.149720
+2:16.13530
82.5p
47
Arvid Jonsson
Duveds IF
24:58.149760
+2:16.13570
82.4p
48
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
25:02.150100
+2:20.13910
82.3p
49
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:02.150190
+2:21.14000
82.2p
50
Tamas KONCSAG
Romania
25:06.150530
+2:24.14340
82.0p
51
Vebjoern Midttun
Nor
25:08.150730
+2:26.14540
81.9p
52
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
25:08.150750
+2:26.14560
81.9p
53
Elias Andersson
Landsbro IF SK
25:12.151190
+2:31.15000
81.7p
54
Gustav Nilsson
Hudiksvalls IF
25:16.151510
+2:34.15320
81.6p
55
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
25:17.151630
+2:35.15440
81.5p
56
Elias Dahl
Offerdals SK
25:19.151840
+2:37.15650
81.4p
57
Emil Thyrén
Trönö IK
25:22.152100
+2:40.15910
81.3p
58
Svein Berg Fines
Nor
25:24.152390
+2:43.16200
81.1p
59
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
25:30.152930
+2:48.16740
80.9p
60
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
25:37.153620
+2:55.17430
80.5p
61
Magne Harborg
Nor
25:38.153780
+2:56.17590
80.4p
62
Aksel Norli
Nor
25:40.153900
+2:58.17710
80.4p
63
Morten Torvik
Nor
25:40.153920
+2:58.17730
80.4p
64
Sivert Stoerseth
Nor
25:40.153960
+2:58.17770
80.4p
65
Arne Fodstad Karlsen
Nor
25:40.153990
+2:59.17800
80.3p
66
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:41.154000
+2:59.17810
80.3p
67
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
25:42.154120
+3:00.17930
80.3p
68
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:42.154180
+3:00.17990
80.3p
69
Harald Hansen
Nor
25:43.154210
+3:01.18020
80.2p
70
Zackarias Björn
Rembo IK
25:46.154570
+3:04.18380
80.1p
71
Norbert KRISTO
Romania
25:48.154720
+3:06.18530
80.0p
72
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:48.154790
+3:07.18600
80.0p
73
Ludvik Bjoernstad
Nor
25:54.155300
+3:12.19110
79.7p
74
Albert Carling
Falu IK
25:56.155570
+3:14.19380
79.6p
75
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:58.155780
+3:16.19590
79.5p
76
Filip Åslin
Stockviks SF
26:04.156370
+3:22.20180
79.2p
77
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
26:05.156410
+3:23.20220
79.2p
78
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:07.156600
+3:25.20410
79.1p
79
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:07.156640
+3:25.20450
79.1p
80
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
26:09.156830
+3:27.20640
79.0p
81
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:12.157100
+3:30.20910
78.9p
82
Paul Andre Kristoffersen
Nor
26:14.157390
+3:33.21200
78.7p
83
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
26:22.158160
+3:40.21970
78.4p
84
Magnus Gjersvold Haug
Norway
26:24.158380
+3:42.22190
78.3p
85
Alexander Karlsson
Källbottens IK
26:26.158510
+3:44.22320
78.2p
86
Jon Vegard Grut
Norway
26:35.159480
+3:53.23290
77.8p
87
Anders Roos
Östersunds SK
26:36.159530
+3:54.23340
77.8p
88
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
26:39.159870
+3:57.23680
77.6p
89
Edvin Groetan Eriksen
Nor
26:44.160380
+4:02.24190
77.4p
90
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
26:47.160630
+4:05.24440
77.3p
91
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
26:50.160990
+4:09.24800
77.1p
92
Karl Ingard
IK Rex
26:51.161040
+4:09.24850
77.1p
93
Filip Kyrö
Högbo GIF
26:53.161210
+4:11.25020
77.0p
94
Elias Olofsson
Vårby IK
26:53.161240
+4:11.25050
77.0p
95
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
26:54.161360
+4:12.25170
76.9p
96
Lasse Langørgen
Norway
26:57.161620
+4:15.25430
76.8p
97
Elis Berg
Sunne Slf
27:10.162920
+4:28.26730
76.3p
98
Tobias Vedal
Norway
27:16.163530
+4:34.27340
76.0p
99
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
27:22.164130
+4:40.27940
75.7p
100
Samuel Björn
Rembo IK
27:24.164330
+4:42.28140
75.7p
101
Sebastian Eriksson
Falu IK
27:25.164450
+4:43.28260
75.6p
102
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:39.165840
+4:57.29650
75.0p
102
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
27:39.165840
+4:57.29650
75.0p
104
Philip Kristoffersson
Alnö SK
27:41.166030
+4:59.29840
74.9p
105
Olle Westin
IK Stern
27:42.166160
+5:00.29970
74.9p
106
David Dahl
Visborgs OK
27:53.167210
+5:11.31020
74.4p
107
Gabriel Strid
Sunne Slf
28:08.168780
+5:26.32590
73.8p
108
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:12.169110
+5:30.32920
73.7p
109
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
28:14.169380
+5:32.33190
73.6p
110
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
28:16.169580
+5:34.33390
73.5p
111
Jonas Persson
Trönö IK
28:17.169600
+5:35.33410
73.5p
112
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
28:25.170420
+5:43.34230
73.1p
113
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
28:28.170730
+5:46.34540
73.0p
114
Albin Johansson
Sätra IF
28:33.171250
+5:51.35060
72.8p
115
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:39.171830
+5:57.35640
72.6p
116
Johannes Engdahl
Domnarvets Goif
28:45.172440
+6:03.36250
72.3p
117
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
28:47.172610
+6:05.36420
72.3p
118
Charlie Greenberg
Usa
28:57.173690
+6:16.37500
71.9p
119
Simen Undlien Bruvoll
Norway
29:03.174230
+6:21.38040
71.7p
120
Simon Lundberg
Hagfors SF
29:03.174260
+6:21.38070
71.6p
121
Alexander Sjödin
Rembo IK
29:32.177150
+6:50.40960
70.6p
122
Mads Hannibal Berthelsen
Dan
29:34.177380
+6:52.41190
70.5p
123
Axel Svensson
Landsbro IF SK
29:38.177760
+6:56.41570
70.3p
124
Viktor Barkegren
Domnarvets Goif
29:40.177960
+6:58.41770
70.3p
125
Jens Filipsson
Sunne Slf
31:11.187010
+8:29.50820
67.1p
126
Richard Engholm
Stöde IF
31:11.187080
+8:29.50890
67.0p
127
Markus Nordmark
Nässjö Ski
32:16.193580
+9:34.57390
64.9p
128
Adrian Lundberg
Hagfors SF
34:21.206040
+11:39.69850
61.2p
-
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Sigurd Braathen Reigstad
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Adam Westman
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-