Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2006-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peder Selin
Skellefteå SK
2:36:40.939900
65.4p
2
Gustav Lundqvist
Skellefteå OK
2:45:35.993400
+8:55.53400
61.9p
3
Anton Grenholm
Umeå OK
2:45:50.994900
+9:10.54900
61.8p
4
Johannes Barsk
Skellefteå SK
2:47:11.1003000
+10:31.63000
61.3p
5
Mikael Wäppling
Burträsk SK
2:47:39.1005800
+10:59.65800
61.2p
6
Dick Marklund
Skellefteå SK
2:51:32.1029100
+14:52.89100
59.8p
7
Niklas Holmbom
Skellefteå SK
2:51:43.1030200
+15:03.90200
59.7p
8
Niclas Söderström
Umeå OK
2:56:58.1061700
+20:18.121700
57.9p
9
Magnus Oja
IFK Kiruna
2:57:51.1067000
+21:11.127000
57.6p
10
Klas Bertil Karlsson
Skellefteå SK
2:59:05.1074400
+22:25.134400
57.3p
11
Per Bäckström
SK Storm
3:01:10.1086900
+24:30.146900
56.6p
11
Hans Liedgren
Skellefteå SK
3:01:10.1086900
+24:30.146900
56.6p
13
Niklas Werkmäster
Skellefteå SK
3:01:33.1089200
+24:53.149200
56.5p
14
Leif Krister Hedlund
Strömnäs GIF
3:01:34.1089300
+24:54.149300
56.5p
15
Lars-Åke Warg
Bjurfors IK
3:01:45.1090400
+25:05.150400
56.4p
16
Jens Vikström
Skellefteå SK
3:02:00.1091900
+25:20.151900
56.3p
17
Magnus Ek
Skellefteå SK
3:02:49.1096800
+26:09.156800
56.1p
18
Christian Bigler
Umeå OK
3:05:09.1110800
+28:29.170800
55.4p
19
Östen Markström
Bureå IF
3:05:42.1114100
+29:02.174100
55.2p
20
Peter Brännström
Skellefteå SK
3:05:53.1115200
+29:13.175200
55.2p
21
Lars Lindmark
Byske SK
3:07:13.1123200
+30:33.183200
54.8p
22
Markus Rosenius
Burträsk SK
3:07:20.1123900
+30:40.183900
54.7p
23
Ulf Oskarsson
Skellefteå SK
3:08:28.1130700
+31:48.190700
54.4p
24
Staffan Wahlberg
Bolidens SK
3:08:51.1133000
+32:11.193000
54.3p
25
Rune Eklund
Burträsk SK
3:09:14.1135300
+32:34.195300
54.2p
25
Joakim Sehlstedt
Skellefteå SK
3:09:14.1135300
+32:34.195300
54.2p
27
Göte Berggren
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:10:06.1140500
+33:26.200500
53.9p
28
Rune Gabrielsson
Skellefteå SK
3:10:12.1141100
+33:32.201100
53.9p
29
Tommy Jonsson
Bygdeå GOIF
3:10:44.1144300
+34:04.204300
53.8p
30
Rolf Andersson
Skellefteå SK
3:12:43.1156200
+36:03.216200
53.2p
31
Andreas Forssell
Skellefteå SK
3:12:49.1156800
+36:09.216800
53.2p
32
Erik Salmonsson
Tieto Enator
3:12:58.1157700
+36:18.217700
53.1p
33
Jens Andersson
Bergsbyns SK
3:13:58.1163700
+37:18.223700
52.9p
34
Gösta Broman
Skellefteå SK
3:15:12.1171100
+38:32.231100
52.5p
35
Roland Holmström
Järvtjärn
3:15:25.1172400
+38:45.232400
52.5p
36
Johan Zetterlund
Skellefteå SK
3:16:20.1177900
+39:40.237900
52.2p
37
Gunnar Nyström
Skellefteå SK
3:17:03.1182200
+40:23.242200
52.0p
38
Anders Bergren
Skellefteå SK
3:18:25.1190400
+41:45.250400
51.7p
39
Jan-Erik Westman
SK Örnvingen
3:19:55.1199400
+43:15.259400
51.3p
40
Mikael Laisfeldt
Skellefteå SK
3:19:56.1199500
+43:16.259500
51.3p
41
Fredrik Stenlund
Skellefteå SK
3:20:08.1200700
+43:28.260700
51.2p
42
Dan Lindqvist
IFK Göteborg
3:21:58.1211700
+45:18.271700
50.8p
43
Anders Boman
Skellefteå SK
3:23:58.1223700
+47:18.283700
50.3p
44
Mikael Johansson
Skellefteå SK
3:24:04.1224300
+47:24.284300
50.2p
45
Rune Grenholm
Skellefteå SK
3:25:23.1232200
+48:43.292200
49.9p
46
Ulf Jonsson
Långvikens OK
3:25:38.1233700
+48:58.293700
49.9p
47
Per Jonas Olsson
Medle SK
3:27:24.1244300
+50:44.304300
49.4p
48
Manne Henriksson
Skellefteå SK
3:28:23.1250200
+51:43.310200
49.2p
48
Thorbjörn Johansson
Skellefteå SK
3:28:23.1250200
+51:43.310200
49.2p
50
Johan Karsikko
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:28:37.1251600
+51:57.311600
49.1p
51
Håkan Olsson
Skellefteå SK
3:28:48.1252700
+52:08.312700
49.1p
52
Lars Bergman
Skellefteå SK
3:30:18.1261700
+53:38.321700
48.8p
53
Klas Grenholm
Skellefteå OK
3:30:42.1264100
+54:02.324100
48.7p
54
Peder Lundberg
Skellefteå SK
3:31:21.1268000
+54:41.328000
48.5p
55
Michael Karlsson
Byske SK
3:31:25.1268400
+54:45.328400
48.5p
56
Magnus Stenberg
Skellefteå SK
3:32:34.1275300
+55:54.335300
48.2p
57
Johannes Lundgren
Skellefteå SK
3:33:24.1280300
+56:44.340300
48.0p
58
Nicklas Wikström
Bureå IF
3:33:45.1282400
+57:05.342400
48.0p
59
Eskil Bergren
Skellefteå SK
3:33:46.1282500
+57:06.342500
48.0p
60
Fredrik Bergström
Skellefteå SK
3:33:54.1283300
+57:14.343300
47.9p
61
David Eriksson
Skellefteå SK
3:34:06.1284500
+57:26.344500
47.9p
62
Rolf Lindberg
Burträsk SK
3:35:29.1292800
+58:49.352800
47.6p
63
Nils Johansson
Skellefteå SK
3:36:17.1297600
+59:37.357600
47.4p
64
Jan Olov Stålhös
Skellefteå SK
3:37:37.1305600
+1:00:57.365600
47.1p
65
Rolf Stenlund
Skellefteå SK
3:38:35.1311400
+1:01:55.371400
46.9p
66
Jerry Åberg
Skellefteå SK
3:39:16.1315500
+1:02:36.375500
46.8p
67
Jens Gran
SK Järven
3:40:14.1321300
+1:03:34.381300
46.6p
68
Mikael Lindh
Alimak IF
3:41:20.1327900
+1:04:40.387900
46.3p
69
Mats Holmqvist
Kågedalens SK
3:42:34.1335300
+1:05:54.395300
46.1p
70
Martin Sjölin
Norsjö SK
3:42:35.1335400
+1:05:55.395400
46.1p
71
David Stenlund
Skellefteå SK
3:42:40.1335900
+1:06:00.395900
46.0p
72
Mattias Forsman
Bureå IF
3:43:17.1339600
+1:06:37.399600
45.9p
72
Olof Broman
Bureå IF
3:43:17.1339600
+1:06:37.399600
45.9p
74
Per-Åke Holmlund
Skellefteå SK
3:43:44.1342300
+1:07:04.402300
45.8p
75
Tommy Nyström
Skellefteå SK
3:45:19.1351800
+1:08:39.411800
45.5p
76
Jan Berglund
Skellefteå SK
3:46:39.1359800
+1:09:59.419800
45.2p
77
Östen Lindmark
Skellefteå SK
3:47:00.1361900
+1:10:20.421900
45.2p
78
Anders Marklund
Skellefteå SK
3:47:19.1363800
+1:10:39.423800
45.1p
79
Fredrik Kemi
Skellefteå SK
3:47:37.1365600
+1:10:57.425600
45.0p
80
Jan-Olov Andersson
Norsjö SK
3:48:16.1369500
+1:11:36.429500
44.9p
81
Erland Forsgren
Norsjö SK
3:54:18.1405700
+1:17:38.465700
43.8p
82
Magnus Sandberg
OK Älme
3:56:23.1418200
+1:19:43.478200
43.4p
83
Dan Markström
Järvtjärn
3:56:43.1420200
+1:20:03.480200
43.3p
84
Bertil Forsfjäll
Skellefteå SK
3:56:50.1420900
+1:20:10.480900
43.3p
85
Thomas Lööf
Skellefteå SK
3:57:06.1422500
+1:20:26.482500
43.2p
86
Anders Westerberg
Skellefteå SK
3:57:19.1423800
+1:20:39.483800
43.2p
87
K-G Forström
Skellefteå OK
4:03:31.1461000
+1:26:51.521000
42.1p
88
Kaj Burvall
Burträsk SK
4:03:49.1462800
+1:27:09.522800
42.1p
89
John Torgielsson
Bygdeå GOIF
4:13:24.1520300
+1:36:44.580300
40.5p
90
Tore Nordström
Skellefteå SK
4:19:55.1559400
+1:43:15.619400
39.4p
91
Bengt Eklund
Skellefteå SK
4:23:31.1581000
+1:46:51.641000
38.9p
92
Alrik Lindahl
Skellefteå SK
4:55:52.1775100
+2:19:12.835100
34.7p
93
Ove Andersson
Skellefteå SK
5:01:00.1805900
+2:24:20.865900
34.1p