Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2016-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 15
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2:53.17218
2
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
2:55.17402
3
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
2:59.17870
4
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:59.17872
5
Maja Årebäck
Bolidens SK
3:02.18192
6
Nora Lignell
Lucksta IF
3:07.18698
B-Final
7
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
3:05.18437
8
Linnea Sjödin
Rembo IK
3:05.18491
9
Wilma Björkman
IFK Mora SK
3:06.18587
10
Elsa Wallin
Högbo GOIF
3:07.18690
11
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
3:08.18793
12
Tuva Persson
Tranemo IF
3:27.20691
Kvartsfinal
13
Moa Karlsson
Högbo GOIF
3:07.18644
14
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
3:09.18829
15
Julia Nilsson
Offerdals SK
3:11.19020
16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
3:04.18391
17
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
3:08.18720
18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
3:09.18811
19
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
3:10.18902
20
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
3:14.19321
21
Linn Tapani
Sågmyra SK
3:10.18919
22
Ida Norman
Kramfors Alliansen
3:10.18956
23
Jenny Edin
Matfors SK
3:12.19126
24
Tova Nyberg
OK Sarven
3:15.19408
25
Elsa Persson
IK Fryken
3:15.19469
26
Emmi Eriksson
Täfteå IK
3:10.18957
27
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
3:12.19163
28
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
3:12.19193
29
Felicia Norrby
Tranemo IF
3:16.19502
30
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
3:23.20225
Kval
31
Olivia Lavén
Täby IS SK
3:18.19767
32
Kerstin Näslund
SK Bore
3:19.19858
33
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:19.19867
34
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
3:20.19911
35
Matilda Bäck
Svegs IK
3:20.19939
36
Ida Olaspers
Orsa SK
3:21.20055
37
Ida Wasell
Järpens SK
3:21.20057
38
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
3:23.20261
39
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
3:24.20318
40
Erika Österman
Häverödals SK
3:24.20327
41
Sara Uddegård
Offerdals SK
3:24.20373
42
Lia Arvidsson
IFK Umeå
3:24.20386
43
Paige Lembke
Sundbybergs IK
3:25.20409
44
Amanda Hedström
IK Fryken
3:26.20548
45
Malin Sundén
Strömnäs GIF
3:26.20557
46
Linn Schogster
IFK Umeå
3:27.20678
47
Moa Backlund
Högbo GOIF
3:28.20722
48
Ellen Gustafsson
Sunderby SK
3:28.20756
49
Lisa Melén Olsson
Häverödals SK
3:28.20780
50
Alva Andreasson
IK Fryken
3:31.21063
51
Minna Seger
Garphyttans IF
3:33.21201
52
Amalia Söderberg
Sunderby SK
3:34.21332
53
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
3:38.21758
54
Linn Nordgren
Sävast Ski Team IF
3:41.22021
55
Tilda Malmgren
Åsarna IK
3:45.22476
56
Evelina Christensen
Föreningen IKJ Haninge
3:52.23187
57
Ida Drugge
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
57
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
57
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
57
Ida Lundgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
57
Alva Sköld
Häverödals SK
23:59:59.8639800
57
Gabriella Thors
Malungs IF
23:59:59.8639800