Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2016-02-13
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:03:21.740040
83.2p
2
Mikael G Andersson
Ås IF
2:16:46.820520
+13:24.80380
73.7p
3
Andreas Olofsson
Jalles TC Umeå
2:21:13.847250
+17:52.107110
71.0p
4
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
2:25:27.872610
+22:05.132470
68.6p
5
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:27:07.882670
+23:46.142530
67.7p
6
Daniel Berggren
Hampus Gamla Lagg
2:28:16.889540
+24:55.149400
67.1p
7
Patrik Finn
-
2:28:21.890020
+24:59.149880
67.0p
8
Jonas Sandström
Östersunds SK
2:31:55.911400
+28:33.171260
65.2p
9
Øyvind Arnes Johansen
-
2:32:24.914390
+29:03.174250
65.0p
10
Finn Persson
Östersunds SK
2:33:24.920350
+30:03.180210
64.5p
11
Christian Thorgerzon
Axa SC
2:37:04.942320
+33:42.202180
62.8p
12
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:37:42.946100
+34:20.205960
62.5p
13
Leif Engman
IFK Östersund
2:37:44.946330
+34:22.206190
62.5p
14
Pelle Bergstrand
Hotagens Sportsclub
2:40:28.962740
+37:07.222600
61.3p
15
Andreas Lindgren
Axa SC - Redema Ab
2:40:28.962780
+37:07.222640
61.3p
16
Stefan Ajax
Rörösjöns IK
2:40:55.965460
+37:34.225320
61.1p
17
Pontus Appel
Östersunds SK
2:42:35.975460
+39:14.235320
60.4p
18
Andreas Göransson
Brunflo IF
2:42:45.976450
+39:24.236310
60.3p
19
Staffan Abrahamsson
Axa SC
2:44:06.984560
+40:45.244420
59.7p
20
Thomas Holm
CGI IF
2:48:37.1011640
+45:16.271500
57.9p
21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:49:50.1018960
+46:29.278820
57.4p
22
Magnus Bergström
Frösö IF
2:50:13.1021200
+46:51.281060
57.3p
23
Lars Frank
Östersunds SK
2:50:27.1022610
+47:05.282470
57.2p
24
Lars Samuelsson
Husums IF SK
2:57:53.1067250
+54:32.327110
54.5p
25
Tobias Runberg
Axa SC
3:03:06.1098520
+59:44.358380
52.8p
26
Lars Wiklund
Axa SC
3:05:04.1110380
+1:01:43.370240
52.1p
27
Johan Frederik
K4 IF
3:10:54.1145330
+1:07:32.405190
50.4p
28
Björn Andersson
Östersunds SK
3:16:47.1180670
+1:13:26.440530
48.7p
29
Peter Mattsson
Stockholms Landstings IF SK
3:20:49.1204840
+1:17:28.464700
47.6p
30
Kumar Rahul
Östersunds SK
3:43:10.1338920
+1:39:48.598780
42.4p
31
Kristofer Nilsson
Gällö SK - ICA Nära Gällö
3:51:37.1389620
+1:48:15.649480
40.7p