Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Flyktingloppet
Plats: Gäddede
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kristin Gausen
Inderøy IL
49:46.298500
82.7p
2
Julie Gausen
Inderøy IL
50:55.305400
80.1p
3
Vilde Haugan Buhrkall
Mosvik IL
51:07.306600
79.6p
D 35
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hild Sissel K Vannebo
Overhalla IL
56:07.336600
70.0p
2
Kari Grindberg
Henning Sl
58:02.348100
66.9p
3
Bente Hovdal Sundsvik
Frol IL
58:36.351500
66.0p
D 50
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Bente Formo
No Club
1:01:57.371600
61.3p
2
Maj-Lis Dalby
Egge IL
1:03:22.380100
59.5p
3
Hjørdis Wendelbo
Foldereid IL
1:07:25.404400
54.9p
H 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tomas Northug
Mosvik IL
44:33.267200
97.2p
2
Torstein Östnor
Lierne IL
44:37.267600
97.0p
3
Emil Iversen
Varden Il,
45:20.271900
94.7p
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Richard Kringhaug
Valnesfjord Il.
54:11.325000
73.4p
2
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
55:43.334200
70.7p
3
Einar J Svenngård
Skogn IL
59:16.355500
65.0p
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Olsson
Åsarna IK
2:21:03.846200
74.5p
2
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
2:22:51.857000
73.3p
3
Mari Elden
Henning Sl
2:23:45.862400
72.7p
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Högberg
IFK Umeå
2:02:14.733300
90.2p
2
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:02:31.735000
89.9p
3
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:02:32.735100
89.9p
H 35
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frode Estil
Lierne IL
2:03:03.738200
89.4p
2
Anders Eide
Snåsa IL
2:04:05.744400
88.4p
3
Geir Thune
Steinkjer Skl
2:08:31.771000
84.3p
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Berget
Skauga IL
2:14:26.806500
79.4p
2
Torstein Bjørhusdal
Brekkvasselva IL
2:15:01.810000
78.9p
3
Leo Lyngstad
Lierne IL
2:18:53.833200
76.0p
H 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Arild Bolaas
Steinkjer Skl
2:27:11.883000
70.5p
2
Egil Brørs
Steinkjer Skl
2:27:38.885700
70.2p
3
Audun Kolstad
Henning Sl
2:29:39.897800
69.0p
D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Terese Svensson
No Club
51:07.306600
79.6p
2
Ingrid Skogan
Steinkjer Skl
58:03.348200
66.8p
3
Annie Reppen
Foldereid IL
58:51.353000
65.6p
H 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marius Berntsen
Namsskogan Brannvesen
50:44.304300
80.5p
2
Svere Sagland
No Club
50:53.305200
80.1p
3
Johan Torås Halseth
Stod IL
53:59.323800
73.8p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Randi Mo
Overhalla IL
2:45:39.993800
60.7p
2
Aila Biret Selfors
Deanu Searat/ Forsøk
2:47:23.1004200
59.9p
3
Kjersti Gartland
Gartland SK
2:49:38.1017700
58.9p
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kenneth Myhre
Steinkjer Skl
2:15:52.815100
78.3p
2
Alexander Jakobsson
Hotings IF
2:22:21.854000
73.6p
3
Lars Jørgen Larsen
Team OL Fredriksa
2:28:44.892300
69.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flyktingloppet 2022
Flyktingloppet 2018
Flyktingloppet 2017
Flyktingloppet 2016
Flyktingloppet 2015
Flyktingloppet 2014
Flyktingloppet 2010
Flyktingloppet 2009
Flyktingloppet 2008
Flyktingloppet 2007
Flyktingloppet 2006
Flyktingloppet 2005
Flyktingloppet 2004
Flyktingloppet 2003
Tävlingar i närheten
Offerdalspropagandan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan