Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Randi Mo
Overhalla IL
2:45:39.993800
60.7p
2
Aila Biret Selfors
Deanu Searat/ Forsøk
2:47:23.1004200
+1:44.10300
59.9p
3
Kjersti Gartland
Gartland SK
2:49:38.1017700
+3:59.23800
58.9p
4
Siv Grethe Evensen
Malm IL
2:50:47.1024600
+5:08.30700
58.4p
5
Hege S. Galguften
Overhalla IL
2:51:40.1029900
+6:01.36000
58.1p
6
Bodil Engeset
Kroken IL
2:58:39.1071800
+13:00.77900
55.3p
7
Trude Lerfald
Grong IL
2:59:53.1079200
+14:14.85300
54.8p
8
Marit Melgård
Team Pilsski / Team Intensiv
3:04:59.1109800
+19:20.115900
53.0p
8
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:04:59.1109800
+19:20.115900
53.0p
10
Else Laksnes
Spillum IL
3:05:33.1113200
+19:54.119300
52.8p
11
Solbjørg Kjølstad
IL Hållingen
3:08:31.1131000
+22:52.137100
51.8p
12
Merete Røthe
Namsos Løpeklubb
3:10:22.1142100
+24:43.148200
51.2p
13
Berit Kjøglum Skarland
IL Hållingen
3:12:12.1153100
+26:33.159200
50.6p
14
Sigrun Eidshaug
Grong IL
3:14:44.1168300
+29:05.174400
49.8p
15
Hilde Handelsby
Gartland SK
3:15:43.1174200
+30:04.180300
49.5p
16
Torhild Libjå
Foldereid IL
3:18:25.1190400
+32:46.196500
48.7p
17
Laila Valla Hustad
Gammelgården IL
3:20:49.1204800
+35:10.210900
48.0p
18
Berit Viken Kjøglum
IL Hållingen
3:21:47.1210600
+36:08.216700
47.7p
19
Unni Maria Klokkervold
Trondheim
3:23:55.1223400
+38:16.229500
47.1p
20
Ingrid Bruce
Grong IL
3:24:28.1226700
+38:49.232800
47.0p
21
Vigdis Belbo Hjulstad
Snåsa IL
3:24:58.1229700
+39:19.235800
46.8p
22
Sissel Sørhøy
Terråk IL
3:26:19.1237800
+40:40.243900
46.4p
23
Mona Kristin Flataas
IL Hållingen
3:26:39.1239800
+41:00.245900
46.4p
24
Gudny Furnes
IL Hållingen
3:28:17.1249600
+42:38.255700
45.9p
25
Bente Feragen
Nessegutten IL
3:29:12.1255100
+43:33.261200
45.7p
26
Ragnhild H. Aunsmo
Skogn IL
3:29:23.1256200
+43:44.262300
45.6p
27
Christin Jonasson
Bergnäsets AIK
3:31:32.1269100
+45:53.275200
45.1p
28
Marthe Mollan
Trondheim
3:32:07.1272600
+46:28.278700
44.9p
29
Ida Sandholtbråten
Malvik IL
3:33:43.1282200
+48:04.288300
44.5p
30
Eva Bach Bruvoll
Lierne IL
3:35:39.1293800
+50:00.299900
44.1p
31
Toril Skei
Steinkjer Skl
3:36:39.1299800
+51:00.305900
43.8p
32
Siri Woldseth Brørs
Nessegutten IL
3:38:04.1308300
+52:25.314400
43.5p
33
Sissel Fløan Solum
Overhalla IL
3:38:17.1309600
+52:38.315700
43.4p
34
Ann Katrin Bergli
Lierne IL
3:38:38.1311700
+52:59.317800
43.4p
35
Merete Fossland
Overhalla IL
3:38:52.1313100
+53:13.319200
43.3p
36
Kari Liljefjell Kveli
Namsos IL
3:39:17.1315600
+53:38.321700
43.2p
37
Marthe N. Haug
Steinkjer Skl
3:41:52.1331100
+56:13.337200
42.6p
38
Nina Barstad Sund
Spillum IL
3:43:23.1340200
+57:44.346300
42.3p
39
Kjersti Solem
No Club
3:43:46.1342500
+58:07.348600
42.2p
40
Jenny Domås
Grong IL
3:44:35.1347400
+58:56.353500
42.0p
41
Heidi Strømnes Reistad
Kvam IL
3:47:09.1362800
+1:01:30.368900
41.5p
42
Tone Sormul Gjørv
Egge IL
3:47:20.1363900
+1:01:41.370000
41.4p
43
Kari Bruvoll
Team OL Fredriksa
3:47:23.1364200
+1:01:44.370300
41.4p
44
Agneta Söderberg
Rödön SK
3:47:26.1364500
+1:01:47.370600
41.4p
45
Knutsen Hanna Skar
Steinkjer Skl
3:47:40.1365900
+1:02:01.372000
41.4p
46
Oddrun Grande
Spillum IL
3:47:46.1366500
+1:02:07.372600
41.3p
47
Lisbet Gaupset
Namsos IL
3:48:02.1368100
+1:02:23.374200
41.3p
47
Heidi Barsøe
No Club
3:48:02.1368100
+1:02:23.374200
41.3p
49
Kristin Åkerøy
Grong IL
3:48:37.1371600
+1:02:58.377700
41.2p
50
Edith B Valfridsson
Ambulansen Gäddede
3:49:30.1376900
+1:03:51.383000
41.0p
51
Hilde Kari Vongraven
Gartland SK
3:53:27.1400600
+1:07:48.406700
40.2p
52
Mona Bruvoll
Team OL Fredriksa
3:53:32.1401100
+1:07:53.407200
40.1p
53
Borghild Hegdahl
No Club
3:55:48.1414700
+1:10:09.420800
39.7p
54
Irene Vannebo
Overhalla IL
3:57:03.1422200
+1:11:24.428300
39.5p
55
Anne-Grete Strømsli
Åfjord IL
4:00:14.1441300
+1:14:35.447400
38.8p
56
Hanna-Mari Ruotsalainen
Espoon Suunta
4:01:24.1448300
+1:15:45.454400
38.6p
57
Sigrid Gjellan
No Club
4:02:01.1452000
+1:16:22.458100
38.5p
58
Siri Oddveig Byrløkken
Byåsen IL
4:04:44.1468300
+1:19:05.474400
38.0p
59
Gunn Anita Westum
Lierne IL
4:07:37.1485600
+1:21:58.491700
37.5p
60
Anita Blom Lyngstad
Sørli IL
4:08:43.1492200
+1:23:04.498300
37.3p
61
Silje Nordal
Overhalla IL
4:08:59.1493800
+1:23:20.499900
37.3p
62
Ing-Marie Svedin
Forsmo IF
4:10:21.1502000
+1:24:42.508100
37.0p
63
Ingvill Freland
Sørli IL
4:10:30.1502900
+1:24:51.509000
37.0p
64
Lina Kvetangen
No Club
4:15:19.1531800
+1:29:40.537900
36.2p
65
Aud Moe
Frol IL
4:18:01.1548000
+1:32:22.554100
35.8p
66
Linda Langnes
No Club
4:19:29.1556800
+1:33:50.562900
35.5p
67
Marianne Smines
Bkok
4:19:45.1558400
+1:34:06.564500
35.5p
68
Anne-Sofie Gjermstad
OK Nidarøst
4:22:06.1572500
+1:36:27.578600
35.1p
69
Karen-Anna Strand
Veiem Hopplag
4:24:40.1587900
+1:39:01.594000
34.7p
70
Mari Bergin
Veiem Hopplag
4:24:41.1588000
+1:39:02.594100
34.7p
71
Ingeborg Wennberg
Norråkers IF
4:28:02.1608100
+1:42:23.614200
34.3p
72
Ina Christin Sagvik
Overhalla IL
4:35:39.1653800
+1:50:00.659900
33.2p
73
Berit Strømstad
Trofors
4:44:56.1709500
+1:59:17.715600
32.0p
74
Kristina Svartvatn
Trofors
4:44:57.1709600
+1:59:18.715700
32.0p
75
Camilla Marie Tranum
No Club
4:45:34.1713300
+1:59:55.719400
31.9p