Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2016-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oliver Olsson
Uddevalla IS
1:21:39.489850
68.3p
2
Måns Gustafsson
Borås GIF
1:21:39.489890
+0
68.2p
3
Anders Ljungberg
IK Hakarpspojkarna
1:29:00.533960
+7:21.44010
62.6p
4
Andreas Wadskog
Axa SC
1:29:37.537660
+7:58.47710
62.2p
5
Claes Ringeby
Floby
1:30:18.541750
+8:39.51800
61.7p
6
Kristin Barkman
IF Hallby SOK
1:31:15.547440
+9:35.57490
61.1p
7
Dennis Frejd
Brittatorps Tk
1:32:47.556630
+11:07.66680
60.1p
8
Niklas Barkman
Mullsjö SOK
1:33:33.561250
+11:54.71300
59.6p
9
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
1:33:43.562220
+12:03.72270
59.5p
10
William Blomqvist
Msok
1:34:03.564240
+12:23.74290
59.3p
11
Stefan Wäringer
Msok
1:34:07.564640
+12:27.74690
59.2p
12
Mikael Christenson
IK Stern
1:34:27.566670
+12:48.76720
59.0p
13
John Svensson
OK Reftele
1:35:31.573050
+13:52.83100
58.3p
14
Annika Mårtensson
OK Landehof
1:36:43.580230
+15:03.90280
57.6p
15
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:37:04.582300
+15:24.92350
57.4p
16
Peter Jonsson
Tidaholm SOK Sisu
1:39:34.597380
+17:55.107430
56.0p
17
Bjarne Gustafsson
Trollhättan
1:41:31.609020
+19:51.119070
54.9p
18
Robert EK
IF Hallby SOK
1:44:22.626120
+22:42.136170
53.4p
19
Liza Engström
Trollhättepolisens IF
1:44:58.629700
+23:18.139750
53.1p
20
Maria Svernhage
IF Rigor
1:45:08.630710
+23:28.140760
53.0p
21
Maria Gustafsson
Göteborgs SK
1:46:02.636180
+24:23.146230
52.6p
22
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:46:06.636590
+24:27.146640
52.5p
23
Anders Andersson F
Ulricehamn
1:46:08.636790
+24:29.146840
52.5p
24
Tobias Andersson
Huskvarna
1:46:57.641690
+25:18.151740
52.1p
25
Daniel Abrahamsson
No Club
1:50:06.660540
+28:26.170590
50.6p
26
Weine Gustavsson
Skillingaryds FK
1:50:56.665550
+29:17.175600
50.2p
27
Tommy Marko
IK Hakarpspojkarna
1:51:15.667460
+29:36.177510
50.1p
28
Stefan Erixson
Gränna
1:51:58.671740
+30:18.181790
49.8p
29
Julia Thiberg
No Club
1:52:10.672900
+30:30.182950
49.7p
30
Marcus Nero
No Club
1:53:24.680340
+31:44.190390
49.1p
31
Lena Rydström
Mullsjö SOK
1:53:39.681810
+31:59.191860
49.0p
32
Anette Johansson
Bredaryds SOK
1:57:47.706680
+36:08.216730
47.3p
33
Karin Anesand
Axa SC
2:02:10.732940
+40:30.242990
45.6p
34
Lea Erixson
Gränna
2:05:16.751580
+43:37.261630
44.5p
35
Anna Lager-larsson
Bredaryds SOK
2:05:18.751790
+43:39.261840
44.5p
36
Åsa Andersson
Jönköping
2:06:02.756170
+44:23.266220
44.2p
37
Malia Sylven
Skogsbygdens IF
2:06:54.761340
+45:14.271390
43.9p
38
Emma Engman
Mullsjö SOK
2:06:59.761870
+45:20.271920
43.9p
39
Eva Andersson
Sätila SK
2:07:33.765280
+45:54.275330
43.7p
40
Lina Persson
Värnamo
2:07:41.766040
+46:01.276090
43.6p
41
Madelene Nilsson
FK Åsen
2:09:20.775940
+47:40.285990
43.1p
42
Therese Nilsson
FK Åsen
2:09:20.775950
+47:41.286000
43.1p
43
Tomas Arvidsson
Frölunda
2:09:56.779590
+48:17.289640
42.9p
44
Anders Kretz
Sandhem
2:10:40.783940
+49:00.293990
42.6p
45
Viktoria Höög
Bor
2:11:42.790140
+50:02.300190
42.3p
46
Ann-charlotte Karlsson
Norrköping
2:12:54.797350
+51:15.307400
41.9p
47
Lena Johansson
Bor
2:13:02.798180
+51:23.308230
41.9p
48
Caroline Lorentzon
Göteborg
2:16:43.820210
+55:03.330260
40.8p
49
Katharina Egelrud
Bankeryds Skid o Mk
2:19:22.836150
+57:43.346200
40.0p
50
Ulf Ramberg
Lund
2:19:42.838100
+58:02.348150
39.9p
51
Kjell Sigby
IK Vista
2:19:46.838560
+58:07.348610
39.9p
52
Lisbeth Carlsson
FK Åsen
2:20:44.844300
+59:04.354350
39.6p
53
Emma Andreasson
Mullsjö SOK
2:23:47.862600
+1:02:07.372650
38.8p
54
Kersti Karltorp
Sandhem
2:23:51.863060
+1:02:12.373110
38.7p
55
Tedd Bergman
Göteborg
2:25:24.872320
+1:03:44.382370
38.3p
56
Anne Keysan
Alingsås
2:28:44.892320
+1:07:04.402370
37.5p
57
Maria Danielsson
Bankeryds Skid o Mk
2:28:59.893860
+1:07:20.403910
37.4p
58
Jonna Weinelid-fors
Göteborg
2:29:35.897480
+1:07:56.407530
37.3p
59
Liselott Sigby
IK Vista
2:30:46.904560
+1:09:07.414610
37.0p
60
Anette Flinke
Team blekinge
2:30:50.904950
+1:09:11.415000
36.9p
61
Yvonne Eriksson
Jönköping
2:30:57.905600
+1:09:17.415650
36.9p
62
Annika Gustavsson
Mullsjö SOK
2:31:05.906420
+1:09:25.416470
36.9p
63
Karolina Håkansson
Landskrona
2:31:26.908530
+1:09:46.418580
36.8p
64
Birgitta Börjesson
Ljungskile FK
2:32:17.913630
+1:10:37.423680
36.6p
65
Ingemar Hellström
Kungsbacka
2:40:49.964810
+1:19:09.474860
34.7p
66
Leif Engström
Mindfulness Yoga Let GO
2:42:00.971990
+1:20:21.482040
34.4p
67
Veronica Johansson
IF Hallby SOK
2:42:14.973340
+1:20:34.483390
34.4p
68
Annica Pettersson
IF Hallby SOK
2:42:15.973410
+1:20:35.483460
34.3p
69
Roland Stolt
Mullsjö SOK
2:50:00.1019950
+1:28:21.530000
32.8p
70
Anna Billfeldt
Jönköping
2:50:16.1021540
+1:28:36.531590
32.7p
71
Michelle Nilsson
Axa SC
2:51:09.1026800
+1:29:29.536850
32.6p
72
Rune Strand
Linköping
2:54:47.1048680
+1:33:08.558730
31.9p
-
Ulf Nero
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Enar Andersson
Karlsborg
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Björkner Pernvik
Kullavik IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna-karin Fredriksson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Arne Henrysson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Kvist
Landskrona
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Larsson
Ellos IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Nyström
Åsa
23:59:59.8639800
-