Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2003-04-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Flyktingloppet
Plats: Gäddede
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ingri Aunet Tyldum
Overhalla IL
56:36.339500
80.7p
2
Sofie Helene Hag Mørkved
Henning Sl
58:08.348700
78.5p
3
Kristin Skei
Leksvik IL
59:21.356000
76.9p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marit Bjørgen
Rognes IL
55:23.332200
82.4p
2
Beathe Breivik
Spillum IL
58:54.353300
77.5p
3
Gjertrud Aunet Tyldum
Overhalla IL
1:00:48.364700
75.1p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulla Melhus
Steinkjer Skl
1:02:02.372100
73.6p
2
Carina Moden
Hammerdal IF
1:02:24.374300
73.2p
3
Bente Hovdal Sundsvik
Vinne Skilag
1:03:49.382800
71.5p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Kjølstad
Ekne IL
50:54.305300
89.7p
2
Petter JR Northug
Henning Sl
51:03.306200
89.4p
3
Bernhard Rønning
Skogn IL
51:03.306200
89.4p
H 60
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sverre Matberg
Frol IL
58:39.351800
77.8p
2
Nils Undersåker
Inderøy IL
1:00:56.365500
74.9p
3
Erling Hatling
Stod IL
1:02:29.374800
73.1p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
2:05:29.752800
95.0p
2
Odd-Bjørn Hjelmeseth
Fjellhaug /Vereide
2:08:20.769900
92.9p
3
Frode Estil
Byåsen IL
2:08:20.769900
92.9p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Runar Flønes
Orkanger IF
2:20:34.843300
84.8p
2
Torstein Björhusdal
Elva/Namsskogan IL
2:21:44.850300
84.1p
3
Ragnvald Reed
Bærums Skiklubb
2:24:17.865600
82.6p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:32:46.916500
78.0p
2
Audun Kolstad
Henning Sl
2:32:47.916600
78.0p
3
Øyvind Lorvik
Malm IL
2:35:46.934500
76.5p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Kvaale
Selbakk IF
2:29:49.898800
79.6p
2
Arne Finnehaug
Kolvereid IL
2:44:43.988200
72.4p
3
Arne Sæterhaug
Byåsen IL
2:50:49.1024800
69.8p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tone Beate Grøtan
Asker SK
1:02:06.372500
73.5p
2
Ann Katrin Nilsen
Terråk IL
1:03:21.380000
72.1p
3
Unn Merete Bomo
Snåsa IL
1:05:42.394100
69.5p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Kolstad
Henning Sl
53:33.321200
85.2p
2
Bjarne Reinert
Otterøy IL
56:28.338700
80.8p
3
Sturla Green
Helgådal IL
57:46.346500
79.0p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Espen Emanuelsen
Nordli IL
2:28:06.888500
80.5p
2
Skorstad: Morten
Trones IL
2:29:59.899800
79.5p
3
Torgeir Valøen
Stod IL
2:43:58.983700
72.7p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Flyktingloppet 2022
Flyktingloppet 2018
Flyktingloppet 2017
Flyktingloppet 2016
Flyktingloppet 2015
Flyktingloppet 2014
Flyktingloppet 2010
Flyktingloppet 2009
Flyktingloppet 2008
Flyktingloppet 2007
Flyktingloppet 2006
Flyktingloppet 2005
Flyktingloppet 2004
Flyktingloppet 2003
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan