Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2005-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Kvarnsveden GoIF
Plats: Grönklitt Orsa
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:08:34.411300
70.0p
2
Karin Ekholm
IK Jarl Rättvik
1:12:29.434800
66.2p
3
Maria Börjel
Hällefors SK
1:15:22.452100
63.7p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carina Lagerlöf
Sälens IF
1:05:36.393500
73.2p
2
Helena Kallander
IFK Mora SK
1:07:35.405400
71.0p
3
Linda Hasselqvist
Huddinge SK LF
1:09:30.416900
69.1p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eva Kristina Edejern
IFK Bergvik
1:24:34.507300
56.8p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
59:46.358500
80.3p
2
Jon Hassis
Orsa SK
59:47.358600
80.3p
3
Daniel Fagerlund
Malungs IF
1:00:55.365400
78.8p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:55:54.695300
89.9p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:55:57.695600
89.8p
3
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:55:59.695800
89.8p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:04:24.746300
83.4p
2
Sven Peder Trygve Malm
Garphyttans IF
2:04:26.746500
83.3p
3
Johan Danielsson
Wedevågs IF
2:07:11.763000
81.4p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Eric Jonasson
Vallbo SK
2:03:00.737900
84.4p
2
Per Anders
Garphyttans IF
2:06:14.757300
82.1p
3
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:15:40.813900
76.0p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:06:42.760100
81.7p
2
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:12:30.794900
78.0p
3
Mikael Slotte
Sågmyra SK
2:18:35.831400
74.3p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
2:28:07.888600
69.3p
2
Ahti Harju
Nacka Värmdö SK
2:37:30.944900
65.0p
3
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:38:43.952200
64.4p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martina Nilsson
Slätta Mountainbikeklub
1:33:22.560100
51.4p
2
Inger Carlsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:49:53.659200
43.7p
3
May-Britt Svensson
Västerviks OK
1:52:30.674900
42.7p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
2
Annelie Fagerlund
Malungs IF
2:47:06.1002500
28.7p
3
Helén Palm-Danielsson
Wedevågs IF
2:50:01.1020000
28.2p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Henriksson
IFK Mora SK
1:00:56.365500
78.8p
2
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:05:32.393100
73.3p
3
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
1:07:36.405500
71.0p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Jonsson
Söderhamns SK
2:21:09.846800
72.9p
2
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:33:09.918800
66.9p
3
Magnus Thurin
Falun Borlänge SK
2:37:11.943000
65.1p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Maserloppet 2014
Maserloppet 2011
Maserloppet 2010
Maserloppet 2009
Maserloppet 2008
Maserloppet 2006
Maserloppet 2005
Maserloppet 2004
Tävlingar i närheten
Skinnarloppet 2005
USM Fristil 2005
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan