Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Lördag
2016-11-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
29:32.177100
83.2p
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
29:38.177740
+6.540
83.0p
3
Ole Morten Flataker
Norway
29:41.178040
+9.840
82.9p
4
Vegard Sivertsgård
Norway
29:46.178590
+14.1390
82.7p
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
29:52.179140
+20.1940
82.5p
6
Vegard Stav
Norway
29:57.179630
+25.2430
82.3p
7
Sigurd Roenning
Norway
30:09.180850
+37.3650
81.9p
8
Martin Julian Buvarp
Norway
30:11.181050
+39.3850
81.8p
9
Erik HUSBY
Norway
30:12.181140
+40.3940
81.8p
10
Adam Gillman
Garphyttans IF
30:30.182910
+58.5710
81.2p
11
Amund Hoel
Norway
30:32.183120
+1:00.5920
81.1p
12
Marius Landsem Melhus
Norway
30:33.183290
+1:01.6090
81.1p
13
Johan Herbert
Sundbybergs IK
30:40.183930
+1:08.6730
80.9p
14
Eivind Kjennerud
Norway
30:44.184380
+1:12.7180
80.7p
15
Geir Kristian Hoås
Norway
30:45.184440
+1:13.7240
80.7p
16
Sindre Finne
Norway
30:45.184480
+1:13.7280
80.7p
17
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
30:49.184830
+1:17.7630
80.6p
18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
30:51.185040
+1:19.7840
80.5p
19
Hans Kristian Holmbro
Norway
31:00.185930
+1:28.8730
80.2p
20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
31:04.186350
+1:32.9150
80.1p
21
William Poromaa
Johannisbergs AIK
31:06.186570
+1:34.9370
80.0p
22
Ossian Rosenberg
Duveds IF
31:09.186810
+1:37.9610
79.9p
23
Erik Lieback
Ulricehamns IF
31:11.187050
+1:39.9850
79.8p
24
Vegard Vårheim
Norway
31:12.187190
+1:40.9990
79.8p
25
Sondre Torp Hynne
Norway
31:14.187390
+1:42.10190
79.7p
26
Adam Persson
IF Hallby SOK
31:18.187750
+1:46.10550
79.6p
27
Aleksander Slydahl
Norway
31:18.187780
+1:46.10580
79.6p
28
Magnus Norøy
Norway
31:20.187930
+1:48.10730
79.6p
29
Sivert Størseth
Norway
31:21.188020
+1:49.10820
79.5p
30
Bjoernar Toernes Holm
Norway
31:32.189190
+2:00.11990
79.2p
31
Elias Andersson
Landsbro IF SK
31:39.189800
+2:07.12600
79.0p
32
Ole Jacob Forsmo
Norway
31:41.190010
+2:09.12810
78.9p
33
John Leander
Åsarna IK
31:46.190520
+2:14.13320
78.7p
34
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
31:53.191280
+2:21.14080
78.5p
35
Anders Nyaas
Norway
31:54.191390
+2:22.14190
78.5p
36
Herman Borring VALSET
Danmark
32:01.192070
+2:29.14870
78.2p
37
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
32:01.192090
+2:29.14890
78.2p
38
Alexander Karlsson
Källbottens IK
32:04.192390
+2:32.15190
78.1p
39
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
32:06.192560
+2:34.15360
78.1p
40
Isak Augustsson
IFK Mora SK
32:08.192740
+2:36.15540
78.0p
41
Tobias Vedal
Norway
32:09.192810
+2:37.15610
78.0p
42
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
32:10.192900
+2:38.15700
78.0p
43
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
32:12.193100
+2:40.15900
77.9p
44
Andreas Bjoervik Fugle
Norway
32:23.194290
+2:51.17090
77.6p
45
Axel Jutterström
IFK Mora SK
32:25.194470
+2:53.17270
77.5p
46
Jesper Abelsen Andreasen
Norway
32:27.194670
+2:55.17470
77.4p
46
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
32:27.194670
+2:55.17470
77.4p
48
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
32:27.194680
+2:55.17480
77.4p
49
Gabriel Strid
Sunne SLF
32:30.194900
+2:58.17700
77.4p
50
Vebjørn Midttun
Norway
32:31.195010
+2:59.17810
77.3p
51
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
32:31.195030
+2:59.17830
77.3p
52
Felix Forsberg
Järpens SK
32:31.195080
+2:59.17880
77.3p
53
Simen Undlien Bruvoll
Norway
32:34.195300
+3:02.18100
77.3p
54
Aksel Norli
Norway
32:34.195340
+3:02.18140
77.2p
55
Filip Kyrö
Högbo GOIF
32:42.196100
+3:10.18900
77.0p
56
Martin Mickels
Bålsta SK
32:42.196110
+3:10.18910
77.0p
57
Henrik Andreas Henriksen
Norway
32:42.196140
+3:10.18940
77.0p
58
Johan Toendel Hammer
Norway
32:43.196280
+3:11.19080
77.0p
59
Joergen Solhaug Saeter
Norway
32:44.196330
+3:12.19130
76.9p
60
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
32:45.196480
+3:13.19280
76.9p
61
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
32:49.196870
+3:17.19670
76.8p
62
Magnus Fjerdingen Moan
Norway
32:50.196910
+3:18.19710
76.8p
63
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
32:54.197350
+3:22.20150
76.6p
64
Albert Jónsson
Island
32:59.197870
+3:27.20670
76.5p
65
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
33:01.198030
+3:29.20830
76.4p
66
Lucas Pitzer
Austria
33:02.198150
+3:30.20950
76.4p
67
Tobias Lindman
Stockviks SF
33:04.198310
+3:32.21110
76.4p
67
Anders Roos
Östersunds SK
33:04.198310
+3:32.21110
76.4p
69
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
33:05.198450
+3:33.21250
76.3p
70
Simon Karlsson
IFK Umeå
33:05.198460
+3:33.21260
76.3p
71
Erik Granström
Strömnäs GIF
33:07.198630
+3:35.21430
76.3p
72
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
33:08.198750
+3:36.21550
76.2p
73
Andreas Karlsson
Kalix SK
33:12.199140
+3:40.21940
76.1p
74
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
33:14.199360
+3:42.22160
76.0p
75
Zackarias Björn
Rembo IK
33:14.199380
+3:42.22180
76.0p
76
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
33:17.199600
+3:45.22400
76.0p
77
Philip Kristoffersson
Alnö SK
33:22.200110
+3:50.22910
75.8p
78
Isak Stiansson Pedersen
Norway
33:22.200190
+3:50.22990
75.8p
79
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
33:23.200240
+3:51.23040
75.8p
80
Florian Windbichler
Austria
33:29.200830
+3:57.23630
75.6p
81
Linus Nygren
Ulricehamns IF
33:31.201030
+3:59.23830
75.6p
82
Emil Hagström
Garphyttans IF
33:31.201090
+3:59.23890
75.5p
83
Albin Johansson
Sätra IF
33:32.201120
+4:00.23920
75.5p
84
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
33:38.201720
+4:06.24520
75.4p
85
Sander Øwre Haugan
Norway
33:38.201760
+4:06.24560
75.3p
86
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
33:41.202080
+4:09.24880
75.2p
87
Karl Ingard
IK Rex
33:45.202420
+4:13.25220
75.2p
88
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
33:47.202630
+4:15.25430
75.1p
89
Albert Carling
Falu IK
33:49.202820
+4:17.25620
75.0p
90
Gustav Berglund
Storvreta IK
33:50.202910
+4:18.25710
75.0p
91
Erik Engelin
Offerdals SK
33:50.202940
+4:18.25740
75.0p
92
Ewen Perroud
Frankrike
33:51.203090
+4:19.25890
75.0p
93
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
34:01.204060
+4:29.26860
74.7p
94
Samuel Oskarsson
SK Leksand
34:04.204330
+4:32.27130
74.6p
95
Oscar Lindell
Stockviks SF
34:04.204370
+4:32.27170
74.6p
96
Thomas Postl
Austria
34:05.204460
+4:33.27260
74.6p
97
Emrik Nordgren
IFK Umeå
34:05.204470
+4:33.27270
74.6p
98
Jon Vegard Grut
Norway
34:06.204580
+4:34.27380
74.5p
99
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
34:11.205040
+4:39.27840
74.4p
100
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
34:15.205470
+4:43.28270
74.3p
101
Måns Olsson
Offerdals SK
34:20.205900
+4:48.28700
74.2p
102
Eric Jansson
Tranemo IF
34:20.205940
+4:48.28740
74.2p
103
Nico Steiner
Austria
34:23.206220
+4:51.29020
74.1p
104
Mattias Sundin
Vårby IK
34:31.207040
+4:59.29840
73.8p
105
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
34:32.207170
+5:00.29970
73.8p
106
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
34:34.207380
+5:02.30180
73.8p
107
Loke Östangård
Eksjö SOK
34:39.207880
+5:07.30680
73.6p
107
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
34:39.207880
+5:07.30680
73.6p
109
Joakim Ståhl
Järbo IF
34:42.208160
+5:10.30960
73.5p
110
Max Andersson
Domnarvets GOIF
34:43.208290
+5:11.31090
73.5p
111
Elis Berg
Sunne SLF
34:50.208970
+5:18.31770
73.3p
112
David Dahl
Visborgs OK
34:52.209130
+5:20.31930
73.3p
113
Alexander Svensson
Äspereds IF
34:53.209260
+5:21.32060
73.2p
114
Nick Berg
Orsa SK
34:53.209290
+5:21.32090
73.2p
115
Joachim Weel Rosbo
Danmark
34:54.209320
+5:22.32120
73.2p
116
Bjarne Hansen
Danmark
35:00.209970
+5:28.32770
73.0p
117
Olle Westin
IK Stern
35:03.210230
+5:31.33030
73.0p
118
Dagur Benediktsson
Island
35:08.210700
+5:36.33500
72.8p
119
Sigurður Arnar Hannesson
Island
35:09.210820
+5:37.33620
72.8p
120
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
35:09.210850
+5:37.33650
72.8p
121
Adam Boman
Tranemo IF
35:11.211080
+5:39.33880
72.7p
122
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
35:18.211750
+5:46.34550
72.6p
123
William Selander
Spikbodarnas IK
35:25.212400
+5:53.35200
72.4p
124
Haavard Skistad Thorsnes
Norway
35:36.213550
+6:04.36350
72.1p
125
Jens Filipsson
Sunne SLF
35:44.214300
+6:12.37100
71.9p
126
Torstein Heggem
Norway
35:45.214410
+6:13.37210
71.9p
127
Manuel Zaminer
Austria
35:58.215760
+6:26.38560
71.5p
128
Axel Svensson
Landsbro IF SK
36:08.216710
+6:36.39510
71.3p
129
Albin Persson
Tranemo IF
36:25.218420
+6:53.41220
70.8p
130
Anton Swedberg
Borås SK
36:26.218510
+6:54.41310
70.8p
131
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
36:32.219180
+7:00.41980
70.6p
132
Linus Nilsson
IFK Umeå
36:40.219980
+7:08.42780
70.4p
133
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
36:42.220140
+7:10.42940
70.4p
134
Ludvig Karlsson
Järpens SK
36:45.220400
+7:13.43200
70.3p
135
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
36:46.220590
+7:14.43390
70.3p
136
Arnar Ólafsson
Island
36:55.221410
+7:23.44210
70.1p
137
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
37:01.222020
+7:29.44820
69.9p
138
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
37:07.222660
+7:35.45460
69.8p
139
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
37:10.222990
+7:38.45790
69.7p
140
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
37:16.223570
+7:44.46370
69.5p
141
Manuel Schwarz
Austria
37:40.225930
+8:08.48730
69.0p
142
Petur Tryggvi Petursson
Island
37:55.227440
+8:23.50240
68.6p
143
Adrian Lundberg
SK Bore
38:21.230010
+8:49.52810
68.0p
144
Jonatan Palander
Sellnäs IF
38:39.231820
+9:07.54620
67.6p
145
Anton Andersson
Garphyttans IF
39:08.234710
+9:36.57510
66.9p
146
Sivert Hoeiseth
Norway
40:00.239900
+10:28.62700
65.7p
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
Peter Damgaard Jensen
Danmark
23:59:58.8639700
-
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
William Karlsson
Källbottens IK
23:59:59.8639800
-
Malte Stefansson
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
-
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Simon Lundberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
-
Kristoffer Berset
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)