Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimarathon
2017-01-29
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2017
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattiss Waller
Borlänge
1:59:53.719200
61.7p
2
Pelle Hammarbäck
IFK Sala
2:06:54.761300
+7:01.42000
57.5p
3
Per Anders Olofsson
Nykvarn
2:08:08.768700
+8:15.49400
56.8p
4
Kim Andersson
Hammarby IF SF
2:11:36.789500
+11:43.70200
54.9p
5
Martin Haglind
Paradsq Ski Runners
2:11:49.790800
+11:56.71500
54.8p
6
Hans Johansson
Malungs IF
2:18:15.829400
+18:22.110100
51.7p
7
Johan Meinhardt
Accenture IF
2:19:39.837800
+19:46.118500
51.1p
8
Marcus Berglund
Ludvika
2:20:39.843800
+20:46.124500
50.6p
9
Anders Ösund
Enebybergs IF
2:26:09.876800
+26:16.157500
48.3p
10
Christoffer Landström
Källbottens IK
2:29:44.898300
+29:51.179000
46.9p
11
Klas Carlsson
Xylem IF
2:30:29.902800
+30:36.183500
46.6p
12
Johan Hellquist
Almunge IK
2:34:10.924900
+34:17.205600
45.3p
13
Erik Wall
Nacka Värmdö SK
2:34:43.928200
+34:50.208900
45.1p
14
Peter Önnemar
Axa SC
2:35:10.930900
+35:17.211600
45.0p
15
Johan Nilsson
Abb IF SK
2:35:34.933300
+35:41.214000
44.8p
16
Patrik Westerberg
Täby IS SK
2:36:43.940200
+36:50.220900
44.4p
17
Marcus Åkerman
Handelsbankens IF
2:39:48.958700
+39:55.239400
43.4p
18
Johan Liljegren
Ericsson IK
2:45:53.995200
+46:00.275900
41.5p
19
Lars Eriksson
Team Cantaquiz
2:46:46.1000500
+46:53.281200
41.3p
20
Daniel Zettervall
Nacka Värmdö SK
2:48:55.1013400
+49:02.294100
40.7p
21
Niclas Sjölund
Axa SC
2:51:28.1028700
+51:35.309400
40.0p
22
Henrik Huber-roos
Allerød Skiklub
2:56:09.1056800
+56:16.337500
38.7p
23
Fredrik Johansson
Jobsbo ik
2:58:45.1072400
+58:52.353100
38.1p
24
Peter Haglund
Västerås
3:02:23.1094200
+1:02:30.374900
37.2p
25
Oscar Wikman
Smedjebacken
3:06:03.1116200
+1:06:10.396900
36.3p
26
Tomas Andersson
Söderbärke
3:12:08.1152700
+1:12:15.433400
35.0p
27
Michael Palmgren
Ekerö
3:16:48.1180700
+1:16:55.461400
34.1p
28
Sami Ångerud
Umara SC
3:17:58.1187700
+1:18:05.468400
33.8p
-
Mathias Sjölund
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Lars Karlsson
Oxvretens SK
23:59:58.8639700
-
Johan Kenneth Johansson
SK Skinnsberg
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)