Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
2:46:59.1001800
54.3p
2
Lena Reisen
IFK Skövde SK
2:49:23.1016200
+2:24.14300
53.5p
3
Kicki Häggblom
Brännebrona SK
2:55:41.1054000
+8:42.52100
51.3p
4
Margareta Rönnqvist
IK Trasten
2:57:15.1063400
+10:16.61500
50.8p
5
Tina Karling Hellsvik
IK Gandvik
3:00:28.1082700
+13:29.80800
49.8p
6
Anna Hellner
Björnstorps IF
3:02:25.1094400
+15:26.92500
49.2p
7
Karin A Thern
OK Skogshjortarna
3:11:40.1149900
+24:41.148000
46.6p
8
Ulrika Persson
Molkoms SK
3:13:28.1160700
+26:29.158800
46.1p
9
Stina Granefelt
OK Tyr
3:14:14.1165300
+27:15.163400
45.9p
10
Frida Gustafsson
Magra IS
3:14:43.1168200
+27:44.166300
45.8p
11
Anna Lundvall
IK Stern
3:18:43.1192200
+31:44.190300
44.8p
12
Karin Andersson
IK Wilske
3:19:41.1198000
+32:42.196100
44.5p
13
Malin Jonsson
OK Tyr
3:22:12.1213100
+35:13.211200
43.9p
14
Kajsa Göransson
Ljungbypolisens SIF
3:22:19.1213800
+35:20.211900
43.9p
15
Johanna Schröder
Volvo IF
3:23:35.1221400
+36:36.219500
43.6p
16
Caroline Stenström
OK Gipen
3:25:38.1233700
+38:39.231800
43.1p
17
Hanna Lanthen
Karlsborg
3:27:29.1244800
+40:30.242900
42.7p
18
Camilla Schröder Jacobsson
Friskis & Svettis Göteborg
3:28:11.1249000
+41:12.247100
42.5p
19
Gunilla Stripple
Götlunda IF
3:31:16.1267500
+44:17.265600
41.8p
20
Karin Söderström
IK Stern
3:31:22.1268100
+44:23.266200
41.8p
21
Ida Maria Svensson
Lidköpings VSK
3:33:37.1281600
+46:38.279700
41.3p
22
Louise Berggren
Herrljunga Skid o OL
3:36:41.1300000
+49:42.298100
40.7p
23
Malin Stenvall
OK Skogsvargarna
3:36:47.1300600
+49:48.298700
40.7p
24
Hanna Eriksson
Uppsala Studenters IF
3:37:02.1302100
+50:03.300200
40.6p
25
Annica Bäckborn
OK Skogshjortarna
3:37:08.1302700
+50:09.300800
40.6p
26
Annika Gustafsson
OK Gipen
3:38:10.1308900
+51:11.307000
40.4p
27
Petra Ljungberg Bodin
Tidaholm SOK Sisu
3:38:16.1309500
+51:17.307600
40.4p
28
Gun Andersen
Mariestads FK
3:38:57.1313600
+51:58.311700
40.2p
29
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
3:40:26.1322500
+53:27.320600
39.9p
30
Linda Holmstrand
Herrljunga Skid o OL
3:40:50.1324900
+53:51.323000
39.9p
31
Karin Svantesson
OK Alehof
3:41:39.1329800
+54:40.327900
39.7p
32
Katarina Berglund
Hjobygdens OK
3:42:11.1333000
+55:12.331100
39.6p
33
Cecilia Karlsson
OK Alehof
3:42:42.1336100
+55:43.334200
39.5p
34
Ida Lindberg
Göteborgs SK
3:42:46.1336500
+55:47.334600
39.5p
35
Hillevi Lennström
OK Vårgårda
3:42:50.1336900
+55:51.335000
39.5p
36
Ulla Sjöstedt
OK Skogshjortarna
3:43:07.1338600
+56:08.336700
39.4p
37
Karin Frisk
Lidköpings VSK
3:44:14.1345300
+57:15.343400
39.2p
38
Therese Johansson
IK Stern
3:44:40.1347900
+57:41.346000
39.1p
39
Nina Lönn
Göteborgs SK
3:46:18.1357700
+59:19.355800
38.8p
40
Karin Janzon
Bovallstrands SK
3:49:30.1376900
+1:02:31.375000
38.2p
41
Else Marie Carlson
Vänersborgs SK
3:49:31.1377000
+1:02:32.375100
38.2p
42
Caroline Olsson
Borås GIF
3:49:38.1377700
+1:02:39.375800
38.2p
43
Marika Fischer
IK Stern
3:50:12.1381100
+1:03:13.379200
38.1p
44
Liselott Blom
IFK Skövde SK
3:50:31.1383000
+1:03:32.381100
38.0p
45
Lisa Wahlström
Istrums SK
3:50:32.1383100
+1:03:33.381200
38.0p
46
Sofia Holmén
Kungälvs OK
3:54:23.1406200
+1:07:24.404300
37.4p
47
Camilla Hennemann
Göteborgs SK
3:56:01.1416000
+1:09:02.414100
37.1p
48
Therése Olsson
OK Landehof
3:56:19.1417800
+1:09:20.415900
37.0p
49
Marina Gustavsson
OK Skogsstjärnan
3:56:44.1420300
+1:09:45.418400
37.0p
50
Jenny Richardsson
Lidköpings VSK
3:58:57.1433600
+1:11:58.431700
36.6p
51
Kristina Berlin
OK Orion
3:59:12.1435100
+1:12:13.433200
36.5p
52
Monica Andersson
Tidaholm SOK Sisu
4:00:39.1443800
+1:13:40.441900
36.3p
53
Ulrika Kewenter
Avinode Sportsällskap
4:03:45.1462400
+1:16:46.460500
35.8p
54
Annika Carborn
SOL Tranås
4:04:10.1464900
+1:17:11.463000
35.7p
55
Helen Sandberg
Lidköpings VSK
4:05:07.1470600
+1:18:08.468700
35.6p
56
Isabell Bergman
Vänersborgs SK
4:09:21.1496000
+1:22:22.494100
34.9p
57
Anna Törnberg
Lidköpings VSK
4:09:46.1498500
+1:22:47.496600
34.9p
58
Betty Björk
IK Stern
4:10:51.1505000
+1:23:52.503100
34.7p
59
Marianne Lönn
Jörlanda
4:12:22.1514100
+1:25:23.512200
34.5p
60
Lousie Magnusson
Göteborgs SK
4:13:21.1520000
+1:26:22.518100
34.3p
61
Jenny Sandelin
Ica-Handlarnas IF
4:15:39.1533800
+1:28:40.531900
34.0p
62
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
4:16:59.1541800
+1:30:00.539900
33.8p
63
Eva Karlsson
Lidköpings VSK
4:17:18.1543700
+1:30:19.541800
33.8p
64
Anna Johansson
Tidaholm SOK Sisu
4:21:39.1569800
+1:34:40.567900
33.2p
65
Anna Karin Börjesson
Linköpings SK
4:27:59.1607800
+1:41:00.605900
32.3p
66
Irene Andersson
OK Kullingshof
4:34:07.1644600
+1:47:08.642700
31.6p
67
Sofia Wiberg
Istrums SK
4:38:51.1673000
+1:51:52.671100
31.0p
68
Sandra Johansson
Källby
4:39:32.1677100
+1:52:33.675200
30.9p
69
Michalina Claesson
Volvo IF
4:39:44.1678300
+1:52:45.676400
30.9p
70
Eva Frödelius
Lerdala IF
4:46:34.1719300
+1:59:35.717400
30.1p