Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
2:08:46.772500
63.9p
2
Moa Gomersson
IFK Mora SK
2:17:19.823800
+8:33.51200
59.1p
3
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
2:17:22.824100
+8:36.51500
59.1p
4
Carolina Karlsson
Eksjö SOK
2:20:54.845300
+12:08.72700
57.3p
5
Johanna Edin
Kovlands IF
2:23:09.858800
+14:23.86200
56.2p
6
Martina Karlsson
Hvetlanda SK
2:26:19.877800
+17:33.105200
54.7p
7
Ellinor Karlsson
Hvetlanda SK
2:30:16.901500
+21:30.128900
53.0p
8
Sophia Karlsson
Domnarvets GOIF
2:36:43.940200
+27:57.167600
50.5p
9
Johanna Walterson
Älvdalens IF SK
2:36:59.941800
+28:13.169200
50.4p
10
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:37:09.942800
+28:23.170200
50.3p
11
Malin Fyhr
Bålsta SK
2:39:19.955800
+30:33.183200
49.5p
12
Maja Myrén
Södra Dalarnas Dhk
2:39:42.958100
+30:56.185500
49.3p
13
Emilia Källerö
Falu IK
2:45:31.993000
+36:45.220400
47.3p
14
Anna Olsson
Korsnäs IF SK
2:55:18.1051700
+46:32.279100
44.3p
15
Åsa Sjödin
Falun Borlänge SK
2:57:23.1064200
+48:37.291600
43.7p
16
Jenny Eljas
Korsnäs IF SK
2:59:53.1079200
+51:07.306600
43.0p
17
Madeleine Halvars
Äppelbo AIK
3:03:36.1101500
+54:50.328900
42.0p
18
Frida Öhlund
OK Linné
3:04:08.1104700
+55:22.332100
41.8p
19
Helena Nises
Äppelbo AIK
3:09:34.1137300
+1:00:48.364700
40.5p
20
Anna Risberg
Solna OK
3:13:33.1161200
+1:04:47.388600
39.5p
21
Lisa Angbjär
Falun Borlänge SK
3:15:04.1170300
+1:06:18.397700
39.2p
22
Anna Stjerndahl
Surahammars SOK
3:19:13.1195200
+1:10:27.422600
38.2p
23
Marie Danielsson
Stora Tuna IK SK
3:20:20.1201900
+1:11:34.429300
38.0p
24
Anna Brask
Abb IF SK
3:27:36.1245500
+1:18:50.472900
36.5p
25
Åsa Öhlund
Handelsbankens IF
3:28:10.1248900
+1:19:24.476300
36.4p
26
Erika Rehn
Abb IF SK
3:33:13.1279200
+1:24:27.506600
35.4p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
1:44:10.624900
83.5p
2
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:44:12.625100
+2.100
83.4p
3
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
1:44:21.626000
+11.1000
83.3p
4
Daniel Nordebo
Bodens SK
1:44:42.628100
+32.3100
82.9p
5
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
1:45:14.631300
+1:04.6300
82.4p
6
Johanna Edin
Kovlands IF
1:45:17.631600
+1:07.6600
82.3p
7
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:46:51.641000
+2:41.16000
80.8p
8
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:47:24.644300
+3:14.19300
80.2p
9
Johan Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
1:48:46.652500
+4:36.27500
79.0p
10
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:48:59.653800
+4:49.28800
78.8p
11
Adam Johansson
IFK Mora SK
1:49:45.658400
+5:35.33400
78.0p
12
Johan Nordlund
Göteborgs SK
1:51:46.670500
+7:36.45500
76.3p
13
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
1:52:59.677800
+8:49.52800
75.2p
14
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
1:54:03.684200
+9:53.59200
74.3p
15
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
1:54:08.684700
+9:58.59700
74.3p
16
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:54:08.684700
+9:58.59700
74.3p
17
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
1:54:13.685200
+10:03.60200
74.2p
18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
1:54:15.685400
+10:05.60400
74.2p
19
Greger Tysk
IK Jarl Rättvik
1:55:43.694200
+11:33.69200
73.0p
20
Magnus Andersson
City Wolfs SC
1:57:15.703400
+13:05.78400
71.8p
21
Henrik Thomson
Korsnäs IF SK
1:57:18.703700
+13:08.78700
71.7p
22
Andreas Lundblad
OK Nackhe
1:58:29.710800
+14:19.85800
70.8p
23
Anders Hell
Älvdalens IF SK
1:58:30.710900
+14:20.85900
70.8p
24
Magnus Holmer
Sweco IF
1:58:57.713600
+14:47.88600
70.5p
25
Rassmus Andersson
OK Linné
1:59:29.716800
+15:19.91800
70.1p
26
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
1:59:51.719000
+15:41.94000
69.8p
27
Fredrik Ringström
Team Polarpuls
2:00:51.725000
+16:41.100000
69.1p
28
Gustaf Niord
Sya SK
2:02:47.736600
+18:37.111600
67.8p
29
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:03:07.738600
+18:57.113600
67.5p
30
Martin Rasbol Andersen
Brudpiga RK
2:03:10.738900
+19:00.113900
67.5p
31
Johan Sonesson
Domnarvets GOIF
2:03:21.740000
+19:11.115000
67.4p
32
Jacob Söderqvist
Horndals IF
2:03:21.740000
+19:11.115000
67.4p
33
Lars Sarenmark
Brudpiga RK
2:03:23.740200
+19:13.115200
67.4p
34
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:05:15.751400
+21:05.126400
66.1p
35
Anders Nordhal
OK Kåre
2:05:25.752400
+21:15.127400
66.0p
36
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:05:27.752600
+21:17.127600
66.0p
37
Magnus Nilsson
Eskilstuna IK
2:06:15.757400
+22:05.132400
65.5p
38
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:06:31.759000
+22:21.134000
65.3p
39
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:06:46.760500
+22:36.135500
65.1p
40
Oskar Djärv
Rembo IK
2:07:04.762300
+22:54.137300
65.0p
41
Ulf Björklund
Falu IK
2:07:51.767000
+23:41.142000
64.5p
42
Fredrik Frykberg
Domnarvets GOIF
2:09:03.774200
+24:53.149200
63.7p
43
Mats Bayard
Kvarnsvedens GOIF SK
2:09:25.776400
+25:15.151400
63.5p
44
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:10:12.781100
+26:02.156100
63.0p
45
Carl Erik Wiking
OK Kåre
2:10:28.782700
+26:18.157700
62.9p
46
Gunnar Kihlberg
Stennäsets IF
2:10:33.783200
+26:23.158200
62.8p
47
Patrik Broberg
Borlänge Ck
2:10:45.784400
+26:35.159400
62.7p
48
Sven Lundbäck
Falun Borlänge SK
2:11:08.786700
+26:58.161700
62.5p
49
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:12:00.791900
+27:50.166900
62.0p
50
Stefan Eriksson
Falu IK
2:12:11.793000
+28:01.168000
61.9p
51
Magnus Falk
Åf SK
2:12:25.794400
+28:15.169400
61.8p
52
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:12:52.797100
+28:42.172100
61.5p
53
Magnus Knuts
Leksands SK
2:13:19.799800
+29:09.174800
61.2p
54
David Bergström
Falu IK
2:13:57.803600
+29:47.178600
60.9p
55
Mikael Kristensson
Leksands OK
2:14:01.804000
+29:51.179000
60.9p
56
Rikard Svärd
Falu IK
2:14:35.807400
+30:25.182400
60.5p
57
Leif Bader
Dirk Meyer Racingteam
2:15:15.811400
+31:05.186400
60.2p
58
Per Sundström
Västerås SOK
2:15:54.815300
+31:44.190300
59.8p
59
Niklas Aldin
Stora Tuna IK SK
2:16:09.816800
+31:59.191800
59.7p
60
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
2:16:14.817300
+32:04.192300
59.7p
61
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:16:42.820100
+32:32.195100
59.4p
62
Peter Löfås
Falun Borlänge SK
2:17:04.822300
+32:54.197300
59.2p
63
Paul Larsson
Gustafs GOIF
2:17:59.827800
+33:49.202800
58.7p
64
Kalle Dahlin
Leksands OK
2:18:01.828000
+33:51.203000
58.7p
65
Nils-Erik Björkbacka
Domnarvets GOIF
2:18:05.828400
+33:55.203400
58.7p
66
Magnus Ekström
Korsnäs IF SK
2:18:37.831600
+34:27.206600
58.4p
67
Mattias Gradén
Domnarvets GOIF
2:19:44.838300
+35:34.213300
57.9p
68
Anders Boström
Domnarvets GOIF
2:20:23.842200
+36:13.217200
57.5p
69
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:21:14.847300
+37:04.222300
57.1p
70
Stefan Oscarsson
Falu IK
2:21:54.851300
+37:44.226300
56.8p
71
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
2:22:02.852100
+37:52.227100
56.7p
72
Henrik Navjord
Falun Borlänge SK
2:22:14.853300
+38:04.228300
56.6p
73
Christer Navjord
Stora Tuna IK SK
2:22:39.855800
+38:29.230800
56.4p
74
Lars Lindqvist
Sälens IF
2:22:41.856000
+38:31.231000
56.4p
75
Sebastian Hedman Moe
Swedbank IF
2:22:49.856800
+38:39.231800
56.4p
76
Anders Richardsson
Falu IK
2:23:10.858900
+39:00.233900
56.2p
77
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:23:15.859400
+39:05.234400
56.1p
78
Robert Österling
Allt Utom Fotboll
2:23:19.859800
+39:09.234800
56.1p
79
Fredrik Persson
Källbottens IK
2:23:49.862800
+39:39.237800
55.9p
80
Dan Hörnell
OK Linné
2:23:57.863600
+39:47.238600
55.8p
81
Andreas Forslund
Korsnäs IF SK
2:24:07.864600
+39:57.239600
55.7p
82
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
2:24:11.865000
+40:01.240000
55.7p
83
Stefan Ottvall
Korsnäs IF SK
2:24:22.866100
+40:12.241100
55.6p
84
Johan Mårtensson
Sweco IF
2:24:34.867300
+40:24.242300
55.5p
85
Anders Hammar
Gagnefs IF
2:25:04.870300
+40:54.245300
55.3p
86
Tobias Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:25:06.870500
+40:56.245500
55.3p
87
Carl Söderström
Falun Borlänge SK
2:25:21.872000
+41:11.247000
55.2p
88
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
2:25:24.872300
+41:14.247300
55.2p
89
Tomas Karlsson
Landsbro IF SK
2:26:15.877400
+42:05.252400
54.8p
90
Peter Magnusson
Korsnäs IF SK
2:27:38.885700
+43:28.260700
54.2p
91
Fredrik Bergström
Envikens IF Sverige
2:27:43.886200
+43:33.261200
54.1p
92
Daniel Aspelin
Domnarvets GOIF
2:28:46.892500
+44:36.267500
53.7p
93
Johan Thomson
Korsnäs IF SK
2:28:59.893800
+44:49.268800
53.6p
94
Kristofer Eriksson
Falun Borlänge SK
2:29:30.896900
+45:20.271900
53.4p
95
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
2:29:53.899200
+45:43.274200
53.2p
96
Lars Jönsson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:30:16.901500
+46:06.276500
53.0p
97
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
2:30:46.904500
+46:36.279500
52.8p
98
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:30:54.905300
+46:44.280300
52.8p
99
Per Engström
Rembo IK
2:32:55.917400
+48:45.292400
51.9p
100
Tony Eriksson
Stora Skedvi IK
2:33:04.918300
+48:54.293300
51.9p
101
Magnus Eriksson
No Club
2:33:09.918800
+48:59.293800
51.8p
102
Mats Andersson
Grycksbo IF OK
2:33:10.918900
+49:00.293900
51.8p
103
Johan Rinneby
IFK Västerås SK
2:33:20.919900
+49:10.294900
51.8p
104
Tomas Eriksson
Rembo IK
2:34:04.924300
+49:54.299300
51.5p
105
Henrik Hjelte
Långshyttans AIK SK
2:34:08.924700
+49:58.299700
51.5p
106
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:34:44.928300
+50:34.303300
51.2p
107
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:35:44.934300
+51:34.309300
50.8p
108
Mikael Hedlund
Axa SC
2:35:59.935800
+51:49.310800
50.7p
109
Yngve Perjons
Dala-Floda IF
2:36:44.940300
+52:34.315300
50.4p
110
David Aspelin
Hallstahammars SK SOFK
2:36:44.940300
+52:34.315300
50.4p
111
Christoffer Karlström
Voxna IF
2:36:45.940400
+52:35.315400
50.4p
112
Mats Lundstedt
Karlsbyhedens IK
2:37:00.941900
+52:50.316900
50.3p
113
John Larsson
Axa SC
2:37:09.942800
+52:59.317800
50.3p
114
Tobias Wikström
IFK Mockfjärd
2:37:17.943600
+53:07.318600
50.2p
115
Andreas Gustafsson
Domnarvets GOIF
2:37:39.945800
+53:29.320800
50.1p
116
Fredrik Asplund
Mariefreds SOK
2:38:41.952000
+54:31.327000
49.7p
117
Tatsuro Kobayashi
Surahammars SOK
2:38:48.952700
+54:38.327700
49.7p
118
Magnus Jonsson
Falu IK
2:39:03.954200
+54:53.329200
49.6p
119
Tommy Stridh
Scania IF
2:39:18.955700
+55:08.330700
49.5p
120
Lasse Karlsson
Csk Ludvika
2:39:29.956800
+55:19.331800
49.4p
121
Sebastien Jacquier
Gustafs GOIF
2:39:36.957500
+55:26.332500
49.4p
122
Jonas Hermansson
Kroppa IF
2:39:44.958300
+55:34.333300
49.3p
123
Ingmar Karls
Källbottens IK
2:40:30.962900
+56:20.337900
49.1p
124
Benny Ström
Domnarvets GOIF
2:40:44.964300
+56:34.339300
49.0p
125
Lars Åke Rosén
Avesta OK
2:41:14.967300
+57:04.342300
48.8p
126
Thomas Andersson
Korsnäs IF SK
2:41:57.971600
+57:47.346600
48.5p
127
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
2:42:01.972000
+57:51.347000
48.5p
128
Håkan Byrde
Falun Borlänge SK
2:42:03.972200
+57:53.347200
48.5p
129
Anders Ekberg
Sisu Forshaga SK
2:42:05.972400
+57:55.347400
48.5p
130
Denis Anic
IFK Västerås SK
2:42:49.976800
+58:39.351800
48.2p
131
Lars-Erik Larsson
Arlanda-Märsta SK
2:43:03.978200
+58:53.353200
48.2p
132
Mikael Andersson
Acando SK
2:43:40.981900
+59:30.356900
47.9p
133
Anders Hjelm
Storvreta IK
2:44:02.984100
+59:52.359100
47.8p
134
Jan Helgesson
No Club
2:44:06.984500
+59:56.359500
47.8p
135
Sven-Erik Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:44:30.986900
+1:00:20.361900
47.7p
136
Jakob Petersen Klingberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:44:34.987300
+1:00:24.362300
47.6p
137
Johannes Bengtsson
Samuelsdals IF
2:44:36.987500
+1:00:26.362500
47.6p
138
Roger Jansson
Dellner Couplers IK
2:44:49.988800
+1:00:39.363800
47.6p
139
Mats Linder
Domnarvets GOIF
2:45:33.993200
+1:01:23.368200
47.3p
140
Joakim Sjöquist
Domnarvets GOIF
2:46:42.1000100
+1:02:32.375100
46.9p
141
Mattias Almroth
Creator SK
2:46:43.1000200
+1:02:33.375200
46.9p
142
Röde Eriksson
Falu IK
2:46:53.1001200
+1:02:43.376200
46.9p
143
Martin Männer
Solvikingarna
2:47:19.1003800
+1:03:09.378800
46.7p
144
Simon Böhme Florén
Stora Tuna IK SK
2:47:30.1004900
+1:03:20.379900
46.7p
145
Göran Torshage
Källbottens IK
2:48:04.1008300
+1:03:54.383300
46.5p
146
Joakim Eliasson
Abb IF SK
2:48:32.1011100
+1:04:22.386100
46.3p
147
Gunnar Persson
Abb IF SK
2:48:47.1012600
+1:04:37.387600
46.3p
148
Hans Nyström
Åf SK
2:50:16.1021500
+1:06:06.396500
45.8p
149
Anders Bülund
Stora Tuna IK SK
2:50:27.1022600
+1:06:17.397600
45.7p
150
Lars Åke Eriksson
Ornäs IK
2:50:37.1023600
+1:06:27.398600
45.7p
151
Robert Persson
Åf SK
2:50:37.1023600
+1:06:27.398600
45.7p
152
Mats Erik Hammar
Grycksbo IF OK
2:52:30.1034900
+1:08:20.409900
45.1p
153
Johan Mikaelsen
Falun Borlänge SK
2:53:17.1039600
+1:09:07.414600
44.9p
154
Robert Jonsson
Abb IF SK
2:53:35.1041400
+1:09:25.416400
44.8p
155
Niclas Hammar
Abb IF SK
2:54:04.1044300
+1:09:54.419300
44.6p
156
Lars Karlsson
Stora Tuna IK SK
2:55:16.1051500
+1:11:06.426500
44.3p
157
Ola Karlsson
Stora Tuna IK SK
2:55:33.1053200
+1:11:23.428200
44.2p
158
Jan Andersson
Domnarvets GOIF
2:55:52.1055100
+1:11:42.430100
44.1p
159
Erik Gårdbro
Korsnäs IF SK
2:55:59.1055800
+1:11:49.430800
44.1p
160
Anders Andersson
Avesta OK
2:56:55.1061400
+1:12:45.436400
43.8p
161
Johan Wester
Medle SK
2:57:32.1065100
+1:13:22.440100
43.6p
162
Ulf Andersson
Domnarvets GOIF
2:57:46.1066500
+1:13:36.441500
43.6p
163
Lasse Sjöblom
Falun Borlänge SK
2:58:29.1070800
+1:14:19.445800
43.4p
164
Mats Rosén
Deloitte
2:58:49.1072800
+1:14:39.447800
43.3p
165
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:58:51.1073000
+1:14:41.448000
43.2p
166
Tomas Wahl
Stockholms SIF
3:00:04.1080300
+1:15:54.455300
42.9p
167
Mathias Eriksson
Vassunda IF
3:00:54.1085300
+1:16:44.460300
42.7p
168
Fredrik Eriksson
Torsångs IF
3:01:05.1086400
+1:16:55.461400
42.6p
169
Seb Dunne
OK Linné
3:01:24.1088300
+1:17:14.463300
42.5p
170
Nicklas Johansson
Domnarvets GOIF
3:02:19.1093800
+1:18:09.468800
42.3p
171
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
3:02:39.1095800
+1:18:29.470800
42.2p
172
Jakob Nilsson
Leksands SK
3:04:43.1108200
+1:20:33.483200
41.7p
173
Hans Lindstedt
Stora Tuna IK SK
3:04:51.1109000
+1:20:41.484000
41.6p
174
Daniel Lundmark
City Wolfs SC
3:06:13.1117200
+1:22:03.492200
41.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
175
Andreas Bredler
Tif
3:14:30.1166900
+1:30:20.541900
39.3p
176
Martin Angbjär
Falun Borlänge SK
3:15:01.1170000
+1:30:51.545000
39.2p
177
Daniel Reuithe
Surahammars SOK
3:15:37.1173600
+1:31:27.548600
39.0p
178
Per Westin
Dellner Couplers IK
3:18:42.1192100
+1:34:32.567100
38.3p
179
Jimmy Gustafsson
Gustafs GOIF
3:21:29.1208800
+1:37:19.583800
37.7p
180
Andreas Olsson
Scania IF
3:21:44.1210300
+1:37:34.585300
37.7p
181
Casper Mariegaard
Deloitte
3:24:19.1225800
+1:40:09.600800
37.1p
182
Sven Israelsson
Falu IK
3:27:09.1242800
+1:42:59.617800
36.6p
183
Anders Israelsson
Falu IK
3:27:10.1242900
+1:43:00.617900
36.6p
184
Mathias Rosén
Gustafs GOIF
3:31:01.1266000
+1:46:51.641000
35.8p
185
Michael Eriksson
Vassunda IF
3:37:21.1304000
+1:53:11.679000
34.6p
186
Sune Hammar
Grycksbo IF OK
3:48:32.1371100
+2:04:22.746100
32.8p
D 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
1:24:34.507300
66.0p
2
Johanna Sarenmark
Leksands SK
1:28:27.530600
+3:53.23200
63.1p
3
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
1:35:35.573400
+11:01.66000
58.4p
4
Anne Kretzschmar
Sbb Dresden
2:01:47.730600
+37:13.223200
45.8p
5
Hiromi Iwaya
Surahammars SOK
2:16:23.818200
+51:49.310800
40.9p
6
Malin Haraldsson
City Wolfs SC
2:19:44.838300
+55:10.330900
40.0p
7
Lovisa Stjernlöf
Hässleby SOK
2:21:08.846700
+56:34.339300
39.6p
H 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
1:12:22.434100
77.1p
2
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
1:42:32.615100
+30:10.180900
54.4p
3
Lennart Gustafsson
Falun Borlänge SK
2:21:08.846700
+1:08:46.412500
39.6p